lisedeyken olgun erkeklerden hoşlanan kızların gazabı

yeni romanımın adı.

malum kızlar ergenliğe erkeklerden önce girer önce çıkar. erkek bu sebepten hayata 1-0 yenik durumda başlar. öğrenim hayatı boyunca bu metabolizmal geri kalmışlığın acısını çeker. an gelir bir veremli gibi platonik aşkını izleye izleye erir an gelir ergenliğe kendinden erken girip boy atmış almış yürümüş kız " sen mi benle çıkacaksın cüce ? " der diye yanına bile yanaşamaz.

orta okul da kız milleti anormal bir şekilde boy atar. erkekler genelde lise de boy attığı için bu dönemin kızları bir anda irileşmeye, koca karıya benzemeye başladıklarında bıyığı yeni terlemeye başlayan erkek kendini bir sığıntı gibi hissetmeye başlar. zaten üç sene boyunca giyilsin diye büyük alınan ceketin dramını kaldıramayan bünye gittikçe irileşen kızların arasında çocukken "nişanlııım, gel bakayım kucağıma" diye seven yetişkin komşu kızları arasında kalmış çocuk gibi hisseder kendini.

hoşlaştığın kız almış yürümüş, alman bayan gülle takımına transfer olacak kıvama gelmiş sen hala okul çantasını iki askısıyla takarak okula gidip gelmektesin.
on iki yaşında öğrenirsin aşkın kanununu. bu dönemin kızlarında bu erken büyümeden kaynaklanan okul önünde dikilen sapıklara ya da üst sınıflara meyillenmeler başlar.
saatlerce bir bina önünde dikilen bir erkekten hoşlanan kızlar ilerde "lan herifin tipe bak bi de kıza bak" diyeceğiniz şukela kızlardır. o yaşta hayat fısıldar aslında size ilerde olacakları.
orta okuldayken kendinden büyük erkeklere bilenmeye başlayan kız milleti liseye geçtiğinde hedef yükseltip olgun erkek kavramımızı hayata sokar.
hollywood'da richard gere'larla yerleşen olgun erkek denyoluğu yurdum topraklarında daha on beşindeyken bünyeye yerleşir.
orta okuldayken fiziksel geriliğinizden ötürü yanaşmayan kızlar lisede hiç bakmamaya başlar. en karizmatik kız üniversiteli çıktığı olan kızdır. birbiriyle bu manada yarışan kızlar bir üç yıl daha evdeki su faturalarınızın kabarık gelmesine vesile olacaktır. bu dönem kızlarında en dikkat çeken yönlerden birisi de hayranı olunan şarkıcı, artistin posterlerini, resimlerini kesip ajandalara yapıştırmaktır. en az otuzunda olan bu eşşek kadar adamların varlığıyla iyice ezilirsin.
şakakta çoğalan sivilcelerle o ajandanın herhangi bir sayfasında yer almak imkansızdır.

orta okulu, liseyi bu şekilde bitiren er kişisi bir umut üniversitede kızlar teklif ediyormuş hayaliyle üniversite okur ama gidişat değişmez.
şimdi bazen sağda solda okuyorum yirmi beş yaşındayken liselilerle çıkan sübyancılar gibi yazılar. kardeşim bir fırsat vermediniz ki millete. orta okul da, lise de, üniversite de.
vizyonlar öyle genişti ki kenarından kıyısından giremedik hayatınıza. ne yapsın millet yaş yirmi beş olduğunda liseli bulabiliyor ancak.

devamını gör...
gazabı en çok kendilerine olanlardır.

genellikle öğretmenlerden en genç olanına aşık olurlar.
en yakın arkadaşına söyletmek için bile ekmeğe kurana kitaba annesinin babasının üstüne yemin ettirirler.

sonrası da işte ızdırap, deftere şiirler, iç yakan şarkılar.. melankolik haller.
devamını gör...
olm bu olgun erkekten hoşlanan kadın yalanını kim uydurduysa beni bulsun. yıllarca yaşlanmayı bekledim yine bişey yok lan. söylemeyin böyle şeyler inanıyoruz!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar