liveleak

sık sık ziyaret ettiğim, vurmalı kırmalı kanlı manlı envai çeşit terör örgütünün hasımlarını haşamat ettiği videolara erişebileceğiniz faydalı site.
devamını gör...
ertesi günün akşam haberlerini 1 gün önceden öğrenebilmenizi sağlayan web sitesi. burada yayınlanan trafik kazaları ve ilgiç videolar günü gününe kopyalanıp liveleak logosunu kapatmak suretiyle türk izleyicisine sunulur. ülkede muhalif gazeteler ve televizyonlar birer birer kapaptılıp basın tehdit altına alınınca, dışarıda ne olup bittiğine dair haber almak için önemli bir kaynaktı. ne yazık ki 4chan, imgur, wikipedi ve gore sitelerden sonra bunu da yasaklamışlar.
devamını gör...
http://ogrish.com'dan evrildiği için gore videolarının gayet normaldir.

sadece birkaç değişiklik ve arayüzünün değişimiyle youtube gibi olmuştur, haber kaynağı gibi olmuştur ama eski hali; rotten, bestgore, theync gibiydi.

ayrıca tüm gore sitelerinin atası show no mercy idi ama o da gümledi ta o zamanlar. 99 çıkışlıdır. ama ondan öncede deep web vardı.
devamını gör...
acımasızlık, kıyım, gaddarlık; kısaca vahşet ve kendilerinin jargonunda "gore" içeren videoları "haber" niteliğinde lanse eden bir sitedir. mesela theync vardır bunun konseptinde olan fakat orasının hiç vasfı yok. eskilerden yine rotten vardır bir vahşet ve gore sitesi olarak. fakat hepsinin atası shownomercy adlı sitedir, çünkü bu furyayı 90'lı yıllarda burası başlatmıştır. saw serisini filan çekinmeden, gram korkmadan izleyebilen insanlar hep buraların çemberinden geçmiş, zamanında psikolojisi zedelenmiş, ancak psikolojileri yine de bir şekilde sağlam kalmış kişilerdir. jigsaw'ın testleri ne yapsın bu adamlara?

shownomercy'in adında ise meymenet yok. anlamına bak: "merhamet gösterme!"
devamını gör...
eskiye kıyasla belki 5 kat seyreltilmiş bir site halini almıştır.

fransa'daki saldırıların olay yeri görüntülerinin paylaşıldığı zamandan sonra iyice youtube benzeri bir hal almıştır.

liveleak'in eski zamanları benzeri görüntüler reddit'teki watchpeopledie alt başlığında mevcuttu. ancak yeni zelanda saldırısı yayınlanınca kaldırıldı.

ancak biz türkler için bu işler hep http://lanetli.org isimli siteyle başlamıştır. kafa kesmeler, giyotinle infazlar, kurşuna dizmeler, ne ararsak mevcut idi.
internetin ciddi anlamda dışsal ve içsel kaynaklarca kısıtlandığı bir zamanda yaşadığımızın göstergesidir liveleak ve türevleri.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar