los angeles clippers

golden state warriors, phoenix suns, sacramento kings ve los angeles lakers ile birlikte nba batı konferansı, pasifik grubunda yer alan takım. bu zamana kadar hiç şŸampiyon olamadılar( lakers yüzünden tabii) maçlarını 18.997 kişŸilik staples center da oynarlar la lakers gibi.
devamını gör...
1970 yılında buffalo braves adıyla kurulduktan sonra, 1978 yılında san diego clippers olarak isim değişikliğine gitmiş ve los angeles clippers adını alacağı 1984 yılına kadar da böyle mücadele etmiştir, nba batı konferansında. los angeles'ın "öteki" takımıdır. daima lakers'in adı altında ezilmiştir. ligde hiçbir başarısı olmayan, vasatın altında bir takımdır. maçlarını staples center da oynamaktadır.
devamını gör...
türkiye saatiyle 8 ocak 2015 tarihinde, şehrin diğer takımı olan lakers ile oynadıkları maçta küçüp çaplı atın intikamı yapmış takım...

blake griffin bu sene takip ettiğim kadarıyla ilk defa eski günlerindeki gibi hırçın ve gaddar smaçlar basmış..

25 sayı fark atmışlar lakesr'a...
devamını gör...
sezona fırtına gibi başlamalarına rağmen, son zamanlarda pek iyi sonuçlar almayan takım.

hatta birazını izlediğim goldın siteyt maçında, daha ilk periyotta hacamat olmuşlar.

gerçi kılivlind kavaliers'i yenmeyi başarmışlardı ama goldın siteyt maçında paçavra gibi kenara atıldılar.

bende biraz umutlanmıştım şampiyonlukları için ama goldın siteyt maçında resmen yolunmuş tavuğa döndüler.

neyse yinede enseyi karartmamak gerek. enbiyey'de ki en iyi oyun kuruculardan birisi belkide birincisi ellerinde. di andrea cordın ve bilek girifin gibi iki güçlü pota altı oyuncusu da ellerinde. cey cey redik gibi üçlükçü ellerinde. jamal kırafford gibi en iyi altıncı adam ellerinde. boston ile şampiyon olmayı başarmış dak rivırs koçları. yani helva için her şey müsait.
devamını gör...
kawhi leonard & paul george & jimmy butler üçlüsünden ikisini kadrosunda barındıran ve sezonun en büyük şampiyonluk adaylarından birisi olan enbiyey takımı. sabaha karşı oynanan ve son periyodunu izleme şansı bulduğum maçta, doğunun lideri celtics takımını uzatmalarda da olsa yenmeyi başardı ve iki konferans liderini de yenmiş oldu böylelikle. yani şampiyonluk iddiasında gayet ciddi takım.

devamını gör...
nba batı konferansının üvey evladı. koca takıma başakşehir muamelesi çekiliyor resmen. kawhi leonardo ve paul george önderliğinde batının ve nba'in şampiyonu olacaklar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar