louis c.k.

amerika'lı stand up'çı, komedyen. louie adlı dizinin yaratıcısı. çok başarılı tespitleri var. özellikle kapitalizm'in yarattığı ihtiyaçlara hemen nasıl adapte olduğumuzu ve aslında olmayan o ihtiyaçlara nasıl bağımlı hale geldiğimizi ve bunun da bizi mutluluk açısından bir adım öteye taşımadığını güzel bir şekilde anlatıyor.
devamını gör...
türk komedisiyle amerikan komedisi arasındaki farkı gözlemek için izlenmesi gereken bir komedyen. adam pedofillerden papaya yahudilerden müslümanlarai kapitalistlerden komünistlere çocuklardan evli kadınlara kadar herkesle ve herşeyle ilgili yaptığı komik tespitlerini gösterilerinde kullanıyor.

baya komik. ama bazen rahatsız oluyor insan.
devamını gör...
pedofili, din. terör , kutsallar gibi her konuda saldırgan bir stand up yaptığı herkesin malumu. ama konuyu işleyene kadar , izleyicisine alt yapıyı da harika ayarlıyor. yani oradaki en katolik hristiyan bile kahkahalara boğuluyor. enteresan bir şekilde küfür edeceğiniz konulara gülmeye başlıyorsunuz. öyle bir hikaye anlatış ve hikayeyi işleyiş şekli var ki dünyanın 1 numarası olduğunu kabül etmek zorunda kalıyor herkes. cem yılmaz'ın bundan arak yaptığı sürüyle hikaye de var ayrıca.
devamını gör...
söz konusu mizah olduğunda bağlam ve içeriğin ne kadar önemli olduğunun en bariz örneği. "yaw gardaşım böyle bir konumun şakası mı olur" deme koca oğlan, evet olur. tecavüzün de, kanserin de, kutsalın da mizahı olur.
devamını gör...
asıl adı louis székely olan amerikalı stand-up'çı komedyen. ofansif mizahın dünyadaki en önemli isimlerindendir. bunu bizdeki başarısız amatör örnekleri gibi kör gözüne parmağım şeklinde yapmaz haliyle, söylediklerinden iğreneceğiniz yerde gülüp, sonra güldüğünüz için Allah'ım affet beni dersiniz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar