love death and robots

netflix yapımı, animasyon türünde bir dizi serisi. serinin her bir bölümünde birbirinden farklı konular işlenmiş. teknoloji, bilim, aşk, uzay, kıyamet vesaire vesaire. netflix, yapımını animasyon antoloji dizisi olarak tanımlamış. bu yapım, netflix'te bu türde yayınlanan ilk yapımmış. dizi serisinde 18 farklı hikaye konu alınmış.

youtube'da tanıtımı devamlı gözüme sokulup duruyordu. artık merak edip izledim, ne neymiş diye baktım. ilgi çekici gelmedi. *
devamını gör...
çok hoşuma giden seri. izledikten sonra insanlar ne güzel kafalar yaşıyor dedim. kısa olunca bölümler yaratıcılık tavan yapmış.
devamını gör...
ilk altı bölümü izlediğim kadarıyla animasyonlar çok hoş olmuş, distopik dünya betimlemeleri çok başarılı idi.
üç robot, tanık ve dünyayı yoğurtlar yönetsin bölümleri daha ön plana çıkanlardı. diziyi tamamlayınca bu tanım genişleyebilir, ama söz veremem. *
devamını gör...
sonnie’s edge, three robots ve alternate histories bölümlerini daha bi sevdiğim dizi. özellikle de three robots bölümü. o nasıl sevil’i robotlar ve repliklerdir lan.. şu üç robot bölümü seri halde gelse hiç fena olmaz..
devamını gör...
kısa kısa bazen ibretlik bazen de illetlik bölümler şeklinde karşımıza çıkan bölümleriyle netflix'in yeni ve güzel işlerinden. bir çırpıda bitivermesi dışında kötü pek bir tarafı yok. arada sağlam gönderme yapıyorlar. gelişine çakışlar ise on numareo.
devamını gör...
yanlış hatırlamıyorsam 5 dakikadan 20 dakikaya süreleri değişen toplam 18 bölümü var. biri hariç hepsi animasyon. bölüm konuları ve hatta çizimleri birbirinden tamamen bağımsız. 1-2 bölüm hariç pek beğenmedim. ama bu seri bence asıl olarak animasyon teknolojisinin ne kadar geliştiğini görmek için iyi bir fırsat. özellikle "beyond the aquila rift" bölümündeki görüntüleri bir çok insan gerçekten ayıramayacaktır.
devamını gör...
her biri ayrı ayrı konulardan oluşan 18 bölümlük netflix dizisi. the witness (3), good hunting (8), fish night (12) serinin en can alıcı bölümleridir.
devamını gör...
the witness’ın animasyonu o kadar iyiydi ki spiderman’i yapan ekipten çıktığını öğrenmek şaşırtmadı. keşke konusu kötü olan bütün bölümleri bu adamlara yaptırsalarmış seyir zevki artardı.
devamını gör...
her bir bölümü ayrı dizi olarak devam ettirilirse dahi sırıtmayacak dizidir.
gerçi ahlaksızlığın bokunu çıkarmışlar o da ayrı mevzu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar