luka doncic

yeni nowitzki beklentisiyle enbiyey'e gelmiş slovenyalı genç basketbolcu. bu gidişle nowitzki reis'in tahtından edecek ve gelmiş geçmiş en iyi avrupalı olacak. biz ise furkan ve cedi osman'ın gelişmelerini beklemekteyiz hala. halbuki furkan ve cedi osman'ın kapasiteleri bu kadar azizim. gerçi furkan korkmaz bu sene biraz süre almaya başladı ve beklentileri fazlasıyla karşıladı. bu gece oynanana spurs maçında 42s 11a 12 r ile maçı bitirmiş ve kariyer rekorlarını kırmıştır. 40 sayı ve üstü atarak tıripıl dabıl yapan en genç 2. oyuncu imiş. zaten 1. leburon jeymis kardeşimiz.

devamını gör...
2019-2020 enbiyey sezonuna efsane bir şekilde giriş yapan, daha 20 yaşında süperstar kategorisine yükselmiş avrupalı sloven basketbolcu. bu sabaha karşı oynanan maçta 30,1s 10r 9,5a ortalamalarının epey gerisinde kalmış basketbolcu. çünkü enbiyey'in en iyi savunma oyuncularından ikisi olan kawhi leonard ve paul george'a karşı oynamıştır. hele bir soluklan çocuk demişler resmen. 22s 8r 6a gibi yaşına göre çılgın bir istatistik yakalamış olmasına rağmen, kendisi çıtayı nirvanaya koymuştur nerdeyse. artık o seviyelerde oynamalıdır yoksa kötü gözükecektir. tıpkı leburon jeymis abisinin yaşadığı sıkıntılı durumdur bu. tabi tatlı bir sıkıntı.
devamını gör...
bu gece oynanan maçta leburon'un mekanda leburon'a karşı leburon gibi oynamış genç süperstar. ulan daha 20 yaşında bu seviyelere çıkan adamın gelecekte ki yerini tahmin edemiyorum. inşallah büyük sakatlıklar yaşamaz ve novitzki'den daha büyük bir basketbolcu olarak kariyerini sonlandırır. leburon'a karşı 27 sayı 10 asist ve 9 ribaund ile tıripıl dabıl diyebileceğimiz bir istatistik yaptı kereste. maşallah çocuk. özellikle maçın üçüncü çeyreğinde bir sihir yarattı nerdeyse ve maçı o çeyrekte kazandı mavericks. lakers takımı reaksiyon bile gösteremedi.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar