#özgürler 

böyle böyle teknolojiler ile sözlüğü 2023'e taşıyoruz hep birlikte. hayır sonuçta pandemi de var tanıma dokunmayın ne olur ne olmaz.

lütfen telefonuzdaki yüklü kod okuyucunuzla barkodu okutunuz.

devamını gör...
hali hazırda yüklü tarayıcı ile hızlıca okuduğum, yazarınca işsiz bulunsam da inovatif denemeye saygı duyduğum eğlenceli işsizlik. *
devamını gör...
önce metni yazıp ardından bunu qr oluşturma sitelerinde qr kod haline getir, sonra onu al sözlüğe yapıştır. tüm bunlar doluluk iken, çoğu lokanta vs gibi yerlerde menüler ve hizmetler qr reader ile yapılıyor diye telefonunda programı hazır olanlar boş olarak lanse edilsin.
no comment.
devamını gör...
benzeri bir fikir ve proje ile "tuborg" firmasına başvurdum. her şişenin üstüne bir qr kodu koyun dedim, biranızı yudumlarken kodu okutun random bir şarkı çıksın tube de dedim, hatta tek bir şarkı değil play list de olabilir dedim. hatta şunu önerdim kutu biralar üstünde şehir resimleri felan koyuyorsunuz alakasızca, kutuların üstüne atıyorum, tsm serisi, thm serisi, rock,blues vs serisi yazın qr kodu o türden bir şarkı sunsun size dedim yazdım yolladım. beni reklam ve geliştirme bölümüne aktardılar,müdür hatundu, fikrini çok beğendik, ama 2013 de gelen bir kanunla alkollü içecekleri özendirecek her türlü şey yasaklandı üzgünüz dediler.
hal bu ki ne güzel olurdu fıslatıp okuttuğunda neşetten patlatsa tube bir türkü.
devamını gör...
tanımları daha ürkütücü hale getiren sistem.
ne çıkacağı belli değil.
ben tanımlara zaten dokunmadan okuyorum.
şüpheli tanımları oylamam.

işin kötü tarafı ben çok meraklı biri değilim. tam tersi üşengecim.
qr kodu tanımları biraz daha gizemli yapıyor. insana "acaba ne var" diye merak uyandırıyor ve kodu okutma isteği uyandırıyor.
lakin bende olmuyor işte. tam tersi "şimdi kim uğraşacak bunla" diyorum.
haliyle qr kodlu tanımlar benim ilgi alanımdan son sürat uzaklaşarak gidiyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar