machinarium

şimdiye kadar birçok oyun oynamışımdır ancak bu kadar severek oynadığım başka bir oyun hatırlamıyorum. hikaye, çizimler, karakterler ve müzikler birbirini mükemmel bir şekilde tamamlıyor. ne fps oyunları ne de diğerleri, benim gözümde oyun dünyasının ulaştığı en üst nokta budur.
devamını gör...
hayal dünyamı zorlayan oyundur..dünya ile oyun arasında çeşitli alegoriler kurmama sebeb oldu.
machinariumun dünyasında yaşadığınızı düşünün herşey otomat mesela hergün kapınıza bir robot geliyor yiyecek bırakıp gidiyor ne o yaptığını sorguluyor ne siz, işte sorgulanmayan hayat ancak otomat bir hayattır. sorgulama neden sorusuyla yapılır ama çoğu insana göre nedeni yok işte eyle. neden özneyi işaret eder nesneyi değil.insan bile nesne sayılır bu dünyada nedenin cevabı biz bile değiliz..
devamını gör...
oyun seviyorum anlıyorum biliyorum vs vs deyipte bu oyunu sevmemiş oynamamış insanı, insan olarak kale almam açıkca söylüyorum.muzikler ambiyansina ve o yine o müzikler ve yine o ambiyans. yıllarca müzikleri track listemde başı çekmiştir.

puzzle üzerine en iyisi olmayabilir lakin türünün en iyisi çizimlere ve muziklere sahip.
devamını gör...
hayatımda duyduğum en muazzam oyun müziklerine sahip amanita design harikası. oyunda bazen ilerlemeyi bırakır gözümü kapatıp sadece çalan müziği dinlerdim. insana anormal şekilde hüzün kasvet aynı zamanda mutluluk veren çok acayip müziklerdi bunlar. by the wall ise tam olarak insana bu duyguları yaşatıyordu;
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar