madem dövüşmeyi biliyorsun git ülkende dövüş

bir beyan.

ensardı, muhacirdi dediler, verdiler narkozu, verdiler vaazları, onlar verdiler, biz yedik, yine verdiler, verdiler de verdiler, yedik de yedik.

bir anda komşu dairede biriken suriyelilere kırk yıllık komşu muamelesi yapmak zorunda kaldık. adamlar geldiler, hadi yine anlarım savaştan kaçtılar, can tatlıdır, ama kendi toprağını bıraktılar ya? hoş mu bu şimdi çanakkale'de, sakarya'da, afyon'da tarihin en önemli savaşılarını veren ülkemde?


benim askerim, benim okul arkadaşım sınırötesine çıkacak kendi ülkesinin bekası için, bunlar gelecek, bol baharatlı, yağlı tombalak parmaklarını bi yağa, bi bala batıracak?

ve ben, bunlara din kardeşiydi diye eyvallah çekicem? ya saçmalığı anlıyor musunuz? insandır, savaştan kaçmıştır diye değil, din kardeşi olduğum için? adamların yanından geçerken bile aldığım kokular ile hayatı sorguluyorum ben "hani temizlik imandandır?" diye, ama din kardeşi diye gel yamacıma diyeceğim? bak bana hiç kızmayın şimdi, bu politikanın bir uzantısı, bir dili; o insanlara hoşgörü göstermek için damara kutsaldan girmekten ibaret, hiç bana kızmayın hiç.

din kardeşimiz dediğimiz niceleri de, bize terör olayı yaşatan kansızlara ne silahlar ne erzaklar gönderdi, hepimiz canlı yayınlarda izledik. yazık be bu insanlara. bu ülkenin insanına yazık. bu ülkede saat satan afrika kökenli insanlara bu kadar hoşgörü uygulamadı kimse be. bu ülkenin insanına, yolda yürüyen, gülen, gülmeye çalışan, düşkününden tut, herkese; bu kadar iltimas yapılmadı be. sen gel asgari ücretle yaşamaya çalış ömrün boyunca, adam bi gelsin ülkeni senden daha çok gezsin, sana minnettar olacağına senle dövüşsün. var mı böyle bir şey ya?

ve kimi şehirlerde bu insanların yaptığı suçların, yaptıkları hukuksuzlukların çoğuna da haber yasağı var, bunu da çok iyi biliyoruz.

bu milleti bilmem ama, benim hakkım helal değil arkadaş. bu işte kim sorumluysa, hiçbirine tırnak ucu kadar hakkım helal değil.
devamını gör...
insan bu kadar yüzeyel bakıp yargılanabilecek bir varlık değil.
savaş da ne savaşı, kimin savaşı. doğduğunda ülkeni seçtin mi de o ülke için ölmen zorunlu olsun. hangi grubun birbirine saldırdığı belli olmayan bir ortamda ailenle kim vurduya gitmek için mi doğdun? ve bunu istemediğin zaman aşağılanmak için mi.
konuşsunlar, bu başlığı açan arkadaş gibi herkes ne yaşadığınızı bilmeden konuşabilir. kendi başına gelmeden asla tam olarak anlayamayacak.
mekke medine savaşı değil ki ayet insin de Allah yolunda öl.
ne kadar ait hissediyoruz günümüzde kendi insanımıza.
savaş egoları yenerek, insanlara iyi davranarak, hakkını yemeyerek, güvenerek ve güven vererek olur. o zaman bir millet olursun ve onlar için savaşırsın. günümüzde ne ülkemiz için ne de dünya için böyle bir durum söz konusu değil.
kimse için gelmediniz dünyaya. kimseden de icazet alıp ölecek değilsiniz. öldükten sonra o bir kahramandı, şehitti diyecekler. bakalım Allah için de öyle mi? din yolunca ölen şehittir, peki bu savaşların hangi biri islamla alakalı ki. şu an türkiye de bir savaşta. o tv programlarında birbirini eleştiren insanlar, kutuplaştıran siyasiler, hiçbir şeyi beğenmeyen bizler hep savaşın parçasıyız. biz birbirimize düşüyoruz ve yarın bir gün gerçek bir savaş halinde benzer senaryoya gidecek bir sınav veriyoruz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar