madımak olayı

2 temmuz 1993 yılı pir sultan abdal şŸenlikleri sırasında madımak otelinin yakılması olayıdır.33 alevi yazar ozan ve aydının yandığŸı bu katliam tarihe kara leke olarak düşŸmüşŸtür.
devamını gör...
koyun psikolojisinin insanlara neler yaptırabilceğini açıkça gözler önüne seren. insan demeye bin şahit binlerce sakallı yobazın, ellerine su dökemeyecekleri insanları diri diri yakması.

üzerinden 16 sene geçtiği şu günde,

iktidar yanlısı yeni şafak gazetesinde tek bir satır dahi bahsedilmeyen,hiç olmamış gibi davranılan,

şeriat yanlısı vakit gazetesinde ergenekon parmağı diye küçümsenen,

fethullah gülen yanlısı zaman gazetesinde ölenlerin yanmadığını dumandan zehirlendiğini öğrenmemizi sağlayan bir haberle yeralan, http://http://www.zaman.com...

saadet partisi yayın organı milli gazetede sadece bir köşe yazarı tarafından başbağlarile kıyaslanarak ele alınan, http://www.milligazete.com....

iktidarın bir diğer gazetesi star'da yine tek satır haberi bulunamayan,

bugün gazetesinde de yokmuş, olmamış gibi davranılan,

yakın zamanda yeşile boyanan sabah gazetesinde de haber değeri bulunmadığı düşünülen

katliamdır!
devamını gör...
öncesindeki, alevilerin sünni kahvelerini basmasını görmezden gelenlerin, katliamların katliamı yaptığı olaydır.
devamını gör...
aziz nesin in son anda kurtulduğu olay. aydınlara verilen degerin gösterildigi, ınsanlık dısı katliam.
devamını gör...
ahmet kaya provake etti aziz nesin provake etti arif sağ provake etti yoksa bunu yapanlar birer melekti saf tertemiz insandılar zaten. aleviydi komünistti Allahsızdı geçin bunları onlar önce insandı anası vardı babası vardı çoluğu vardı çocuğu vardı sevdiği vardı, eğer bu 33 insana kıyanlar müslümansa, yüce yaradanın adını o pis ağızlarına sakız ederek bu vahşeti işlemiş insan müsvetteleri müminse, bundan böyle ben müslüman değilim arkadaş bu da böyle biline.
devamını gör...
inanç özgürlüğü diye yırtınan bizlerin olmamış farzederek, suçu yakılanlara atarak olmadı ergenekon tezgahı olarak lanse etmeye çalışarak, onlar da doğru dursaydı diyerek sürekli kendi ayağımıza, insanlığımıza, haklılığımıza kurşun sıkmamıza sebep olan hadisedir.

devamını gör...
asıl katliamı; bir grup insanın gerçekleştirdiği, kesinlikle tasvip edilemeyecek bir vakıayı bütün sivasa, benim güzel sivaslılarıma mal etmeye çalışan tuhaf zihniyetlerin yapmasına sebep olmuştur. her sivaslıyım deyişinizde bu tuhaf zihniyetce veya kandırılmış, sindirilmiş, aklı bulandırılmış bazı insanlarımızca "yananlardan mısın yakanlardan mı?" sorusuna muhatap olmanıza sebebiyettir.
devamını gör...
sivas olaylarında alevilerinde sunnileri öldürdügünü kimse bilmez.evet efem evet gerçektir.hatta ilk aleviler sunnileri öldürmüştür.bir çok kahve bombalanmıştır , tabii bunları söyleyince tepki topluyoruz , amacım iyi ki öldürmüşler felan değildir.
devamını gör...
türkiye'de sağın da solun da olmadığını sadece canilerin olduğunu gösteren katliam.
devamını gör...
hala insanlar yok şu provake etti yok bu şöyle söyledi yok bu bilmem ne yaptı yok kıldı tüydü demeleri hala insanı çileden çıkarıyo.evet hacı fış fışlı sözde islami yazarlar ve yayın organları bu olaya hiç tepki vermediğini hatta için için sevindiklerini biliyoruz.olayın faillerinin hiç birinin doğru dürüst yargılanmamasını ve üstüne birde yobaz insanlar tarafından Allahın mücahiti mertebesine yüceltildiklerini de biliyoruz.tabi bir de refah partisinden meclise girenler bile var aralarında.eğer bu sizin inandığınız müslümanlıksa ben müslüman değilim ve eğer bu sizin inandığınız Allahsa kusura bakmayın ben sizinle aynı Allaha inanmıyorum.çokta inanmak lazım gelirse kendime bir tanrı yaratır ona inanırım ama sizin inandığınız Allaha asla inanmıyorum
devamını gör...
ben sadece gerçekleri sölüyorum yok o iyi yaptı yok bu iyi yaptı demiyorum fakat kimsenin bilmedigi bir gerçegi gözler önüne seriyorum vesselam..
devamını gör...
müslümanlar için ahlak testiymiş bu katliam ben bunu gördüm, ne yazık ki testten geçemeyen çok var...
devamını gör...
kara bir lekedir çalındı alınlarımıza.

"işte cehenem ateşi bu!" dedi kalabalıktan biri. sesinde bir "oh olsun" tınısı... sanki alevlerin yaladığı insan teni değildi. sanki burası bir film seti ve yönetmen birazdan "stooop" diyecek.
dakikalar geçiyor. kalabalık seyrediyor. ve o Allah'ın cezası yönetmen bir türlü stop demiyor. bir köpeği bile yanarken seyredemez insan. insansa eğer. nasıl da seyrediyorsunuz! insan yanıyor be heeeey!!
"bir kişiyi öldüren bütün bir insanlığı öldürmüş gibidir." diye bir cümle çalındı bir vakit kulağıma. siz o sırada nerelerdeydiniz? pardon sizin okuduğunuz hangi kitapta yazıyordu diri diri adam yakmak. zira ben de okuyorum onları. hepsini iyice taradım hiçbiryerde bulamadım. insan olmadan müslüman olunur mu sanıyorsunuz?
anasını satiim siz müslümansanız ben başka birşeyim.
devamını gör...
kurbanlarının, provakatör olarak gösterilmeye çalışıldığı katliamdır. zaten
o oteli yakanların hiçbir suçu yoktur. amaç ısınmaktır sadece değil mi?
ölenin ardında laf atmak , suçlama yapmak kolaydır nasıl olsa. yok ilk kanı
aleviler akıttı, yok aleviler sünni kahvehanelerini bastı derler ama niyeyse
bu bilgiler resmi belgelerde yer almaz sadece birilerinin ağzında sakız olur.
ama sakız dediğin de bayatlar bir süre sonra zehirler adamı be kardeşim.
devamını gör...
sürekli yok gladio nun işi yok ergenekonun işi diye dillendirilen katliam. sevgili yazar kardeşim gladio dediğin örgüt gider suikast yapar, gider bombalama yapar amenna. madımak otelinin yakılması sabahın köründen gecenin körüne toplam 10-12 saat süren bir eylemdir. farzedelim ki gladionun manipulatörleri halkın arasına sızıp insanları dolduruşa getirmekte idi, 10 saat boyunca dolduruşa gelmeye ve en sonunda oteli yakmaya ikna olan sivaslıların hiç mi suçu yok yani. hiç mi akıl fikir ihsan olunmamış bu sivaslı mütedeyyin insanlarımıza ki nerededeyse bir gün boyunca kandırılmışlar.

sizin dediğiniz, laf-ı güzaf..
devamını gör...
kaybettiklerimiz ve yaşları şöyledir:
nesimi çimen: 67
asım bezirci: 66
metin altıok: 52
muhlis akarsu: 45
behçet aysan: 44
muhibe akarsu: 35
edibe sulari: 30
uğur kaynar: 27
asaf koçak: 26
erdal ayrancı: 25
sehergül ateş: 20
hasret gültekin: 28
muammer çiçek: 26
gülender akça: 25
mehmet atay: 25
sait metin: 23
carina johanna: 23
gülsün karababa: 22
inci türk: 22
huriye özkan: 22
murat gündüz:22
ahmet özyurt: 21
handan metin: 20
yeşim özkan: 20
yasemin sivri: 19
serpil canik: 19
serkan doğan:19
belkıs çakır: 18
nurcan şahin: 18
özlem şahin: 17
asuman sivri:16
menekşe kaya: 16
koray kaya: 12
devamını gör...
bu olayın failleri bir gün inşallah kubilayın katilleri gibi istiklal mahkemelerinde yargılanacaklar.tek temennim budur.
devamını gör...
tarihimizde bir kara leke ve utanç kaynağı olarak devamlı duracak olan katliamdır. öncesinde alevilerin sünnileri öldürdüğü veya sünnilere saldırdığı gerçek olsa bile böyle bir olaya karşı söylenecek sözler değildir bunlar, asla da olamaz. ama benim tek bir itirazım var; o da bu katliamı kınayan bazı kişilerin başbağlar katliamını hep görmezden gelmelerine olan isyanımdır. sivas katliamını görmezden gelenler evet cani, doğrudur, insanlıktan nasiplerini almamışlardır. peki ama başbağlar katliamını görmezden gelenler neden hep görmezlikten geliniyor? onlar için neden hiç bir-iki laf edilmiyor?
devamını gör...
ergenekon modasından nasibini almış bir başka olaydır. şimdi sorarsanz bazı arkadaşlara; bu katliam tamamen ergenekonun işidir. hatta otelde yanarak ölen kişilerde ergenekon üyesidir. kendilerini feda etmişlerdir örgütlerine. sünnileri kötülemek için bilerek yakmışlardır oteli, bilerek vermişlerdir canlarını. gelenlerde onları kurtarmaya çalışan masum halktır.. video görüntüleride sadece montajdır. sanıldığı gibi otelin çevrersine binlerce kişi toplanmamıştır. sadece üç beş kişidir onlar, ergenekoncular fotoşop tekniği ile insanları çoğaltmıştır. olayın videolarıda ergenekonun işidir. teknolojiyi kullanarak oluşturmuşlardır o görüntüleri...
devamını gör...
şerefsiz olan, bu katliamı gerçekleştiren müslümanlardır. sanıldığının aksine, tüm müslümanlar suçlu ilan edilmemiştir. tekrar ediyorum. sivas katliamını gerçekleştiren müslümanlar yobazdır, şerefsizdir.
devamını gör...
derin bir katliamdır.

her gün ırak'ta şiiler bombalandı. onlarca insan hayatını kaybetti. bu bombaların çoğu amerika'nın ve israil istihbaratçılarının işi. bunları anlamak için bu konularda uzman olmaya gerek de yoktur.
iki tarafı birbirine düşürmek maksadı aşikardır.

buna benzer oyun ülkemizde de oynanmak istemektedir. sivas'ta, çorum'da, başbağlar'da olanlar aynı oyunun birer parçasıdır.
sivas ya da madımak aynı vermezlerin işidir. maksadı da bellidir.

bu olaylardan ders almayıp da karşılıklı suçlamaların peşine düşenler malesef bu olayları organize eden güçlerin oyununa gelen kişilerdir. birileri bizim gözyaşlarımız acılarımız, üzüntülerimiz, bizim kanlarımız üzerinden tezgahlar kuruyorlar.

benzer olaylar tarihimizde çok vardır. aynı silahtan çıkan kurşunla önce ülkü olcaklarının kahvesi taranmış ardından da sol gurupların takılıkdığı mekanlar taranmıştır. bunlar bu gün ortaya çıkmıştır.

alevi sunni, sağ sol, laik şeriatçı, galatasaraylı- fenerbahçeli, türk kürt kavgalarının arkasında da aynı güçler var.

apo'yu bize teslm edenler onu apo yapanlar değil miydi? bunun gibi bir şey bu.

ya da saddam'ı asanlar saddam'a halepçe'de gaz temin edip katliam yaptıranlar değil miydi?

bu gibi olayların modası geçmiş kirli bir oyun olduğu aşikardır.
zulüm kimden gelirse gelsin, kime gelirse gelsin, zülme karşı mazlumdan yana olmak gerekmektedir.
devamını gör...
1920 - 1940 seneleri arasında, hiç direnecek, sarığı, cübbeyi çıkarmadan savaşacacak müslüman erkek kalmayana kadar yapılmış katliamdır. daha sonra müslümanların da intikam için yaptığı bir iki ufak eylem vardır ama adını anmaya dahi değmeyecek kadar az ve önemsiz kayıp vardır.
devamını gör...
hakkında hala bazı vicdansızların, sözüm ona müslümanların ki sağ duyudan yoksun bir müslüman nasıl oluyorsa artık, dini kullanan odakların oyuncağı olmuş zavallı bünyelerin "oh iyi oldu, yine olsak yine yakardık, hakettiler" gibisinden canice bahsettikleri gerçekten trajik ve kara bir leke olarak kalacak olan olaylardır.
hangi fikirde olursa olsun orada insan öldü ulan!!!
devamını gör...
dindarların üzerine atıldı
bakalım altından kimler çıkacak
cumhuriyet gazetesine atılan bombanın altından çıkanlar gibi.
devamını gör...
birilerinin vicdanı sanırsam sadece olayın tek yönüne bakıyor. bakın bu sivas meselesi hala baş ağrıtmakta bizim için, kimse farkında değil. hele yeniden yakarız demek isteyen izninizle oha demek istiyorum.

orada ölen insanların, özellikle sözde solcuların niteliklerine baktıkça içim acıyor. 2 sene önce gündemin çok çok altında yer bulmuş, medyada ki gizli sol muhipliği sebebiyle çok az kişinin bildiği bir haber görmüştüm. çok ilginç gelmişti; eski bir mit ajanı aziz nesin'in mit'ten para aldığını ifade ediyordu, kısacası aziz nesin bir mit ajanıydı bir süreliğine veya temelli öyleydi, bilmiyoruz tam olarak.

aziz nesin o sıralarda salman rüşdi'nin kitabını çeviriyordu bildiğiniz gibi. bizim sivas halkının ehl-i sünnet olanlarıda buna tepki gösteriyorlardı. çünkü dersim'den sonra sivas alevilerin en yoğun olarak yaşadığı yerdi ve elbette sünni halkla çok yakın ilişkiye sahiptiler, çatışma söz konusu değildi kahramanmaraş veya çorum'da gerçekleştiği gibi ki bugün bile hala bu söz konusu değildir, başarılamamıştır çatışma yaratmak isteyenlerin gözünde.

şimdi bir şeyi daha düzelteyim, o kahveleri devsol bombaladı olaylar öncesinde, aleviler değil. alevi olmak için Allah'a inanmak gerekir, farklı bir islam yorumudur ve bir komünist örgüt olan devsol militanlarının Allah'ı yoktur, bu sebeple alevide değillerdir. herhangi bir alevi motifli terör örgütü duyanınız var mı bugüne kadar? yok!

ne oldu o gün? halk bir anda meydanda toplanmaya başladı, ilk başta polis kordonunu aşmadan namaz çıkışı klasik bir eylem görüntüsünde seyrediyordu olaylar. fakat bir anda 'aczimendi müsveddelerine' benzer kişiler halkı otele sürmeye başladı, asker bile geldi fakat geri çekilmek zorunda kaldı. halkı valinin aleyhine bile slogan attırmaya teşvik ettiler. insanlar herhalde 'şeytan vali' sloganını atarken valinin bu organizasyona izin vermek zorunda kaldığını düşünemediler. öyle bir zaman geldi ki; otelden valilik binasına doğru yürüyüş bile yapıldı. yani devletin resmen şehrin üzerinden tankla geçmesi için bir provakasyon oldu.

otel yakıldı, 'bu cehennem ateşi' diyen denyolar videosunu çekti bunun, 10 numara malzeme oldu 28 şubat sürecine kadar dizilecek taşlara yapı elementi olarak.

şimdi çok açık konuşacağım; aziz nesin ve arif sağ hedefti veya değildi, provake etti veya etmedi. bunların hiçbiri önemli değil, orda ki sözde alim, özde yezid olan cüppelilerde hedefimdedir aynı şekilde. hiç kimse savunmasın halk bir anda galeyana geldiler diye, heyecan değil bu, bunun adı fitnedir, kudurmuşluktur arkadaşım. 10 bin insanı nasıl o hale getirdiler, nasıl öfkeyle doldurdular hiç aklım almıyor. hadi onlar provakatördü, halktan insanlar nasıl o raddeye ulaştı, hiç anlayamıyorum, düşünemiyorum bile. hiçbir bahaneyi öne sürmeden külahı öne koyup düşünelim, nasıl biz bunlara uyduk diye?

gelin teker teker çözümleyelim şu olayın islam'a uygun olmadığını;

islam'da yargısı yapılmamış kimse hiçbir şekilde cezalandırılamaz! bu bir!
ikincisi; kişinin suçu ne kadar ağır olursa olsun bir müslüman kendisine fiilen tacizde bulunmadığı sürece sadece onun hatasını hatırlatarak tebliğ etmekle görevlidir, fazlası ayıptır, günahtır!
üçüncüsü; hiçbir müslüman silahsız ve savunmasız bir kimseye veya kitleye saldırı çağrısında bulunamaz! bu yakışmaz müslüman kimliğine.

peygamber efendimizin hayber'de yahudilere verdiği dersler, mekkelileri affı, taiflilerle görüşmesi ve nicelerine bakarsanız, sözleri ne kadar ağır olursa olsun karşı tarafın, ne kadar çirkefçe hareket etmiş olursa olsun, nizamından ve usulünden katiyetle şaşmadığını görürsünüz.

şimdi dönüyorum ve bakıyorum ki; bunun doğal karşılanabilecek bir şey olduğunu ve yine yapabileceğini söyleyen insanlar var aramızda. sizin aklınız, gönlünüz nerde bre adamlar? bu kadar mı öfkelisiniz? bu kadar mı oyuncak olmaya meyillisiniz o ergenekon'a, kontgerillasına ve nicelerine?

kemalistlerin elinde oyuncak mı olmak istiyorsunuz? bu ne kudurmuşluk, yeniden yakacakmış birde. madem o kadar heveslisiniz şeriata bile uygun olmayan bu yöntemlere, defolun gidin veziristan'a, talibanda ki kardeşlerinizle müziği yasaklayın, sakal uzatmadığı için insanları falakaya çekin. vallahi yapın bunu, sizi ancak o paklar.

müslümanları kimsenin böyle kötü göstermeye hakkı yoktur, bunun ne şeriatta karşılığı vardır ne de reaktif olarak hiçbir bahanesi bulunamaz, müslümanım diyen bunu yapmamalı. çünkü ne zaman böyle şeyler olsa, aczimendiler bir yandan, hizbullah bir yandan mahvediyor.

düşünün ve gaza gelmeyin, size cahilsiniz diyenlere sükunet ve aklınızla en güzel cevabı verin ve bu konuyu da bir daha 'yine yaparım' diye açmayın lütfen.

bu arada müze muhabbeti, bu konu bir daha müslüman kesimi rahatsız etmeyecekse açılsın, kurtulalım vallahi, bıktım!
devamını gör...
bazılarının "kışkırtma vardı" diyerek haklı çıkarmaya çalıştığı katliam. "bir daha olsun bir daha yakarız" diyenler de var ki... aman aman! birazcık insan olun lütfen.

(bkz: insan)
devamını gör...
amacına ulaşmış ve tabular doğurmuş katliamdır.
orada kabahatsiz yere ölen insanlara mı üzülelim, kardeşimize düşman gözle bakar hale gelmemize mi üzülelim, bu yaranın halen iyileşmemesine ve iyileşmeyeceğine mi yanalım bilemiyorum. torunlarımız da bu acı olayı hatırlayacak, tartışacak ve bizde olduğu gibi sünni aleviden, alevi sünniden biraz daha uzaklaşacak. ve belki de -allah korusun- bu katliam üzerinden kavga ettikçe yeni katliamlara zemin hazırlayacağız. amaç buydu işte, bu yüzden amacına ulaştı diyorum.
"iş orayı ateşe verenlerle bitmiyor, arkasında gizli güçler var" derseniz, oteli ateşe verenleri aklamaya çalışıyor olursunuz.
"diri diri yakılma falan yok, dumandan zehirlenerek öldüler" derseniz, katliamı örtbas etmeye çalışıyor olursunuz.
"kara yobazlar aydınlarımızı yaktı" derseniz, sünni düşmanı olursunuz, olayın perde arkasını görmezden geliyor olursunuz.
üzerinde düşünmesi, hatırlaması bile acı veren büyük bir dramdır. asırlarca sırtımızdan atamayacağımız bir yüktür.
devamını gör...
kendilerine Allahın askerleri diyerek Allahın verdiğŸi canları almaya, madımak otelinin önünde birikti 2 temmuz 93 akşŸamı kokmuşŸ bir kalabalık. yaktıkları ateşŸe inat bir karanlık vardı kendileriyle birlikte gelen. sakallarıyla, sarıklarıyla, çarşŸaflarıyla körüklediler ateşŸi. 33 cana kıydılar madımak'ta o gece. ve hiçbir zaman hiç kimse bu ülke tarihinde hiçbir zaman olmadığŸı gibi yine hak ettiğŸi cezayı almadı. kendilerine müslüman diyen binlerce katil 16 senedir aldıkları 33 cana rağŸmen rahat nefes alıp kendilerince ibadetlerini yaparlarken sadece islamiyetten değŸil insanlıktan da çıktıklarını hiçbir zaman öğŸrenemedi ve öğŸrenemeyecek. ve biz 33 canımızı o karanlık alevlere kurban veren bu ülkenin aydınları sözde islamın temsilcilerine kurban verdiğŸimiz güneşŸin ozanlarını hiç bir zaman unutmayacağŸız.

dip not: ölenler 37 can olarak anılmaktadır ancak madımakta islamcı katillerin ateşŸine kurban gidenlerin ikisi o kokmuşŸ kalabalığŸa ait 2 katil, ikisi de otelde bulunan görevlilerdir.
devamını gör...
cia/kontrgerilla tarafından bilinçli şekilde organize edilmiş, din ile kandırılan insanlar tarafından gerçekleştirilmiş katliamdır. gaza gelen yobaz zihniyet canlı canlı insanları yakarak sevap işlediklerini düşünmüşlerdir.. maraş'ta, çorum'da, malatya'da olduğu gibi dini duyguları istismar edilerek gaza gelen yobaz zihniyetler yakıp, yıkmıştır...
devamını gör...
türkiye için yüz karasıdır. tıpkı 6/7 eylül olayları ve benzerleri gibi. tarihimizle yüzleşmek bizi daha sağlıklı yerlere götürecektir.devamını gör...
talihsiz bir olaydır. ordaki ateistleri yakmak yerine bilinçlendirmek daha doğru olurdu. ancak dış güçler ve cahil insanlarımız oteli ateşe vermiş malesef 37 insanın hayatına mal olmuşlardır.

devamını gör...
antisilence grubunun eleştirel bir şarkısına konu olmuş katliam.

dış odaklı yapıların tandık mekanizmalarla iç uzantılar eliyle gerçekleştirdikleri malesef başarılı olmuş provokasyon.
devamını gör...
her zaman olduğu gibi bu olayda da pek muhterem dincilerimizin hiç bir suçu yoktur.otel ateşe verilirken"muhammed'in ordusu laiklerin korkusu" değil ''sex,drugs and rock'n'roll'' sloganı atılmıştır.
devamını gör...
bir başka açıdan:
- anladığımız sonuç; müslüman alevi insanları birbirlerine düşürmek için uğraşan girişimcilerin emellerine ulaşmasıdır...
- böl parçala yut planını hayata geçirmelerinin sadece küçük bir bölümüdür. keşke bilseydik!
devamını gör...
bu katliamı gerçekleştirmek için yurtdışından gelen provakatörler makyajla ve takma sakallarla yobaz kılığına sokulmuştur.bu gerçek katliamdan yıllar sonra ancak ortaya çıkarılmıştır.olan yıllarca boş yere günahı alınan mütedeyyin kardeşlerimize olmuştur.
devamını gör...
ne olursa olsun, kim yaptıysa veya yaptırdıysa günahı onların boynunadır.. kimsenin hiçbir şekilde silahsız bir insana zarar vermeye hakkı yoktur.. isterse satanist olsun isterse ateist olsun isterse bilmemneist olsun.. o gün insanın ne kadar acımasız olabileceği ortaya çımıştır.. o gün o oteli yakanlar/yaktıranlar kendilerini tyakmışlardır.. o gün müslümanların alnına kara bir leke sürülmüştür.. ve o gün binlerce müslümana kardeşini yaktıran şey yıllar sonra bugün mardinde öz kardeşin kardeşi babanın oğulu öldürmesine sebep olmuştur.. bu iki katliama da gerekçe göstermek saçmadır.. çünkü altında daha derin olaylar vardır.. yıllarca alevinin sünniye sünninin aleviye düşman edilmesi, iki tarafın da sürekli galeyana getirilmeye çalışılması bunlardan sadece en basitleridir.. ama evet her zaman olduğu gibi müslümanların aleyhine olan bir olay amacına ulaşmıştır.. ulaştıranlara yazıklar olsun hani müslümanlığınız hani din kardeşliğiniz diyesim geliyor.. alevi değilim ama yananlar benim de kardeşimdi.. bir üstadı anmak adına yapılan şenliğin kana bulanması unutulmamalı unutturulmamalıdır.. insanın dini ne olursa olsun ne hale gelebileceği de unutulmamalıdır..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar