maduro'nun nusr-et'te yemek yemesi

ümmet-i muhammedin can-ı gönülden muhibbanı, halkının gözbebeği, osmanlı hayranı, mağduriyet, mazlumiyet ve mahkumiyet paydamızın şeriki, refik yoldaş, yiğit insan, dost ve kardeş ülke venezüela'nın seçilmiş devletbaşkanı nicolas maduro dün gece nusr-et'e teşrif buyurarak yemek yemişlerdir. tabi zındıka komitesi müntesipleri boş durmamış, piyasaya göre bir miktar tuzlu hesap kesen bu mutena restoranın, saygıdeğer müşterisine karşı tenkit oklarını yöneltmişlerdir. evvela şunu ifade edeyim bu muhalifler edep erkan bilmedikleri gibi evlat sevgisi de bilmezler yani ebterdirler. halkının bağrından gelen bir kamyoncu olan maduro reis, öyle bizim cehapesli elitistler gibi sosyete çocuğu, büyükelçi oğlu değildir, bu halkın evladı ahir ömründe dost bir ülkenin restoranına davet edilmişse sahanda yumurta mı yesin ? üstelik zavallı nicola'nın kendine ait bir sarayı dahi yok. oysa ki dünya lideri olacak şahsın bir yazlık, bir kışlık saraylarına ilaveten dinlenme ve rekreasyon alanları da olması lazım. neymiş ? venezüela halkı açlık çekiyormuş. arkadaşlar bunlar emperyalist yalanlardır. işte maduro reis kafire karşı kibir göstermek sadakadır hükmünce heybetini dik tutmasını sağlayacak gıdayı alıyor. bu da proteinden geçmektedir. ne yani koskoca venezüela devlet lideri hint fakiri gibi iğne iplik mi dolaşsın.

onlarr bunu istiyorlar. istiyorlar ki mazlum milletler hep boynu bükük dolaşsın. halbuki o devirler geçti. daha önce de maduro'ya drone ile suikast düzenlemeye çalıştılar. şimdi de et darbesi yapıyorlar.yemezler, yedirmeyiz. yani yediririz ama et yediririz. ben şahsen görüntüleri basına sızdıran o güneş gözlüklü kılkuyrukun da fedöncü olmasından şüphe ediyorum. agah olalım..
devamını gör...
bir devlet başkanı olarak itibarını korumuştur. böyle şeylerin asıl bizi şaşırtmaması gerekiyor. bizimkiler islam adına yapıyor onlar da bir başka şey adına. zaten kuran'ın 1400 yıl önce inip hükümlerini korumasının nedeni ne ki? yöntemler değişmiyor insan aynı insan çünkü. istediği kadar bilim ve teknolojide gelişme olsun önemli değil.
devamını gör...
muhalefet tepki göstermiş. julio borges twitterdan "venezuelalılar acı çekerken ve açlıktan ölürken, nicolas maduro ve cilia, venezuela halkından çaldıkları paralarla dünyanın en pahalı lokantalarından birinde sefa sürüyor" diye tweet atmış.
devamını gör...
amerikanın, almanya'nın, ingiltere'nin, dış güçlerin, faiz lobisinin, merkez bankasının, iç ve dış mihrakların maduro reise oynadığı bir oyun.

kahrolsun amerika, kahrolsun trump... venezüela halkını iphonelarını kırmaya davet ediyorum. büyük resmi görün ve bu oyunu bozun. maduro reisi hiç kimseye yedirmeyiz.
devamını gör...
işin ilginç kısmı anadolu'nun bağrından kopup gelen bir kişinin açtığı restoranlar dünyanın en pahalı restoranları diye ünlenmiş ve tepki görüyor. amerikan başkanının oğlu nusret'in tuz dökme hareketini taklit ederek twit atıyor, restoranlarda ödenen astronomik ücretler sosyete arasında popülerlik göstergesi olmuş durumda.
"+geçen nusret'e gittik, tam 25 bin dolar ödedim.
- ay o da bişey mi? biz 1 ay önce gittiğimizde tam 95 bin dolar ödedik, 5 bin de bahşiş bıraktık şekerim"

bunlar güzel şeyler galiba.
devamını gör...
bilişim devrinde insanların hala şaşkınlığa düşebileceğini gösteren son vaka.
ideolojiler meslek haline getirilip birer kazanç kapısına dönüştürülünce bu tarz acayiplikler normal hale gelir. emekçinin hakkını savunarak iktidar elde ettikten sonra emekçileri sömüren bir kapitaliste dönüşmenin ne ilk ne de son örneği olacaktır diriliş ertuğrul hayranı maduro kurban.
devamını gör...
gayet normal bir olaydır...

neden bu kadar abartılıyor anlamış değilim...

nusrette ne yenmesi gerekiyor başka...

ya da yemek başka nerde yenir...

koskoca devlet başkanı 2 saatliğine mola için istanbula gelmiş, onda da karnını doyurmuş, denmedik laf kalmamış...

ne ilginç insanlar var yaaaa...
devamını gör...
başkan az önce zaytung' bu açıklamada bulunmuştur.

''nusret'te ziyafeti tepki çeken maduro: ''nusret o etleri satıyordu, biz de ilgilendik. bunun üzerine nusret 'ben venezuela'dan para almam etleri hediye ediyorum' dedi. biz de yemeyelim mi?''
devamını gör...
kardeş ülkemizin sayın cumhurbaşkanımıza özenmesidir. sonuçta bir asgari ücret ile yarım hamburger alınabilen ülkenin "başkan"ı kendisi. nusret'e gitmeyecekti de, kebapçı ali usta'ya mı gidecekti?

maduro kardeşim, 500 milyon dolarlık uçak da alırsa muasır medeniyetler seviyesine çıkacak inşallah.
devamını gör...
öncelikle afiyet olsun. nusret 'in kapısında kuyruk oluşan bir ülkede insanların maduro'yu eleştirmesi komik. kaç firma yurt dışından gelen misafirlerini nusret'de ağırlıyor bir fikriniz yok sanırım. benim dandirik kuzenim bile sürekli gidip nusret'de yemek yiyor. hele bir devlet başkanı gelip şirinevler'de lahmacun salonuna gidecek değil, gitse güzel olur ama gitmez çünkü gidemez. hiçbir şey olmasa suikast tehlikesi sebebiyle gidemez.
bir de cumhurbaşkanlığı misafiri olduğu için hesabı biz ödemişizdir. hatta nusret para almamış bile olabilir.
son olarak nusret'e kızanlar var da, adam ne yapacaktı, senin ülkende millet aç aç, ben sana et yedirmem mi diyecekti?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar