mafia: definitive edition

cyberpunk 2077 ile birlikte bu yıl beni en çok heyecanlandıran oyun. henüz oyun içi görüntüsü yok. mafia 3'ü yapan hangar 13 tarafından yapılıyor olması az biraz can sıkıcı. umarım patlamaz.
devamını gör...
bir remake oyun yeniden dizayn ediliyor biliyoruz, mafia the city of lost hgeaven ın benim için değeri kifayetsizdir, en ufak ayrıntı dahi gözüme abes gelebiliyor. oyun içi grafikler ısıklandırmalar çok uygun görünüyor oynanış hissi oynamadan bilemeyiz. orjinal mafia da son derece tok ve ağır bir oynanış vardı umarım bunu bozmadılar.
lakin şahsımın rahatsız olduğu bir kaç husus var,
1- karakter dizaynları eskiye kıyasen berbat görünüyor, orijinal mafia daki tiplemeler karakterlerine uygun kusursuz dizayna sahipti. özellikle pauli nin tipi ne öyle alüminyum ya ooof! etli koca ağızlı bir surat...
2- o küçük mini map. kardeşim görevin içindeyken neden oraya mini map koyulur gerizekalı hangar salağı bayılıyor o elimi soktuğumun mini haritasını oraya koymaya. illa bir gta havası vermeye çalışacaksın değil mi gerizekalı.
3- seslendirme öyle ki, paulie ye vermeleri gereken sesi tommy e vermişler ve deli gibi italyan aksanı var. thomas angelo nun italyan olduğunu nerenizden çıkardınız?
4- öyle geliyor ki oyannıştaki ağırlık ve tokluk yok ve gameplay i çok daha kolaya indirdiler.(izledikçe bariz fark ediliyor)
5- ve silahın şarjörünü değiştiridiğinizde önceden silahınızda mermi varsa değiştirdiğiniz anda onlarda gidiyordu ama bunda üzerine doluyor mafia ruhunu öldüren bir unsur daha.
ve hangar oyun dizaynında orijinale olabildiğince bağlı kalınacağını söylemişti.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar