mağdur edebiyatı

bana darbe yapacaklar, cumhurbaşŸkanı seçmemize engel oluyorlar, dinime engel oluyorlar gibi şŸeylerle akp'nin bir huy haline getirip ekstradan yıllar kazanmasına sebep olan edebiyat. servet-i fünun'culardan sonra fecr-i ati'cilerden öncedir.
devamını gör...
onca darbe planını, danıştay saldırısını, onca cinayetleri, bombaları, görmeyen insanların; akp bize darbe yapacaklar diye mağdur edebiyatı yapıyor anne demesi de mağdur edebiyatının güzide örneklerinden biridir.

bu edebiyatı günümüzde başta yeniçağ gazetesi olmak üzere çeşitli çevrelerde sıkça görmekteyiz.
devamını gör...
çok güzeli bir laf vardır gazi mustafa kemal'in "bu ülke ne zaman doğu'nun vicdan sömürüsünden, batı'nın emperyalist sömürüsünden kurtulursa o zaman aydınlık
günlere kavuşur."

ne onlarca cinayetleri işleyenler,darbe yapacak kadar gaddar olanlar masum ve mağdur
olabilir, ne de katrilyonlara hükmedip emrinde binlerce polis ve istihbaratçı olan akp'liler
masum ve mağdur olabilir. tek masum ve mağdur ikisinin arasında kalan müslüman
sessiz çoğunluktur.
devamını gör...
bu memlekette hep ilgi görmüştür. örnekle açıklıyorum yıllardır iktidarda olan akp hala mazlum edebiyatı yapar. seçimlere girmeden önce yapıyorlardı, seçimleri kazandılar yapıyorlar, tek başına iktidar oldular yapıyorlar. yeter da. bazı arkadaşlar kadar güzel yapamıyorlar ama.
devamını gör...
yüzyıllardır yapılan edebiyat. bu halkı sürekli aynı vicdan mastürbasyonuyla karşı kaşıya bırakmıştır. artık vicdan micdan kalmamıştır. e biraz da siz lütfen....
devamını gör...
bu milletin tercihlerini bedava makarna ile açıklayamayacaklarını anlayanlar için yeni bir çözümleme.

e yani bizde millet olarak makarnayla iyice doyup şişindik. artık boş vakitlerimizde böyle edebi metinlerden etkilenebiliriz.
devamını gör...
mağdur edebiyatı yapmayacaksın, intikam çığlıkları atacaksın.

akp artık mağdurluktan beslenmeyecek kadar muktedir oldu. geçmişin kirli yüzlerine karşı iki yüzlülük yapmasına gerek yok. açık açık "kardeşim sen dün bu millete kan kusturan kirli zihniyetin piyonusun, ben de bugün o günlerin intikamını alıyorum." demeli mertçe.
devamını gör...
zalimlerin zulümlerini söylediğinizde, bizzat yaptıklarını bile bile, yüzleşecek yüzleri olmadığında baş vurdukları iki kelimedir, bir çeşit kimlik tespit uyarısıdır memleketimizde bu iki kelime, zalimden duyarsınız, mağduru mağdur yapandan, o zihniyetten, mağdurun mağdurluğunu bilip, bundan zerrece utanmayandan, rahatsız olmayandan duyarsınız.

devamını gör...
sanıldığının aksine mağdur edebiyatını mağdurlar değil, muktedirler yapar. onlar bu söylemi, mağduriyetlerin her dillendirilişinde ortaya beyan ederler.
hakiki mağduriyeti, edebiyat yaftasıyla değersizleştirmek amacını taşır.
devamını gör...
şu sıralar eşcinsellik üzerinden götürülen irrite edici bir şey. dünyada/memlekette siyaset, din, cinsel tercih, ırk, toplumsal cinsiyet vs üzerinden her kesimin yaşadığı mağduriyetler var. önemli olan kendi mağduriyetinle, derdinle uğraşmaktan diğerlerine kör, sağır hale gelmemek ve kendini gündemde tutmak için başka kesimlere sataşmamak olsa gerek.
devamını gör...
her zaman tutar. pkk nın doğu ve güneydoğu'da dağ kadrosuna en çok elaman katılımı olduğu zaman diyarbakır cezaevindeki işkencelerin en yoğun olduğu zamandı. bunu çok iyi kullandılar ve zamanla kemikleşmiş bir taban oluşturdular.
şimdi fetö aynı taktiği uyguluyor. ve sapla saman ayrılıp , adil bir yargılanma yapılmadığı sürece de bu edebiyat tutabilir. fetöden yargılananları hakim salmaya tırsıyor, avukat savunmaya korkuyor. ve bu genele yayılan korku sadece düşman kazandırır. tabi bu yazıyı buraya yazmak bile cesaret ister . zira hemen kripto fetöcü damgası bile vuracak denyolar çok piyasada.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar