mahfuz birisi

#özgürler 

yoksa yoksa?!?! oh my goooddd !

yoksa keke sen mi geldin? eğer kendisi bkoei ise boşuna tanım yazıp zahmet etmesin. her halükarda berbat. yok o değil ise hoş gelmiş.
devamını gör...
sözlüğe gireli 15 gün olmuş (ki bu sürede ben yoktum) benim atayız olduğumu şakkadanak çözmüş yazar.
kendisi ışid i komşu istiyormuş, başarılar dilerim. yeşil pasaport ve oturma izni verilse soluğu avrupa da alacaktır eminim.
devamını gör...
(#6802889) reyiz bu tanımda haklı mı bilmem ama biri cidden evvela türk sonra müslümanım diyorsa cidden bir takım sorunları olduğunu düşünürüm.
şarap guzellemesi konusunda da aynı fikirdeyiz zaten bir insan şarabı nasıl sever hiç anlamış değilim. *
devamını gör...
tanımlarına bakınca eski halimi gördüğüm yazar. onu benden iyi kimse anlayamaz. şeyhine birisi bir şey dese, onu ayağının altında sakız gibi ezmek ister.

kur'an'ın içinden çok ince şeyleri " kesilen hayvanın vucudu ile ölü diriltme ve hz meryeme sunulan hediye" yi alıp kendi tasavvuf yolunu doğrulamaya çalışıyor, üstelik bu ayetlerin kendi anladığı gibi olduğunu da kimse ispat edemez; lakin kapı gibi iktisadi ve hukuki ayetleri görmezden gelip kapitalizme abdest aldırıyor. kahrediyorsun beni gakko.
devamını gör...
söz konusu ayetle abdülkadir geylani’nin ölüleri diriltmesine nasıl delil getirdi anlayamadığım yazar. bahsini ettiği ayet zaten müfessirler tarafından çok çeşitli şekillerde yorumlanan bir ayettir. aynı zamanda o ayetin abdülkadir geylani hazretleri ile de bir alakası yoktur.
devamını gör...
samimi bir insan.
öyle bazıları gibi trollük yapmıyor.
yazdığı şeyleri inanarak yazan bir yazar.
bakın doğru yazıyor demiyorum inanarak yazıyor.
o yüzden kendisi ile tartışırken ciddiye alın. çünkü o sizi ciddiye alıyor.
devamını gör...
#6844068

evet o ülkeler pandemi sürecinde bile * bütçe fazlası veriyor. enflasyon tek haneli ve %5 den düşük.

meseleyi şahıslar ve ideolojiler üzerinden değil, kendimizi başkaları ile kıyaslayarak hiç değil, değerlendirebilirsek aydınlanacağız *
devamını gör...
ya aklımdan geçiyordu dinde güncelleme açıklamaları hakkında ne diyor diye nickaltına yazayım diye. biliyorum bunlardaki takiyye, tevil falanı. o yüzden yazmayacaktım ama baktım sol framede.dün normal bir entry yazdım, yazmış ki altına ağız dolusu küfrediyon. yalan. yakışıyor mu? islamoğlu gibiler uyduruk hadisleri reddeder bunlar kafir ilan eder. erdoğan ''islam'ı 14 asır 15 asır hükümleriyle bugün uygulayamazsınız'' der bunlar bunu tevil eder. saray olayını tevile çalışır. samimi değilsiniz.
t: erdoğancı.
devamını gör...
#6844763

kendisi sanırım şu sıralar 59-60 kişinin kellesini götürmek isteyen akp yandaşlarından. çok fatih tezcan dinleme reis bünyene zarar...

tanım: iyi bilen yazar*.
devamını gör...
#6852746
koyunu cok ozleyerek, gitmeyen insan. duydugu ozlemin zihninde buyuttugu kavram, cok daha fazla hosuna gidiyor olmali; tum bahanelerden bagimsiz olarak. bu konudaki hassasiyeti bile bunun isareti zira. nereden bakarsan bak kendine mahfuz bir isim, ayni zamanda biraz da asikar. *
devamını gör...
kendime yunusun şu şiiriyle seslenmek istiyorum, iyi dinle:

işidin ey yarenler aşk bir güneşe benzer
aşık olmayan gönül misal-i taşa benzer

taş gönülde ne biter dilinde ağu tüter
nice yumşak söylese sözü savaşa benzer

aşk erinin gül yüzü yumşanır muma döner
taş gönüller kararmış şol yavuz kışa benzer

ol sultan kapısında ol hazret tapusunda
âşıkların yıldızı her dem çavuşa benzer

geç yunus endişeden ne gerek bu pîşeden
önden ere aşk gerek andan dervişe benzer
devamını gör...
buraya üye olduğumda kendi kendime bir karar aldım. kimseye eksi oy vermeyecektim.

ama ne zaman mahfuz birisi yazarımızın tanımlarına denk gelsem bu kararımı sorguluyorum. ellerim kaşınıyor, ter basıyor.

yav diyorum 1 eksiden bir şey olmaz. sonra durduruyorum kendimi. bağımlılık yapar, mazallah seri eksiye kadar gider deyip kendime mukayyet oluyorum.

çok büyük imtihan veriyorum sözlük, çok.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar