maide suresi 54

1. (Tematik)
kuran'da müminlerin kimsenin kınamasından korkmadıkları özellikle vurgulanır.


--- alıntı ---
Ey iman edenler, içinizden kim dininden geri döner (irtidat eder)se, Allah (yerine) kendisinin onları sevdiğŸi, onların da kendisini sevdiğŸi mü'minlere karşŸı alçak gönüllü, kafirlere karşŸı ise 'güçlü ve onurlu,' Allah yolunda cehd eden ve kınayıcının kınamasından korkmayan bir topluluk getirir. Bu, Allah'ın bir fazlıdır, onu dilediğŸine verir. Allah (rahmetiyle) genişŸ olandır, bilendir.
--- alıntı ---
devamını gör...
2. (Tematik)
â“ey iman edenler! sizden kim dininden dönerse, Allah öyle bir cemaat getirir ki, Allah onları sever, onlar da Allahâ’ı severler; müâ’minlere karşı mütevazi, kâfirlere karşı ise çetindirler. Allah yolunda mücâhede ederler. ve kınayanların kınamalarından da çekinmezlerâ”. (mâide, 5/54)
devamını gör...
3. (Tematik)
ey iman edenler, içinizden kim dininden dönerse, duysun: Allah onların yerine, kendisinin sevdiği, onların da kendisini seveceği, mü'minlere karşı boyunları aşağıda, kafirlere karşı başları yukarıda, Allah yolunda savaşan, dil uzatanın kınamasından korkmayan bir kavim getirir. işte o, Allah'ın bir lütfudur ki, onu dilediğine verir. Allah, ihsanı bol, herşeyi bilendir.
devamını gör...
4. (Tematik)


--- alıntı ---

Ey iman edenler, içinizden kim dininden dönerse, duysun: Allah onların yerine, kendisinin sevdiği, onların da kendisini seveceği, mü'minlere karşı boyunları aşağıda, kafirlere karşı başları yukarıda, Allah yolunda savaşan, dil uzatanın kınamasından korkmayan bir kavim getirir. İşte o, Allah'ın bir lütfudur ki, onu dilediğine verir. Allah, ihsanı bol, herşeyi bilendir.

--- alıntı ---

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar