makyaj yapmayan kadın

kendine güveneni makyajsız da güzelim havalarındaki kadındır.sadeleği sever.ancak bunların hepsi güzeldir diye bir kaide yok.mesela makyaj yapmayan bazı komünist kızlar var ki evlerden ırak.
devamını gör...
içi güzel, dışı ayrı güzel. yalan söylemeyen, dezenformasyonla işi olmayan, manipüleden uzak, eğriye eğri doğruya doğru diyen kadın da diyebiliriz.
makyaj yapanlar tüm bunları yapıyor anlamına gelmese de makyaj yapan kadınların doğasında bozmaya ve değiştirmeye dair güdüler daha fazla..
gerçeklikten kopma becerileri daha gelişmiş...
devamını gör...
makyaj malzemeleri içindeki kanserojenleri yüzüne sürmek istemeyen kadındır. ayrıca namahreme ziynetini göstermenin haram olduğunu bilir, yaparsa da kocası için yapar, başkasına göstermez.
devamını gör...
bilimsel araştırmaya göre ''korkulması gereken'' kadın.

yapılan haber;

''japonya'nın önde gelen bilim insanlarından olan dr. ken mogi kadın beyni makyajsız haline tahammül edebilmek için dopamin salgılamak zorunda kalıyor. yani kadın mutluluk hormonuna ihtiyaç duyuyor. eğer bir kadın makyaj yapıyorsa, beynin salgıladığı dopamin yetersiz kalıyor demektir. bu kendisiyle barışık olmayan bireylerde de görülen bir durum. ''

kanebo kozmetik araştırmacılarından keishi saruwatari, makyaj "yapmayan kadından 'korkun'" diyor.

http://www.radikal.com.tr/r...
devamını gör...
korkun benden!

o neymiş bre?

makyaj yapmayan kadının bunun için bir çok sebebi olabilir;

cildini seviyor ve kimyasalları boca etmek istemiyor olabilir.
makyaj olmadan da güzel olduğunu biliyor ve ihtiyaç duymuyor olabilir.
üşeniyor olabilir.

bir de Allah bizi mutlu olmak için makyaj yapmaya kadar düşürmesin. amen.
devamını gör...
güzel hissetmek için dışarıdan bir etkene ihtiyaç duymayan kadındır. ben aynaya bakınca güzel olduğumu hissediyor muyum, bitti.

ayrıca bu makyaj denen zımbırtı güzel olmak için bir ön koşul ise, erkeklerin daha fazla makyaj yapması gerekmez mi? *
devamını gör...
çoğunlukla makyaj yapmayı bilmeyen kadındır eyeliner ne demek bilmez kaş kalemi diye bir şeyin varlığından haberi olunca gözleri kocaman açılır kaş rimelini duyunca yalan söyleniyor sanır.

öyle işte...
devamını gör...
günümüzde zor bulunan bir tip. en hafif yapanı gözlerine filan sürüyor. hani süsün edebindi abla ? bir de ruj filan süren kapalılar var, Allah'ını seven gördüğü yerde ağzına çaksın bir tane.
devamını gör...
erkeklerin sözde hayran olduğu, özde ise en az üç kat makyaj yapan kadınlardan hoşlandığını bilmesini gereken kadındır. buna rağmen eylemsizlik kararına devam ediyorsa, samimidir işte.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar