mallık derecesinde duygusal olmak

güzelim ülkem türkiyem insanlarının en büyük sorunlarından bir tanesidir...

futboldan siyasete hırsızlıktan tecavüze kaçakçılıktan adam öldürmeye her alanda görebileceğimiz duygusallıktır...

şikeden her türlü resmi mahkemede hüküm giymiş adamı havalanında karşılamak bunun en büyük örneklerindendir...

yine aynı adamın daha bir yaşına gelmemiş çocuğuyla fotoğrafını ekranlara getirip bu duygusallığımıza acayip etki yaparlar...ulan benim de bir yaşına girmemiş çocuğum var hacı..ama ben sabah 8 akşam 5 gerekirse haftasonları devlet için işime gidiyorum ve aldığım para toplasan 3000 tl etmez...

geçen yaşlı bir akrabam ile tvde belgesel izlerken zebrayı yakalayıp yiyen aslanlara beddular saydırmaya başladı yaşlı akrabamız...yahu teyze dedim onların doğası bu..ki öyle olmasa o zebralar içindeki hayat döngüsü bozulur ve dolayısıyla hayat bir zincirleme ile durma noktasına kadar gidebilir...

veyahut geçen haberlerde yaşlı bir teyzeyi telefon ile arayarak bu duygusallığından faydalanmak isteyen telefon hırsızları türedi..polisiz numarasıyla arama yöntemi..şu meşhur prof.dr. canan karatay bile dolandırıldı lan bu ülkede..http://www.kemalistgazete.n...

ülkede savcılarımız hakimlerimiz bile dolandırılabiliyor bu duygusallığımızdan....

ve de tüm siyasilerimiz bu duygusallığımızı medya aracılığıyla çok güzel kullanıyorlar...

ve en can alıcı örneğim dilenciliktir arkadaş...ülkemizde benden daha zengin binlerce dilenci var yahu...
devamını gör...
tehlikeli bir durum. bu duygusallık bastırıldığı takdirde sadizm şeklinde dışarıya vurumu olabilir. sürekli duygusallık insanda sürekli bir haksızlığa uğramış olma duygusu meydana getirir. bu duygu sonunda sadizme evrilir.
devamını gör...
yuro 2016 avrupa futbol şampiyonası grup maçlarında ispanya'ya karşı aldığımız 3-0'lık yenilgi sonrası ortaya çıkan durum...

sinyor kibir yüzde yüz doğru takım çıkarmış olsaydı da ispanya bizim takımı 3-0 yenebilirdi.

adamlar son avrupa şampiyonu futbol takımı...

tabi bu kadar öfke duyulmasının, eleştirilerinin dozunun fazla olmasının sebepleri saymakla bitmez...her türlü bizim ülke insanımızın kalitesizliğini ortaya çıkaran bir durumdur.
devamını gör...
ülke insanımızın maalesef genel hastalıklarından birisidir.

misal, maliye bakanı çıkıp, kamuda tasarrufa gideceğiz diye açıklama yapıyor. lan bu zaten normal bir durum değil midir diye sormuyor insanımız bunu ve iyi bir şeymiş gibi algılıyor. demek ki bu açıklamadan önce kamuda baya israf yapılmış. israf haram değil midir lan dinimizde sayın devlet büyüklerim. dellendirmeyin lan beni.
devamını gör...
ülkemiz müslümanlarının fasıklıktan sonraki en büyük sorunlarından birisidir. devlet dairelerinde ki işleyişin kötü olmasının ve bunun sonucu tüm ülkeye sirayet etmesinin sonucudur bu duygusallık.

cumhurbaşkanının damadının enerji bakanı, sonrasında ekonomi bakanı olduğu ülkede, çok sıkıntı olması kaçınılmazdır azizim. anayasaya uygun atamalar yapılabilir ülkemizde ama müslümanlık gereği o atamalar etik midir değil midir şeklinde de irdelemek gerekmektedir. berat albayrak'ın ekonomi alanında liyakatı on numara olabilir belki de. ama devlet başkanının damadı olarak bakanlıklar yapması etik değildir azizim. sonrası tufan zaten.

hdpli, çok samimi olduğum adanalı hemşehrimin dediği gibi. kardeş bizim ülkemizde akrabalık var, bu yüzden kanunlarımız adamına göre işler, bundan dolayı demokrasi bizim ülkemizde topal kalır hep dediydi. demokrasi topal kalınca doğal olarak adalette topal kalıyor ve sonrası 96 yıldır gelişememiş bir türkiye.

siyaset dışında spor taraftarlığında görülür bu duygusallık en fazla. özellikle kendisi ülkenin en büyük holdinginin patronu olan ali koç isimli fenerbahçe başkanı, duyguları sömürerek fenerbahçe için bağış toplar ve yoksulluk sınırı altında yaşayan, asgari ücrete mahkum yaşayan insanlar deli gibi destekler. çünkü biz ezik bir hayat yaşıyoruz bari takımımız adam gibi olsun deriz ve duygularımızı sömürtürüz. dernekler, cemaatlar, tosuncuklar, yozdiller felan bu yollarla çok ekmek yerler.
devamını gör...
ülke insanımızın en büyük sorunlarından bir tanesidir. işe alımlarda bunu görürürz. particilikte bunu görürüz. taraftarlıkta bunu görürüz. yani aklınıza gelecek her alanda bu duygusallığımız bizi patinaj yaptırıyor azizim.

iş yerimde çalıştığım bir abimiz vardı. adam alkolik. bu bir hastalık. bir pazar günü öğle saatlerinde den gelmiştim kendisiyle. gündüz vakti yahu. zil zurna sarhoş. evine gelen hacizin haddi hesabı yok. maaşına gelen hacizlerin haddi hesabı yok. aile yapısı berbat bir vaziyette. devlet memurları kanununda, devlet memuru devletini küçük düşüremez diye bir kanun maddesi vardır. işte bu kanundan kendisine işlem yapılması gerekmektedir bence. ama bunu yapacak adam gibi yöneticilerimizi ara ki bulasın. yahu bu adama ceza vermek kötülük değil, tam tersi iyiliktir. memurluktan atılırsa, belki aklı başına gelir alkolü bırakır. ki kendisi devleti düşünmeyip, devleti küçük düşürüyorsa, sağlığından dolayı zırt pırt rapor alıyorsa, devlet niye kendisini düşünsün. ki zaten düşüneceği kadar düşünmüş 20 küsür yıldır kovmamışlar, idare etmişler. artık sende akıllan be adam. bunun gibi bir sürü olay var azizim. doğal olarak 96 yıllık cumhuriyetimiz hala gelişmemiş bir ülkedir. gelişmekte olan ülke dediklerine bakmayın, o işin kandırmacası.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar