maltepe

askerdeydim,sadece tek bir sigara satan bakkaldan sigarayı aldım.normal sigaranın en az iki katı duman çıkartıyordu, işin ilginç tarafı içinden odun (kürdan kalınlığında ve kürdanın 5 te 1 i kadar) çıktı.işte o sigaranın markası maltepeydi.
devamını gör...
maltepe

güneş altın denizden alçalıyor;
nice kayserlerin donanmaları
uçurum ufka durmadan dalıyor.

gökte milyonla gizli tellerden
gene milyonla gizli parmaklar,
son hazin marşı durmadan çalıyor

artık enginleşince mâvi sükã»n,
artıyor gökyüzünde yıldızlar...
gece gittikçe başka hâl alıyor.

suyu ürpertiyor çıkan rüzgâr.
åžimdi sâhil boyunca maltepe'yi
köpüren mâvi dalgalar yalıyor.

kanmadık gaşy eden bu mâviliğe
ne yazık! geçmek üzredir bu gece;
ey gönül fecre az zaman kalıyor!

yahya kemal beyatlı
devamını gör...
hem ankara hem istanbulda bir ilçe adıdır.ayrıca istanbulun da hem anadolu hem avrupa yakasında bulunur aynı isimli semt.vardır bi kerameti ama bilemiyoruz.
devamını gör...
ankara da pazarıda olan mahallenin adı.bu pazarda her türlü markanın çakma versiyonlarını bulabilirsiniz o derece geniş çevreye sahiptir bu pazar.fakat cd -dvd türü almak istiyorsanız yanından ile geçmeyiniz bu pazarın.zira ben bir kere bu hataya düştüm. o zamanlar piyasada matrix çılgınlığı vardı arkadaşlarla beraber geziyoruz .neyse tezgahta filmi gördüm alayım dedim.parasını verdim aldım.eve gitmek için can atıyorum filmi izlemek için.eve geldim , dvdyi açtım filmi taktım ki birde ne göreyim matrix yerine ibrahim tatlısesin şarkılarıyla dolu bir cd.daha sonra değiştirmek için gittiğimde tezgahın olduğu yerde yeller esiyordu sözlük.o an kendimi bir salak gibi hissettim ve tezgah sahibine ağza gelmeyen şeyler söyledim sözlük.* * *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar