mandalina bahçesi

mandalina bahçesi, gürcü yönetmen zaza urushadze tarafından yazılıp, yönetilen 2013 yapımı estonya -gürcistan ortak yapımı sinema filmi.

izlemesi kesinlikle tavsiye edilir. filmin müziği gerçekten çok iyi.

devamını gör...
kendisini izlemediğim* ama soundtrackini defalarca dinlediğim film. bilhassa ders çalışırken dinliyorum 14 dk dikkatimi de dağıtmıyor. çok güzel müzik, iyi geliyor.
devamını gör...
kendisi de müziği kadar güzel olan canım film. bir dönemler bitlis’te yaşamıştım ve o vakitler arka fonda hep bu müziği çalardı. kitap okurken, yemek yaparken, boş boş van gölünü seyrederken. işte öyle güzel, öyle anlamlı.
devamını gör...
bir ikindi vakti, gün batmaya meyletmişken filmi müziği hatrıma düşmüştür. niyeyse...gün griye dönük; biz ise ümitvar kalmak üzere dirençliyiz.

devamını gör...
şimdiye kadar izlediğim savaş karşıtı filmler içerisinde en iyisi. deli gibi birbirini deşen asker sahneleri yok en azından. şiddet içeren sahneler bir yere kadar hiç gösterilmiyor bile. tek bir milletin gözünden değil birkaç milletin gözünden izliyoruz savaşı. ve sonuçta tüm gözler barıştan yana bakıyor etrafına. filmin o meşhur müziği ile filmden çok önce tanışmıştım. yaklaşık 1 saat boyunca çalıyor ve rahatsız olmuyorsunuz hiç. o müziğin öyle bir özelliği var normalde de dinleseniz aynısı oluyor. şahsen müziği böyle ise filmi nasıldır kim bilir demiştim sağolsun yanıltmadı. ne kadar ödül topladılar ise hepsi helal olsun.
devamını gör...
orijinal adı mandariinid olan filme girerken müziği duyup ‘bu film iyidir’ diyorsunuz zaten. savaş karşıtı bir film ve ikinci dünya savaşı filmleri gibi, izledikten sonra ‘yahudiler masummuş lan’, ‘çok zekilermiş’ felan demiyorsunuz; ‘şu taraf haklıymış’ ya da ‘bu taraf haklıymış’ demiyorsunuz, harbiden savaş karşıtı ve orta yolu gösteren bir film.

müziği harika fon olur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar