mangal kokusu

taze etlerin üzerinde cızır cızır ateşle buluşmasından doğan o şaheser koku. bazen bir piknik alanını bazen de balkondan süzülerek sokakları kokutur. seveni çoktur, kokusuna ekmek banarsın o derece acıktırır.

**
devamını gör...
geçen seneye kadar çok sevdiğim karnımda kelebekleri uçuşturan bir kokuydu. geçen yaz yürüyüş yapmak için sık sık balat sahiline iniyordum. yeşil gördüğü her yere yayılan yurdum insanı kurmuş mangalları sahil boyu sonuna kadar bir sürü. yahu bu kadar mı itici olur. soğuttu beni resmen. herşeyin fazlası zarar.
devamını gör...
ilginçtir saat 8'i geçti hala gelmiyor. nerede o eski bayramlar dedirtiyor insana. kesilirken çıkan böğürtü sesi de duymadım hiç. yoksa...?
devamını gör...
gece gece burnuma gelmiş ve tadını da damağıma bırakmış kokudur. sırf bundan dolayı bile sevilir mangal. hele hele o "cısss" sesi, etlerden dökülen yağlar, arada yellemekle çıkan hafif ateş ve yanındaki semaver çayı yok mu? öff be.

devamını gör...
en son 15 eylül akşamı alabildim lan kokuyu. bak şimdi şimdi üzülüyorum, o akşam mangalı yakıp üstüne semaverde çay demlemiştim de bir yudum dahi höpürdetemeden binadan atlayan daire sakini için işe çağırılmıştım. kasap et koyun can derdinde demeyin şimdi. karı intiharı göze almış sonuçta. nolurdu yani 5 dakika geç gideydim? canına can kattım sanki. sonra zaten psikoloji bozuldu bizim. mangal falan da yapmadık. kokusu da şurda kusur kalsın.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar