mansur yavaş'ın devredilemez yetkilerini koruması

son yıllarda halkımızda garip bir psikoz seziyorum. son 4 yılda hızla olan fakirleşmemiz herkesçe malum. fakat ister muhalif, ister yandaş bir çok kişi, tamamen iç siyasete yönelik dışsal babalanmaların nevruzsal haline bayılıyor. en kirli histerilerin orgazmlarını yaşıyor bu çirkin boşalmalar içinde. neden sahte kabadayılığın bizim ülkemizde bu kadar çok alıcısı var ki?
akp muhalifliği de çok ilginç bir hale gelmiş durumda. toplum içinden bir çok kişi muhalefette olsa da, fikirleri iktidarda habarları yok.

gördüğüm kadarıyla mansur beyin de çıkışı bu kapsamda değerlendirilmiş. lakin ben başgan'ın çıkışında hiç bir sahte kabadayılık ve hatta kabadayılık sezmedim. sakin, kararlı bir hukuksal ders niteliğindeydi konuşması. hele ki toplantıyı terkederken ''biz başkanvekiliyle oturuma devam ederiz'' şeklinde gelen bir sataşmaya ''toplantıyı açma kapama yetkisi bende, sen neyin toplantısına devam ediyorsan et'' alaycılığı takdire şayandı.
devamını gör...
mansur yavaş'ın bu davranışını takdir ediyorum. göreve gelir gelmez kendisine yapılan bu saçma sapan girişimi elinin tersiyle tokatlar gibi savuşturmuştur. haksızlık karşısında susmamış gerekeni yapmıştır.

ak parti ve mhp'li meclis üyeleri kendini rezil edecek kadar plansız programsız bir girişimde bulunmuş. yarın bu adamla beraber nasıl çalışacaksınız? zamanında adam gibi çalışsaydınız zaten kazanamazdı. küçük bir türkiye simülasyonu oldu. melih gökçek gitti ankara dağıldı tayyip erdoğan giderse ak parti aynen bu belediye meclisinin düştüğü bu duruma düşer.
devamını gör...
hayal dünyasında yaşayan yurdum insanının şizofrenik bulgularıdır. biri de diyor ki, adam daha başkan olmadan yollara yavaş yazdırmış, oysa ki kavşak girişlerinde eskiden beri yazan uyarı yazısıdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar