mansur yavaş'ın diktirdiği atatürk heykeli

ankara büyükşehir belediye başkanı mansur yavaş'ın tbmm ve genelkurmay kavşağına dikeceğinin haberini verdiği atatürk heykelidir.

"ankara kent konseyi başkanlığınca, 5 ekim gazi mustafa kemal atatürk'ün ankara hemşehriliği kabulü dolayısıyla resepsiyon düzenledi.

gençlik parkı kabul salonu'ndaki resepsiyonda konuşan yavaş, ankara büyükşehir belediyesi tarafından nisan ayında tbmm ve genelkurmay başkanlığının yakınlarında yer alan kavşaktaki kol saati şeklindeki yapının kaldırıldığını anımsattı."

"en güzel bu heykel yakışacak"
bu noktaya atatürk heykeli yapılacağını açıklayan mansur yavaş, şöyle konuştu:

"maalesef 27 aralık'a yetişmiyor ama ilk defa burada söylüyoruz. inşallah 23 nisan'a yetiştirmeye çalışacağız. atatürk'ün ankara'ya gelişinin önemli bir heykelini oraya yapıyoruz. hem tbmm'ye hem bakanlıkların olduğu yerde en güzel bu heykelin yakışacağını düşünüyoruz. inşallah bunu orada sergileyeceğiz."

"milli günleri daha görkemli kutlayacağız"
milli günlerin bundan sonra çok daha görkemli kutlanacağını da ifade eden yavaş, ortak değerleri, başkenti, ankara'da yaşayan ve atatürk'ü seven herkesi ankaralı olarak kabul ettiklerini dile getirdi.

ankara büyükşehir belediye başkanı yavaş, "hep birlikte gazi mustafa kemal atatürk ile birlikte hemşehriliği tatmak ve yaşamak istiyoruz." ifadelerini kullandı."

haber
devamını gör...
buradan yani istanbuldan mansur başkana sesleniyorum. malum bizim başkan eko bu heykel işlerine henüz bakamadı, daha mühim işleri var, sen yaptıracağın heykeli 500 metre yok yok 1000 metre büyüklüğünde yap ki biz istanbuldan da görelim.
biliyorsun bizim kemalistliğimiz zayıf, heykel ile doldurmazsak heryeri atatürkü unutabiliriz.
yetiş yaa mansur.
devamını gör...
ne gerek var ki? düşünüyorum, düşünüyorum gerçekten gerek yok. yani ülkenin her köşesi zaten gereksiz heykellerle dolu. çok heykel dikince atatürk'e daha iyi değer verilmiş mi oluyor? hayır. oturun onun öğretilerine falan çalışın bunu yerine. o kadar heykelimiz olmasına rağmen heykelcilikte gelişmiş de değiliz zaten. rezillik.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar