manuş baba

enteresan bi abi. mabel matiz kadar ilgiliyi hak ediyor bence. kendine ait bir parça var mı bilmemekle birlikte kavırlarından hazzettiğimi söyleyebilirim.devamını gör...
yaptığı coverlar ve kendi şarkıları ile akşamlarınızın içine eden bir adam. değişik bir ses tonu ve yorumlama kabiliyeti var. nazan önceli bırakıp bu adamı dinlemeye başlayana hata etmez yani. çok piyasa adamı olmadığından pek bilinmiyor ama ben size dinlemenizi salıklıyorum.

devamını gör...
hayatım boyunca sigaradan nefret eden bana ''cigara'' icirtecek adam...
bu nedir reyiz, gecemiz karanfil koktu.
karanfil kokuyor cigaram dağlarına bahar gelmiş memleketimin
devamını gör...
manuş babannesinin ona söylediği bir takma ad imiş. sanskritçe 'insan' anlamına gelirmiş. baba ise, onun ilk söylediği cümleymiş.

baba kısmının ise başka anlamları da var. babası ona bir gitar almış. müziğe başlamasına etken o gitar ve babası olduğundan kendine manuş baba demiş.
devamını gör...
garip bir isim seçmiş şarkıcı.

ne dinliyorsun sorusuna manuş baba demeye utanıyorum. manus baba nedir Allah aşkına ya. nasıl bir vizyonsuzluk bu.
müslüm babanın modern ve sevimli hali falan mı?
devamını gör...
her gün sabah akşam şarkılarından iki doz aldığım müzisyen.
eteği belinde ve dönersen ıslık çal'ı bıkana kadar dinlerim herhalde.
devamını gör...
bir gece vakti "bir bilen, lan bi şarkıcı var dinlemen lazım" deyip yogun bir video paylaşımıyla beynimi kemiren yıllaaar yılı arkadaş olmamıza rağmen müzik tercihimden habersiz bir eşeğin gönderdiği yine çok iğrenç sesi olan bir şarkıcı. açıkcası evlerinin önü yonca şarkısından başka hiç bir şarkısı, ritmi hoşuma gitmeyen şarkıcı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar