mark eliyahu

#özgürler 

kemencevi-i azam, dagistanli. israil'e goc ettikten sonra burada yasiyor, harikulade calismalari var. ozellikle agadir ve i shall wait.

devamını gör...
israilli kamança(azeri yaylı çalgısı) sanatçısı. müziğe dört yaşında kemanla başlayan sanatçı, lise yıllarında eğitim için gittiği yunanistan’da kamança ile tanışıp hayran kalmış ve azerbaycan’a giderek adalat vazirov’dan ders almıştır. müzisyen olan babası piris eliyahu’nun izinden giden ve ona birçok çalışmasında eşlik eden sanatçının, voices of judea isimli bir albümü var.etnik müziğin narin dokunuşu.

bu da ağlatır.

devamını gör...
(bkz: açmayın korkunçlu saç traşı)

edit: tamam vurmayın be. insanı alıp başka diyarlara götüren bir sanatçı. saçlarının dağınıklığıyla insanı derin düşüncelere iten sanatçı. acaba ne yaşadı da o saçları öyle dağıttı. sanki dünyaya, insanlara dağılın gidin mesajı vermek istemiş.
devamını gör...
bugün bursada konser veren zati muhterem.
etnik müzik dinleyecem diye kendini gecelere vuran muhafazakar kızların gazabından sığınmak adına erkek arkadaş işe gidilmemesi gereken bi konser olmakla beraber sahne performansı harikaydı. ritim ve piyano ile uyum mükemmeldi. bir buçuk saate yakın sahne alan grup büyük ilgi gördü. yorgun argın eve gelip instagramın zaman akışında islamcı kızlardan journey parçası postları görmek te konser ve sanatçıyı eşsiz kılan unsurlardan .
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar