marla singer

tanım:--- alıntı ---

Sarayin yedi kapisinin ardinda, yesil
kapinin, portakal rengi kapinin ardinda Marla var. Mavi kapinin ardinda Marla dikiliyor. Yalanci. Güç
hayvanimin bulundugu magaraya yöneliyorum ve güç hayvanim Marla oluyor. Sigarasini tüttürüyor.
Gözlerini döndürüyor. Yalanci. Siyah saç ve yastik gibi kalin Fransiz dudaklar. Sahtekar. Koyu deriden
Italyan modeli kanepe gibi dudaklar. Kaçisin yok.

--- alıntı ---

kaynak: birinci kitap
devamını gör...
o bir fight club tanrıcasıdır. karşıdan karşıya geçerken yoldan geçmekte olan arabaları umursamadan ilerleyen, sigarası, giysileri, hâli ve tavrıyla insanları * kendisine bağlayan bir çekim alanı, bir şehevi mıknatıs, bir arzulanan gerçek, bir hayalî istek... *
devamını gör...
o nasıl sigara içmektir diye sormak istediğim hatun kişisidir. kombinasyonu bir düşünün; sigara, parmak ve dudak...

aman Allah'ım aman
galiba ahir zaman
devamını gör...
erkeksi bakış açısından ziyade, cinsiyetsiz bir yorum getirir isek hüzün verici bir film karakteri. sigaranın tahrik ediciliği üzerine geliştirilen geyikler etrafında putlaştırılarak ismi üzerinden duraksız şekilde filmin ruhuna tecavüz ediliyor. aslında erkekler için tuzak gibi karakter. sizi tyler durden olmaya zorluyor yahut sıradanlığın ne menem bir şey olduğunu hafizanıza kazıyor. beğeni cümlelerine bakıldığında da etrafımızda ne tyler durden'ler varmış dedirtiyor vs. capital sistemin kurbanları olarak sıra sıra..

(bkz: tutunamayanlar)

devamını gör...
güçlü bir karakter.. o baslardaki soğukluğu o kadar iğrenç ki kahramanla(u: adı neydi ya) birlikte nefret edersiniz.. ve intihar ederken derin bir oh çekersiniz ki sahnede marla belirir.. sonda ise hayran kalınır ya da o nefret gider.. o son kursunla mı silinir acep..
devamını gör...
marla singer'a sahip olmak istiyorsan, tyler durden olmak zorundasın. etrafınıza baktığınızda ondan ne çok olduğunu göreceksiniz.. ve sizin aslında ona sahip olma arzusuyla birer tyler durden'e dönüşmenize şaşmıyorsunuz. içinizdeki tyler'a dur deyin. yoksa komşunuzun kızı, mahalle bakkalı, banka memuru, bilumum herkes tehlike altında. marla singer hisssizliğin sembolüdür. tyler ona yaşamadığı duyguları tattırdı. canı böyle istedi. bitti.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar