marmara üniversitesi

istanbul'da yer alan ve öğŸrenci sayısı olarak türkiyenin en büyüklerinden olan üniversite, ayrıca son derece dağŸınık olan yerleşŸkeleri yüksek lise havası vermektedir.
devamını gör...
öğrenci işlerinden iki tane traskript istediğinizde bir tane verip, diğeri için fotokopisini noterden imzalatıp getirmenizi isteyen okul
devamını gör...
göztepe kampüsünde seneye* kullanılmaya başlanacak olan mühendislik c binasının inşaatı yıllardır sürmekteymiş. öyle ki; 93 yılı mezunu bir adamın geçenlerde hasretle "mühendislik binası bitti mi???" diye sorduğuna şahitlik ettim...
devamını gör...
lisedir aslında. tek eksiği girişlerde öğrenci andı'nın okutulmaması ve pazartesi cuma istiklal marşının söylenmiyor oluşudur.. bu lisevari hava en çok görüş bildirilmesi gereken bölümlerde bile öğrencilerin apolitize olması şeklinde sonuçlar vermektedir. hocaların tutumudur bunun başlıca sorumlusu. hoca anlatır, öğrenci robot gibi not tutar... fakat tabii ki hakkını yiyemeyeceğim, hazine değerinde hocaları da vardır iibf'nin.
3 kütüphane yaptırılabilecek paraya, göztepe kampüsündeki kütüphanenin üzerine bir yüzünde üniversitenin amblemi, diğer yüzünde de atatürk resmi olan devasa bir nesne kondurulabilirken, kütüphaneye 3 kitap almaktan imtina edilir. bunun gibi daha nice nice örnekler...
devamını gör...
nişantaşı'nda amerikan hastanesi'nin arkasında da küçük bir kampüsü vardır. sadece dişhekimliği ve iletişim fakülteleri bulunur. amerikan hastanesi kampüs arazisini almak için çok uğraşmıştır ama alamamıştır.
devamını gör...
internetin uğramadığı üniversite...internetten notlarınızı öğrenebileceğiniz bir çok üniversitenin aksine, notların panolara çarşaf çarşaf asıldığı şehirdışındaysanız notunuzu netten değil telefonda arkadaşınızdan öğreneceğiniz yerdir..
devamını gör...
geçen sene kayıt yaptıran öğrencilerine http://marun.edu.tr domain'li mail olanağı sağlamış, ancak eski öğrencileri için henüz çalışmaları tamamlayamamış üniversite. ve sanırım dünya üzerinde sınav sonuçlarını internete vermeyen üç beş okuldan biri, marmara iletişimdir.
devamını gör...
öğrenci işleri hariç öğrencilerinin takdirini kazanan üniversitedir.ah bide şu ilim aşkı bu kadar çok olmasa tatilin en az yapıldığı üniversitelerdendir.
devamını gör...
yarı yıl tatili olmayan belki de tek üniversitedir. ve evet, öğrenci işleri de çok meşhurdur! özellikle anadoluhisarı kampüsündeki işletme bölümü öğrenci işleri muhteşemdir(!) bir boğaziçi, yıldız teknik, istanbul üniversitesi gibi özgünlüğü yoktur. puanlarının yüksek olmasının tek sebebi istanbul'da bulunan bi üniversitesi olmasıdır. eğitim kalitesi malesef ileri düzeyde değildir.
devamını gör...
arşiv görevlisinin ilkokul mezunu olup olmadığı hakkında şüpheye düştüğüm eğitim fakültesine sahip üniversitedir. adamcağız görev başında olunca bende soramadım. yakında tanıdık dostlara sordurtacağım. ama adamcağız görev bilinci yerinde iyi bir insan. hakkını yememek lazım.
devamını gör...
göztepe'deki yerleşkesi metrekareye en fazla öğrenci düşen kampüstür. özellikle kırmızı et ve/veya tatlı çıktığı günler okul içindeki bu yoğun nüfus arasında derin bir iletişim ağı kuruluyor ve yemekhane önünde uzun kuyruklar oluşuyor.

fen-edebiyat fakültesinin öğrenci işlerinde yazın tam kayıt döneminde personelin küçük çocukları oturup oyun oynamaktalar.*
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar