masada erkek varken garsonla muhatap olan kadın

yırtıklık ile insani sosyal iletişim arasındaki farkı çok iyi bilen, muhatap olması gerektiği için iletişim kuran, gayet aklı başında bir kızdır.
devamını gör...
yine gereksiz başlıklardan birisidir. neden olmasın ? kadınların istediğini söyleme hakkı yok mu ? bu şekilde ayrımcılık yaratılıyor işte . kadın istediği yerde istediğini istediği kişiyle konuşur. erkekler gibi.
devamını gör...
özgüven eksikliği olmayan bir erkekle beraber olan kadındır.
devamını gör...
masadaki erkeği bırakıp garsonla muhabbete dalan kadındır heralde. haliyle adam biraz üzülmüş olmalı yoksa niye böyle başlıklar açsın.
devamını gör...
bunu neye göre değerlendirmem gerekiyor bilemedim. eğer görgü kurallarına göre konuşacaksak sadece sipariş verme kısmında geçerlidir, evet. kadın istediklerini erkeğe söyler ve erkek tarafından garsona iletilir. insana, emeğe ve alınan hizmete saygılı davranan kadın sadece bu noktada garson ile konuşmaz, sipariş verme hariç teşekkür eder, memnuniyetini dile getirir.

işi bilen ya da biraz daha pahalı mekanlarda çalışan garson sipariş kısmında erkekle direkt olarak göz teması kurar ve siparişi erkekten öğrenir. bazıları kadına bakıp siparişi öğrenmek ister. kadına bir öncelik verir. eğer böyle bir öncelik varsa gücendirmek bence saçma. böyle bir durumda lanet olsun görgü kurallarına diyip kadın siparişi direkt garsona iletebilir. normaldir.

ben bunu başka türlü değerlendiremiyorum. konunun erkekle pek alakası olduğunu ayrıca düşünmüyorum. konu sanki biraz mekan ve garson tutumu ile ilgili gibi ama yine siz bilirsiniz. bugün güzel bir gün çünkü.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar