maske takmanın zorlukları

yeni dünya düzeninde alışmamız gereken bir takım zorluklardır dir dur.

1- maske bulmak
2- kendi karbondioksitini solumak
3- kulak arkası kaşıntısı

bir de gözlüklü arkadaşlar bir ara kazan kaldırmıştı. haklarıdır. kaldırsınlar efem.
devamını gör...
sıcak havalarda maskenin adeta kaynar bir kazanın buharını soluyormuşsunuz hissi vermesi. bu durumla baş edebilmek için belirli aralıklarla maskeyi indirmek zorunda kalmanız... “ya maskeyi indirdiğimde virüs kapıp da evdekilere bulaştırırsam?” şeklinde paranoya yapmanız... dışarıda geçirmek zorunda olduğunuz tüm o süre boyunca “yüzünüzün yanması” ve “aileye hastalık bulaştırmak” seçenekleri arasında kalıp ahlaki bir ikilem yaşamanız... ben size söyleyeyim yazın kimse takmaz maske falan. neyse ki virüsün yayılma hızı sıcak havalarda düşüyor.
devamını gör...
maskeyi taktıktan belli bir süre sonra kötü bir koku geliyor burnunuza. bu kötü koku bana hep oruç tutmayı hatırlatıyor çünkü oruç tutarken de ağzımız aynı şekilde kokuyordu. o yüzden maske ile dışarıdayken ramazan ayında gibi hissediyorum ben. bir şeyler yiyip, içenler görünce elimde olmadan bazen garipsiyorum.
devamını gör...
listeye suratın üst tarafının güneşten kararırken maske altında kalan bölgesinin saunadaymış gibi hâlden hâle girişini de ekliyorum. şart anacım şart.
devamını gör...
koşma durumunda nefes alışverişini zorlaştırması. her yere mi koşuyorsun lan hödük! dediğinizi duyuyorum. ama emin olun forrest gump gibi sürekli bir yerlere koşuyorum. bu yüzden ayakkabım nike dan md runner serisi. teşekkürler nike!
devamını gör...
maske altında kalan tüm yüz çizgilerinden kan, ter ve kaos damlaması.

dökülüyor yahu her yer, artık maskem de yüzümün bir parçası yapacak bir şey yok.
devamını gör...
n95 burun kemiğimi fena ağrıtıyor. ilk 5-6 saat katlanabiliyor insan; lakin gün sonunda insan çıkarıp atmak istiyor...lakin hayat kısa, kuşlar uçuyor; vakaların sağı solu belli olmuyor. tedbir bizden, takdir Allah’tan...
devamını gör...
burnunuzun üzerinde maskenin demir aksamına denk gelen hizada iz çıkması. ve ne uzun kollu giyinmek ne de önlükmüş insanı terleten, maske hepsinden daha fazla sıcağı dayanılmaz kılıyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar