matrix

bir slavoj zizek kitabı.

İlk Zizek deneyimi için kesinlikle tavsiye edilebilecek bir kitap.lacan'cı psikanaliz ile matrix'in(filmin) izahı,hatta içindeki "entellektüel göndermelerin" düzeyi ve tabii bir de senaryodaki tutarsızlıklar...mutlaka zizek kitaplarına giriş için tavsiye olunur.
devamını gör...

--- alıntı ---

hollywood'un yıldız oyuncusu keanu reeves, londra'da bir okulda katıldığı söyleşide matrix hayranlarını sevindirecek bir haber verdi. reeves, serinin yaratıcıları wachowski biraderler'in iki yeni 'matrix' filminin senaryolarını tamamladıklarını söyledi. dördüncü ve beşinci bölümleri 3d formatında çekmeyi düşünen wachowski'ler, james cameron'la üç boyut teknolojisinin avantajları ve dezavantajları üzerine görüşmüşler bile.

'neo' karakterini yeniden canlandıracağı için heyecanlı olduğunu söyleyen reeves, yeni bölümlerin de en az ilk matrix kadar aksiyonlu olacağı sözünü verdi. 1999 yılında başlayan ve 2003 yılında sona eren üçleme, dünya çapında 1.6 milyar doların üzerinde hasılat elde etmişti.

--- alıntı ---

devamını gör...
konusu bilerek izleyince müthiş bir film olduğunu anladığım film. bilmeyenler için ya kitabını okumalarını ya da animatrix'i izlemelerini tavsiye ediyorum.
devamını gör...
yeniden çekileceği açıklanan film serisi. muhtemelen işin içinde watchowski'ler yok ve başrolde de siyahi bir aktör olacak. gereksiz yani. hele ki keanu reyiz daha yeni watchowski biraderker çekerse dördüncü filmde oynarım diye açıklama yapmışken külliyen gereksiz.
devamını gör...
bir yazımı yazlıkta izleyecek başka bir şey olmadığı için döndür döndür bu seriyi seyrederek geçirdim ve gittim üniversite tercihlerimin hepsine bilgisayar mühendisliği yazdım .
hepimiz neoyuz hepimiz tirinitiyiz ya anassınınıınını

gençlere tavsiyem: gaza gelmeyin. beyaz tavşanı izlemeyin.
devamını gör...
bilim kurgu filmlerde çıtayı epey yükselten film. bu filmden sonra bilim kurgu filmi beğenmekte zorlanıyorum.

edit: bu film yeni yeni cdden film izlediğimiz dönemlere denk geliyor bu sebeple de ayrı bir yeri vardır.
devamını gör...
--! spoiler !--

nebukadnezar bir gün bir rüya görür ve unutur, hatırlamak için tutuğu adamlar başarısız olunca hepsini öldürtür. filmde morpheus'un gemisinin ismi de nebukadnezar'dır. ve filmin sonunda gemi patladığında morpheus gemiye bakıp; ''dün gece bir rüya gördüm, ve bu sabah unuttum.'' der.

--! spoiler !--
devamını gör...
seriyi yüz defa izlemişimdir fakat şimdi yine izliyorum bıkmadan ilk izliyorum gibi. keanu reeves reisin rol yapmadan rol yaptığı tek film serisi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar