mavi marmara gerçekleri

umarım bir gün açığa çıkar. mavi marmaradaki karanlık noktaları herkes görür. burdan cemaate saldıranlar umarım bir gün gerçekleri öğrendiğinde susup kalır. gemide inşallah şehit olan insanımızın bu olayla alakası yok. mavi marmara var mavi marmara var.
devamını gör...
aslında mavi değil türkuaz idi.yalan söylüyorlar bize.
yaw kardeşim o zaman çıksın ben öyle birşey demedim desin yalanlasın.
ama yalanlamıyorsa burada milleti anlayışından dolayı kınamak niye.

devamını gör...
bütün islam topraklarında bütün müslüman gruplar ve şahıslar tarafından benzer tepkiler verilir ve israil lanetlenirken, sadece malum grup aykırı tutum takınmıştı. demek ki bu gerçekleri bir tek onlar biliyordu.

öyle ise, kimsenin bilmediği bu gerçekleri bilenler konuşsun, biz de bilelim.
devamını gör...
bütün dünya müslümanlarının gördüğü bir gerçek vardı, o da; zalim israil'in gazze'ye uyguladığı ambargoyu kırmayı amaçlayan insanların gazze'ye yardım malzemesi götürdüğü gerçeğiydi. şimdi sırf camiaya malum tutumundan dolayı yapılan eleştirileri itibarsızlaştırmak için, o insanlara iftira atmak ayıptır, günahtır. bu konuda bildiğiniz bir gerçek varsa ortaya koymalısınız. eğer yoksa müslümanlara iftira attığınız için utanmalısınız.
devamını gör...
otoritenin malum grupla paylaşıp diğer insanlardan gizlediği gerçekler sanırım. bu sebepten bir tek onlar otoriteye sahip çıktı, biz diğer sefiller otoriteye sövdük saydık. ha bir de gemide şehid olanlar inşallah şehid olmuş. bu cümleden ne anlıyoruz? bu malum grup bilinçaltlarında, hatta belki kendi aralarında gemide öldürülenlerin şehid değil niyazi olduklarına inanıyorlar. aferin, hep böyle devam edin.
devamını gör...
siyasi bir hesap için bir gemiye insanlar dolduruldu ve kurşunun önüne dikildi. gerçek bu. büyük bir siyasi hesap. dinci tayfayı akp ye bağlamaktı belki hesap. ve tuttu da doğrusu.


bir cemaatçi ve savunucusu değilim. cemaati de özgürce eleştiririm ama bu konuda fetullah gülen son derece haklı idi.

devamını gör...
cemaatin kendini haklı gösterme taktikleridir. ben yahudi lobisinin elinin altında olduğum için ses çıkaramıyorum demektense dezenformasyon yolunu tutmaktır.
devamını gör...
savunmasız insanların alın bunları yiyin diyerek israil ordusunun üzerine salınması hadisesidir, bu çatışma ortamında hiç bir aklı başında hükümet, hiç bir ordu, hiç bir istihbarat teşkilatı buna izin vermezdi. yıllarca o insanların ölüleri üzerinden politika yaptılar, aynı mağduru oynadılar, sonra da israille ballı börekli silah anlaşmaları imzaladılar, amerika'nın kapılarını ittirip duran bekçi köpekleri, koca beysbol sopası yetmedi ki anlasınlar.
devamını gör...
sivil bir gemiye silahla saldıran teröristleri haklı bulanların iddia ettikleri gerçeklerdir.

birincisi o gemi sivil bir gemidir ve silah taşımamaktadır
ikincisi gemiye uluslararası sularda saldırılmıştır
üçüncüsü israil hangi hakla gazzeyi kuşatmıştır açıklanması gerekir
devamını gör...
kendilerinin de bildirdikleri gibi ''islami'' değil ''insani'' yardım gemisi olan mavi marmaranın bundan gayrı bir gerçeği yoktur. bir gün bir ingiliz bir fransız bir yunan bir hollandalı bir çerkez bir tatar gemiye binmiş. bundan ancak bir fıkra çıkar abiler ablalar lakin trajedi çıktı.

orada gavur kurşunu ile ölenler inşallah şehittirler orası ayrı mesele. ancak üstüne basa basa ''insani'' bu gemi demek ''islami'' olanın üzerini karalamaktır. hayır eğer ''müslüman olmayan insan olamaz'' şuurundaysanız bir diyin de işitelim. kısacası mavi marmara organizatörleri orada gavur kurşunu ile öldürülenleri rachel corrie ile denklemişlerdir. eğer ortada bir yanlış varsa budur. ihh islami bir organizasyon mudur islami mi? bu kadar basit. şimdi f.g. taraftarı olmadığımı belirtmek adına cemaate sallayacağım paragrafa geçebilirim. yahut maksat hasıl oldu ne gerek var ki vatikan ile f.g.'nin açıklamalarının paralelliğini söylemeye.
devamını gör...
geminin kendisinden çok geride bıraktıkları daha etkili olmuştur.ihh 'nın israil hükümeti ile resmi yazışmasında çıkan olumsuz sonuçtan ötürü filistine gidiş rotası uluslararası sulardan yapılacakdı ki katliam ile sonuçlandı fakat bu olaydan daha çok bizleri üzen israil den değil ihh dan, siyonizm den değil müslümanlardan yana tavır takınmayan bir takım güruhun haksız ithamları olmuştur.israil'i otorite olarak kabul gören ve kınamaktan aciz, terör devleti olduğunu dahi ağzına alacak cesareti gösteremeyen birileri ihh yı suçlayarak meseleyi ''çirkin şeyler'' diyerek geçiştirmiştir.hatta öyle ki mevzubahis bu güruh aklını kiraya vermişcesine gelişen olaylar da ve söylenen sözler de hikmet arayacak kadar dengesizleşti.her fırsatta siyasi olmadıklarını dile getirseler de siyasetin merkezinde olduklarını kendi insanından gizlediler ancak Allah öylesine bir şamar indirdi ki bir kaç milyon dolar daha az kazanacakları ortamda ne mal oldukları ortaya çıktı.mavi marmara'nın en acı gerçeği gülen cemaatinin asli duruşunu ortaya çıkarmıştır. ( cemaatin içerisinde olup mavi marmara olayını kınayan ve israilin terör devleti olduğunu ifade eden kişileri tenzih ederim )
devamını gör...
insanî yardım gemisiydi. ne gerçeği? dersane diye diye kafayı bozdunuz iyice. dersanelerin kaldırilmasını destekleyen bir insan da değilim ama yapmayın bunu ya. mavi marmaraya saldırmayın burdan fayda gelmez size aksine benim gibiler de soğur iyice.
devamını gör...
"gemide inşallah şehit olan insanımızın"

umarım bu bir duadır. içinde şüphe barındırıyorsa çok çirkin. gerçekten çok çirkin. cemaatin tutumunu meşrulaştırmak adına o şehitlerin ruhunu yaralamaya kimsenin hakkı yok.
devamını gör...
ilk tanıma binaen yazılmış meal : 'evet efendim çok mühim gerçeklerdir.eğer mavi marmara olayı olmazsa dershaneler kapanmazdı.dershanelerde aydın yetiştirip başımızın tacı otoriteyi pardon israili daha kolay yenerdi.sizi gidi radikal vahhabiler buna hep siz sebep oldunuz.'
devamını gör...
eh işte kahramanlık buraya kadardı, yani kürtlerin diline çalınmış bir parmak bal gibi, bundan sonra ırak'ta, filistin'de, libya'da, mısır'da, suriye'de beyzbol sopası hangi yönü gösterirse oradan, yandan kıyından, gidenler de hem şehit oldular bak, halbuki oğlan ne güzel filo yaptı, geçerken bırakıverirdi.
devamını gör...
ihh'nın değil erdoğan'ın organizasyonudur. kimse yok mu derneği filistine milyonlarca liralık yardımı mısır üzerinden aktarmıştır kimsenin ruhu duymamıştır ve kimse yok mu bunu bir şova dönüştürmemiştir zira yardımın şovla yapılmayacağını bilen insanlarca organize edilmiştir yardım. ihh başkanı bu organizasyonu siyasi iradenin isteği doğrultusunda yaptığnı bir gün açıklar belki. eylemi gerçekteştirenler samimi insanlardı allar rahmet eylesin makamları cennet olsun.
devamını gör...
http://www.cogitosozluk.net...

şöyle enteresan bir yazı var. yazarla ilgili, yazarın kendi hakkında yazdıkları hariç, şöyle dört başı mamur bir bilgi bulamadım ama yazdıkları açıkçası kafamdaki bazı muallakta duran taşları yerine oturttu diyebilirim. buraya ise abdurrahman dilipak'tan geldim. o kısmı da özetleyeyim:

a. dilipak, 28 şubat2a giden yolun önemli adımlarından biri olan kudüs gecesi'nin organizatörlerinden biri olduğunu söylemiş ama sağlık sorunlarından dolayı katılamadığını belirtmiş. derken, yine desteklediği ve faal olduğu mavi marmara olayında da son dakika işim çıktı deyip gemiye binmemiş. buralardan yola çıkıp kendimi linkteki yazıda buldum...

devamını gör...
evet, bu işi dünyaya duyurmak için sessiz sedasız yardım yeterli değildi, bir sansasyona ihtiyaç vardı ve bu yerine getirildi.
Allah aşkına, dünya kamuoyunun dikkati daha nasıl çekilebilirdi, yardım nereye kadar. ve dünya da ilk defa israil özür diledi, evet yanlış duymadınız resmen özür diledi ve tazminat vermeyi kabul etti. bu bile israil gibi dünya ya korku salan bir yapının özür dileyebileceğini gösterdi. ama bunun için bedel gerekiyordu, tabi kimse israil in ateş açacağını da tahmin etmezdi.ama oldu işte. bazı şeylerin bedeli olabiliyor. özgürlük için şehitler verilebiliyor. bu da böyle bir dönüm noktasıydı müslümanlar için. Allah onlardan razı olsun, bu organizasyonu gerçekleştirenlerden de razı olsun,mazlumlar için tankın önüne atlayan rachel corrie den de.
devamını gör...
9 tane gerçeği vardır.kör gözlere parmak niyetine ama neylersiniz ki görenedir görene,köre nedir köre ne!

cevdet kılıçlar :filoya katılanların doldurduğu iletişim formunda yardım edebileceğiniz alanlarla ilgili kısmı “ ne iş olsa yaparım” diye doldurmuştu en son. insanlık uğruna ne iş olsa yapmak üzere yola çıktı.

necdet yıldırım :31 mayıs 2010 pazartesi günü sabah 04.00 sularında insani yardım götüren mavi marmara gemisine israil tarafından düzenlenen saldırıda arkadaşlarına yardım etmek için geminin üst güvertesine çıktı. israil’in insani yardım gemisini durdurmaya yönelik kullandığı gerçek kurşunlarla hayatını kaybetti.

ibrahim bilgen :ömrünü hayır işlerine adayan bilgen, fakir evlerinin elektrik tesisatlarında yardım için ilk kapısı çalınanlardandı. ücret tekliflerini “hayır duanız yeter” diyerek kabul etmezdi. her nerede insanlık adına bir etkinlik olsa ibrahim bilgen varlığıyla oradaydı.

furkan doğan :filistin’de zorluklar içinde yaşayan insanlara yardım götüren mavi marmara gemsine israil askerinin saldırısı sırasında ateş seslerini duyan furkan, önündeki kâğıda şöyle yazmıştı: “şahadet şerbetine son saatler. var mı daha güzel şey? varsa o da sadece annemdir.”

fahri yaldız :fahri yaldız, filo katılım formunda yardımcı olabileceği alanları, elektrik, arama-kurtarma, itfaiye olarak belirtmişti. fahri yaldız yolculuğa çıkmadan önce sevenleriyle, yakın dost ve akrabalarıyla görüşmüş ve onlardan helallik istemişti.

çetin topçuoğlu :filistin’e yardım filosuna katılım için hazırlanan formda yer alan “bu kampanyaya ne kadar destek verebilirsiniz?” sorusunu “gücümüzün yettiği yere kadar” yazarak cevaplamıştı. yardımcı olabileceği alanları, “eğitmen, ilkyardım, spor, organizasyon” olarak sıralamış, filoya neden katılmak istediği sorusuna ise “topal karınca misali safımızın belli olması için” diyerek yanıtlamıştı.

cengiz songür :cengiz songür, rotamız filistin yükümüz insani yardım filosuna izmir’den katıldı. ailesine gazze’ye insani yardım götürmek için yola çıkacağını söylediğinde altı kızından biri bir mektup sıkıştırmış cebine.cengiz songür gemide fark etmiş cebindeki mektubu. “sana yazacağım yüzlerce cümle var ama kelimelerim düğümleniyor” diye başlıyor mektup, “korkuyorum baba. kardeşlerimin gözlerindeki hüznü annemin yüzündeki endişeyi gördükçe korkuyorum. ama seni sonunda kaybetmek de olsa git baba… bir yetimin gülümsemesi için, bir annenin duası için git baba… geriye bir tek adın da dönse git… senin kızın olmak çok ama çok güzel baba…” diyor kızlarından biri. yedi çocuklu 47 yaşındaki baba gururla gösteriyor gemideki yolculara mektubu.

cengiz akyüz :her sabah evden çıkarken gördüğü yakın arkadaşına “heyben doluysa (sevgi, neşe, umut, selam yüklüysen) haydi bismillah, çıkalım ve insanlara dağıtalım…” diyen cengiz akyüz, her daim güler yüzüyle hatırlanıyor.

ali haydar bengi :güzel ahlakı ve yaşantısıyla herkes tarafından sevilen diyarbakır’ın kanaat önderlerinden ali haydar bengi, son yıllardaki ilmi çalışmalarında ve verdiği derslerinde, dinin doğru anlaşılması, müslümanlar arasında birliğin sağlanması ve kudüs’ün özgürleştirilmesi konularına önem verdi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar