mavi marmara tazminatı

#haber  #özgürler 

mavi marmara gemisinin gazzeye toplanan yardımları götürmesiyle, gazzeye uygulanan ambargonun kalkmasıyla bir nebze kabul edilebilir tazminattır. bir şehidimize milyon dolarlar bile azdır.

not: düzeltme
devamını gör...
arınç tarafından yalanlanan tazminat.

--- alıntı ---

başbakan yardımcısı bülent arınç, israil basınında yer alan, mavi marmara'da hayatını kaybeden 9 türk'ün aileleri için israil'in 20 milyon dolar tazminat teklif ettiği iddiasını yalanladı.

http://www.aksam.com.tr/siyaset/arinctan-mavi-marmara-tazminati-aciklamasi/haber-281785
--- alıntı ---
devamını gör...
cemaatin "dur abi ne yapıyorsun" diyerek israilin eline yapışıp ödetmeyeceği tazminat. "dur abi ben öderim" diyebilir sonra.
devamını gör...
görüşmelerin devam ettiği tazminattır. başbakanın gazze ablukası son bulmadan israil ile normalleşmenin olmayacağını söylemiş. bir adım daha ileri atarak, tazminatta yer almasını da diretse on numara olurdu. inşallah diyoruz.

ama israil tarafı bu abluka olayına çok soğukmuş.
devamını gör...
haksız zenginleşmeye sebep olacağı gerekçesi ile maliye bakanlığı tarafından mağdur ailelerine verilmemiştir. hatta öyle maddelerle karşı çıkmışlar ki mavi marmara ile gidenlere karşı dava açılmamasına şaşırdım açıkçası. bu durumda israil haksız mağduriyet yaşamış kabul ediliyor. valla bravo.

devamını gör...
"davacı böyle bir saldırıya maruz kalinabilecegini öngörebilecek durumdadır"

bu avukat cinsel saldırı vakaları hakkında ne düşünüyor acaba... "o mahalle zaten tekinsiz, tecavüze uğrayabilecegini öngörmüş olmalı" falan ?
kafaya bak kafaya... sizi hukukçu yapanın da...
devamını gör...
yeni turkiyeye hoşgeldiniz. canları dünyevi bi bedel karşılığında israil e satan akp hükümetinin bu yaptığını zerre garipsemedim. Allah islah eder umarım.
devamını gör...
düşünsenize aynı avukat, aynı bakanlık, aynı talep chp veya mhp iktidarında veya 2-3 partinin koalisyon iktidarında olsaydı..

neler neler yazılırdı burada.

ne dinleri bırakılırdı ne imanları... müslümana şedit kafire dost derlerdi..

islam düşmanı ilan edilirlerdi..

ne şerefleri kalırdı ne haysiyetleri. cehenneme postalamıştı çoktan yazarlarımız..

ama akp iktidarı yaptığı için sessizler, görmezler, duymazlar, bilmezler...

çok dindar, çok ahlaklı, çok doğrucu milyonlar tarafından yok sayılacak bir rezalete konu olan tazminattır.
devamını gör...
devletin can diyetine cokmesi durumudur? bana mi sordunuz sozunun fiili uygulamasidir. neden tek adamlik istedi simdi anladiniz mi? yok bence hala anlamadiniz. o yurek yok.
devamını gör...
maliye bakanlığı avukatı yahut avukatlarının zırvası ile gerekçelendirilmiş tazminat. zorla davayı bu hale sokan devlet, illa tazminatları alacaksınız diyen yine devlet fakat "yok bu miktar fazla olmaz" diyen de devlet!

ki burda avukatın savunması ve dilekçede geçen ifadeler de rezilce, insafsızca. ne yaptığınız belli değil yahu! neresinden tutarsan tut elinde kalıyor bu avukatların dilekçeleri...

buna ilişkin maliye bakanlığı bir açıklama yapmış. bir kısmını alıntılayalım:

ailelerce açılan davalarda farklı tutarlarda tazminat taleplerinde bulunulmuştur. dolayısıyla, her bir aileye yapılacak ödeme tutarının belirlenmesi hususunda bir yandan açılan davalardaki talep ve isteklerin tek tek hukuki olarak değerlendirilmesi diğer yandan ailelerin bu husustaki görüşlerinin de istişare içinde alınıp nihai ortak bir çözüme kavuşturulması gerekmektedir.

çalışmaların yürütülmesinde ailelerin taleplerinin en kısa sürede karşılanmasına ve özellikle kendileri ile yakın bir istişare ve işbirliğine özel önem verilmektedir. kendileri ile yakın bir zamanda yapılacak görüşmeler çerçevesinde çalışmaların tamamlanarak gerekli ödemelerin süratle yapılması temin edilecektir.

dolayısıyla, hiçbir şekilde tazminat ödemelerinin yapılmaması veya geciktirilmesi gibi bir yaklaşım asla söz konusu değildir.
...
kamuoyuna intikal eden savunmaya ilişkin cevap ve açıklamaların hukuki bir mülahaza amacı güdülerek hazırlandığı ancak maksadını aşan ve yanlış anlamaya mahal verebilecek bir sonucu da istemeden doğurduğu anlaşılmaktadır. bakanlık olarak hiçbir şekilde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerini üzmek veya onları rencide etmek şeklinde bir amacımız asla söz konusu olamaz. söz konusu olayla ilgili olarak görevliler daha dikkatli olmaları ve konunun hassasiyetine uygun şekilde hareket etmeleri konusunda uyarılmıştır. ... "

http://www.haber10.com/gunc...
devamını gör...
bakanliga bak.
madem cok dusuncelisiniz neden ailelerin dava acmalarini beklediniz
istemeden dogmus bir sonuc degil o. bilerek ve isteyerek dalga gecer gibi dilekce yazdirilmis.
devletin gorevi magdurlara hakkini vermektir. cokmek degil.
devamını gör...
eskiden yolsuzluklar, hırsızlıklar gizli gizli yapılırdı. bir usulü vardı yani.

ama akp döneminde açıktan yapılıyor artık.

ulan nasıl insanlarsınız be. siz değil misiniz lan mavi marmara üzerinden esip gürleyen, başta reisiniz değil mi lan mavi marmara üzerinden oy toplayan, siz değil misiniz ulan ümmet diyen/islam diyen. bu kadar alçakça bir şeyi hangi hükümet yaptı.

mavi marmara şehitlerinin kanı sizin de ellerinizde. o yetimlerin, o dulların ahı bitirecek sizi. harun olarak geldiniz karun olarak gidiyorsunuz. hanginiz bırak fakiri orta direk, hepiniz hükümet olduğunuz dönemde anormal bir şekilde zenginleşirken garibana gelince haksız zenginleşme.

Allah belanızı versin size oy veren ellerim kırılsın. (he beddua ettim zoruna mı gitti fetöcü mü diyorsun yoksa de anasını satim. işinize gelmeyen yapıştırın fetö yaftasını)
devamını gör...
devletin şehit yakınlarını/mağdurları tazminatlarını almak üzere dava açmak zorunda bıraktığı anlaşılıyor ve adına hata/sorumsuzluk/kusur/aymazlık/ahlaksızlık/kötü niyet.. ne dersek diyelim, işte o da burada başlıyor.

israli devletinin kabul ederek devletimize zaten ödediği parayı şehit ailelerinin alabilmeleri için dava açmalarına gerek olmamalıydı.

hadi bizim bilmediğimiz bir prosedür icabı dava açmaları gerekmiş olsun diyelim.. kusura bakmayın ama hmk'da "davayı kabul" diye de bir kavram var. bakanlık avukatlarına talimat vererek "açılan davayı kabul ediyoruz, ödemeye hazırız" şeklinde iki satırlık kabul dilekçesiyle bu işi halledebilirdi.

adeta israil devleti tarafından yazılmış böyle bir cevap dilekçesinde iyi niyet bulmak çok zor..

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar