mazgal

1. av kulübelerinde gözetletme ve ateş etme deliği. (aşağıya-banlı *ağın -elâzığ) 2. minarelerde, merdivenlere ışık gelmesini sağlayan delikler. (karaağaç *bozüyük -bilecik)

bsts / zanaat terimleri sözlüğü
devamını gör...
baba parası yiyen öğrencilerin , kredisi kesildiğinde pekala ekmek kapısı olabilir.elini biraz lağıma falan sokmayı göze al yeter , tiksinme yani orda çok para var pok gibi para hem de .belki de sırf pok.
devamını gör...
betonarmeler dünyasında zeminden suyu çekmek için kullanılan delik. çok daha iyi tasarımlar olmasına rağmen nedense hep klasik modeller kullanılarak yolların tıkanması sağlanır.
devamını gör...
kral yolunun başlangıcı sardes kenti, Yunanca da Sardeis, Lidyaca Sfard ve Farsçada Sparda diye telaffuz edilen lidya'nın başkenti; 3000 yıllık bir yerleşim. günümüze kadar gelmiş yapıları içinde dükkanlar, kütüphane, sütunlu cadde, sinagog, gymnasium, hamam, artemis tapınağı ve altın arıtma evleri var.
gymnasium, roma hamamlarına geçiş bölümüne yapılan iki katlı bir yapı m.s. 2. yüzyılda imparatoriçe julia domna ve oğulları için inşa edilmiş en görkemli yapılardan biri.

beni çarpan şey ise gymnasium içindeki kanalizasyon mazgallarının estetiği. iki örnek bırakayım buraya.devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar