mazhar alanson

kokmaz, bulaşmaz bir insan. 30 yıllık sanat hayatında darbesi, idamı, sürgünü, iç savaşı yani ki bir ülkede sanata ve sanatçıya etki edecek milyon tane olayı yaşayıp da hala ve hala sadece aşk meşk şarkıları kıvamında kalma duyarsızlığını gösteren pabucumun sanatçısı.

he mazharım he..
sarı laleler aldım sana çiçek pazarından..
devamını gör...
eşiyle beraber bir roportajdan:


--- alıntı ---
umreye siz iki kere gittiniz, mazhar bey altı kere. niye...

m.a.: gönlümüzün pasını silmeye gidiyoruz. gönlümüz paslanıyor sene içinde, gidip onu dezenfekte ediyoruz meditasyon yapmak yerine delikanlı gibi namaz kılmak daha iyi.

eşi biricik suden devreye giriyor.
biricik suden- ben bir müslüman olarak niye osho kampına gideyim ki? fakat umrenin magazin konusu edilmesinden de rahatsız oluyorum.

çünkü inanç hakikaten kişisel bir şey. inancın siyasi, aktüel ya da magazinel bir yöne çekilmesi münasip değil. hükümete sevimli görünmek isteyenler ya da işi düşenler, hemen islami bir sinyal veriyor. inancın ifadesi böyle olmamalı.

m.a.: bana 'maaşallah doğru yolu bulmuşsunuz' gibi laflar geliyor. sanki eskiden yanlış yoldaydık? 'biz günahını almıştık senin yahudi diye, hakkını helal et'diyorlar sık sık. biricik için 'tamam artık örtünmesi an meselesi' diyenler oluyor.

medine ve mekke birbirine benziyor mu?

b.s.: medine daha rahat, huzurlu bir atmosfer var. mekke çok enerji dolu, insanı sarsan bir şehir.

m.a.: orada manevi duş alıyorsun. otelinin penceresinden kabe görünüyor, istersen bakma! odada televizyon seyredemezsin. gidip hz. hamza’nın kabrinde dua edersin, anthony quinn değildir o, hakiki hz. hamza’dır.
--- alıntı ---
devamını gör...
müthiş bir ayarcı. haber turk'te katıldığı bir programda psikolog cem mumcu kendisini zivanadan cıkartmıs ve ayari yemiştir:


--- alıntı ---
mazhar alanson- seni meşhur ettim bu akşam hocam size gelen hastalar artar.
cem mumcu- sizinle bir yerlerde konuşmak isterim...
mazhar alanson eee veririz 70 dolarını konuşuruz.
--- alıntı ---
devamını gör...
zannedersem canlı yayınlara ve katıldığı programlara alkollü çıkıyor. yoksa bir insanın canlı yayında telefonla katılan orta yaşlı bayan bir hayranına ''eski kaşar'' tanımlaması yapması pek mümkün değil. hadi bir kere olsa patavatsızlık olcak ama buna benzer gafların sürekli olarak tekrarlanması akıllara başka soruları getiriyor.
devamını gör...
rivayete göre şarkıcı çelik' e ' çelik naber, atatürk nasıl?' diye sormuş başarılı sanatçımız. mütedeyyin kesimi en çok ilgilendiren yönü ise umreye gitmesidir. yandım yandım şarkısını da peygamberimize yazdığı söylenir ki bu da ilginçtir.
devamını gör...
http://http://www.medyatara...

â’yandım yandım⒠şarkınız peygamberimiz için mi yazıldı, bir kadın için mi? çünkü ikisini de söylüyorsunuz?

- vallahi de billahi de, medineâ’de ilk gün peygamberimiz için, â’yandım yandım⒠dedim ve orada yazdım. diğer gün, â’ah ki ne yandım⒠dedim. sonra birkaç mısra daha yazdım. yıllar içinde oradan oraya gitti. o melodiye başka sözler girdi...

zaman
devamını gör...
güzel besteleri olan müzisyen.bu hafta sonu trt2 de kırkbeşlik'i seyrederken ilk defa saçlı halini gördüm.trt zamanında yani; mazhar alanson 'un ilk çıktığı zamana tekabül eden tüm şarkıcılara canlı performans sergiledikleri programlar yaptırmış.benim gördüğüm vtr de mazhar ve fuat tı grubun adı ve bodrum bodrum'u söylüyorlardı ve ses aynı güzellikte yorum aynı güzellikte idi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar