bu yapıldı mı gerçekten? uludağ'dan getirdiklerini getir denilmiş, moderatörlük teklif edilmiş ama bu adam kabul etmemiş. doğru mu bu? doğruysa çarşı karışır haberiniz olsun.

edit: mecburiyi tanır mısınız? hmm. bence tanımıyorsunuz. tanıdığınızda bana selam çakarsınız. iddia asılsız olabilir ben sadece duyduğumu söyledim. açıklamanızı açık açık yapar aydınlatırsınız. olay budur.

edit 2: teşekkürler be happy. arayıp bulamadığım tanımı koymuşsun. o da kaldırdı. şaka gibi. neyse.

zorunlu edit (cevaben): kimsenin maşası değilim. hele hele senin gibi 3 gün önce yaşadığım yeri övüp sonrasında karşı durmuyorum bu 1.

benim kim olduğumu derviche biliyor. söylememesini rica ederim. ancak benim öyle biri olmadığımı bilecek biri bu 2.

senin ne kadar art niyetli olduğunu bilen sayısı da çok. böyle çemkirerek kendini aklayamazsın bu da 3.

ben yanlış öğrenmiş olabilirim. geldim sordum yanıtımı aldım. sen kimsin de hala çemkiriyorsun? fitneci diyorsun da yaptığın fitneleri saydırtma bana.
devamını gör...
yok artık.!
umarım doğru değildir.
yazar arkadaşımız modluğu haketmiştir orası ayrı, ona lafım yok ancak bu anlaşma karşılığı teklif edilen bir durumsa eğer gerçekten de yağmurdan kaçarken doluya tutulmuşuz demektir.
devamını gör...
gerçeği yansıtmamaktadır!
lütfen temelsiz, ispatsız, argümansız iddiaların kaynağını sorgulayın ki sizin de dürüstlüğünüze soru işaretleri konmasın...

not: bu taşı hangi deli attıysa kuyuya, inşaat ve çayır alanlarından uzak durmasını tavsiye ederim.
devamını gör...
bana da 1 koli çokomel teklif edip öyle kandırdılar. bu sözlük çok bozdu ağalar. *
devamını gör...
kaynaksız mesnetsiz bu ithamın sebebi nedir? amaç nedir?
devamını gör...
ben mecburiyi tanırım karşılıklı bir şey yapmaz.
sizde yöneticilerinizi tanıyorsunuz, benim gördüğüm kadarı ile bu işi ciddiye alıyorlar.
gereksiz yere sağa sola çamur atarak ortalığı bulandırmaya çalışmayın.
devamını gör...
bir mod arkadaşa, gittiği her sözlükte yazdıkları ile çokça dikkat çeken bir arkadaşımı buraya çağıracağımı söyledim ve adam bildiğin bana daha mesaj atmadı. getir getir diyemedi, çekindi belli ki. burada belli bir emek var ve ucuz hareketlere kalkışacaklarını zannetmiyorum. ki zaten mecburiyi tanırım, telefonda tartışıp barışmıştık bi ara, o toplara girmez, gelen gelsin der. bak gördün mü admin kardeşim şimdiden sözlükiçi konularda yazıp güncel tanımlardan daha fazla oy almaya başladılar, hep bahsettiğimiz nokta bu, dikkat etmek lazım

hos kalın.
devamını gör...
madem konu başlığı açıldı benimde edecek iki kelamım var elbet.
şimdi diğer taraftaki akıl fakirleri benim buraya gelişimi, ve diğer yazarların buraya gelişini bir plan dahilinde olduğunu iddaa ediyor.
bu kesinlikle kocaman bir yalan, sayın dervişin bana değil ama uludağ sözlük'ten gelen isimlerin sayısı oldukça arttığı için yakın zamanda aramızdan birinin moderasyona dahil olmasını doğru bulduğunu önerdiği doğrudur ama bana atılan iftirayla bunun uzaktan yakından alakası yok.
şimdi uludan çoğu kişi burada, mesela şuraya entry giren hiç bir arkadaşı buraya ben çağırmadım. direkt çağırdığım 3 kişi birisi atesin cıtırtısı, diğer meylincedir, ötekide sezenist a feministtir. bu üç kişinin haricinde birisi çıkıp onu buraya davet ettiğimi söylesin bu hesabıda silip gideceğim. eğer böyle bir planın parçasıysam modluk teklifini neden kabul etmedim?
evet arkadaşlar er meydanı, herkes çıksın konuşsun buraya gelmelerine sebep olan ben miyim?
çıkıp konuşun ki bu iğrenç iftirayı bana atan yalancılar gerçeği görsün ( göreceklerinide zannetmiyorum ) işte dervişte burada ilk ağız olarak kendiside anlatsın.
capslar ben de, gerekirse onlarıda buraya koyar haklılığımı gösteririm.
iftira atan şerefinden kaybeder.
şimdi dediğim bu 3 kişi haricinde kimi çağırdıysam çıkıp buraya beni de o getirdi demesini istiyorum.
saygılar.
devamını gör...
ben kendim geldim.

a ha dayiya sor?
devamını gör...
sözlükte böyle ahlaksızlık yapılmaz.
yanlış bilgidir.
bu sözlük bozkır şehri gibidir. ya adamı sarar sarmalar veya kabul etmez bünyesi. böyle ayak oyunları, ortaçağ derebeylik taktikleri, diplomatik evlikleri
olmaz.
böyle ahlaksızlık yapılmaz.

bahse konu yazarı da tanımam etmem. parti kursa oy vermem. lakin doğruya doğru.

is bu tanım sözlüğü sahiplenir bir tavra meyyal değildir. o eskidendi. kim ne halt ederse etsin artık umurumda değil.
devamını gör...
uludağ iftiraları volume bir'dir. araya sızanlara dikkat. bir de bana niye kimse birşey vaat etmedi, çok kırıldım.
devamını gör...
olabilir abi. normal yani. adam der yani. arkadaş getir yazar getir. bundan normal ne olabilir. büyütmeyin.

böyle şeylerle birbirinizi yıpratmayın beyler. durduk yere birbirinizden soğursunuz. boş yere efor kaybetmeyin. moralinizi bozmayın. küçük bir tavsiye bunlar. birbirinize laf yetiştirmeyin.
devamını gör...
evet uludan gelenler.
gelmesine sebep olduklarım hala sizi bekliyorum bu başlık altına.
kim niye geldiyse sebebiyle açıklasın zira bu şerefsizliğe tahammül edecek sabrım kalmadı.
devamını gör...
"gören de diyecek; derviş, moderatörleri maaşa bağlıyor. burada moderatörlük yapanlar, bu işi kendi keremlerinden yaparlar. sözlüğe katkı sağlamak amacıyla... hal böyle iken bu arkadaş moderatör olsa eline ne geçecek olmasa ne kaybedecek?" diyerek tavrımı net bir şekilde ortaya koyduğum mevzu.
devamını gör...
velev ki teklif etti bunda sakınca görecek ne var? küçük meseleleri haddinden fazla büyütenler var. uludağdan kimse zorla kolundan tutup getirmiyor ya kişinin kendi tercihine kalmış gelip gelmemek.
devamını gör...
istikametin lafıyla kimse yerinden oynamaz. bu muhabbeti bırakın artık. isteyen istediği yere gitsin veya gelsin. önemli olan bu sözlük ilkelerinden taviz vermesin. önemli olan kemmiyet değil keyfiyettir. yüzlerce koyunu bir çoban idare eder. ama dikkatli olun uludaki fesatları buraya almayın. onlardan birini görürseniz modları uyarın. modlar gömme konusunda çok hızlılar.
devamını gör...
şahsım olarak söyleyebilirim ki benim gelişim bir davet ya da her hangi bir telkinle olmadı. ulu'da dünya sözlük'ün ismini gördüm. tıkladım geldim. tamamen spontane gelişti. bu başka bir sözlük te olabilirdi. burası oldu.
devamını gör...
yönetimin yönetici kıstaslarına uymayan bir yöneticilik teklifidir..

mesela bana modluk teklif edildi ben kabul etmedim..
üstelik modların vatsap grubuna eklediler ordan ağır trip yaparak çıktım..
sonra sıkayp grubuna da eklediler orayı da beğenmedim gene çıktım..

en son monarklık teklifini bekliyorum..
ona da trip yapıp kabul etmiycem!!
devamını gör...
benim bundan neden haberim yoktur?
uludağ sözlükte buraya gelen yazarları karalayan entryler okuduktan sonra sevdiğim ve okuduğum yazarların burada olduğunu öğrendim ve geldim. bu bir iftiradır.
devamını gör...
evet arkadaşlar açıklıyorum; beni buraya mecburi istikamet davet etmiştir. kendisi beni bir çok vaatle kandırmıştır. ama ne yazık ki karşılığında sadece çaylaklıktan yazarlığa geçebilmişimdir.
şaka bir yana, olaylardan çok uzak, uludağ'da varlığı ile yokluğu bir olan biriyim. kimseyle ne konuşmuş ne de muhabbet kurmuşumdur. uzaktan bakınca gördüğümü söyleyeyim. kimler arasında ne konuşmalar geçmiştir, birileri reklam yapıyordur yahut yapmıyordur bilemem. ama bir karar alıp oradan ayrılıp sonrasında oraya döndüğünde edilecek lafların altında ezilmemek adına, şunlar şunlar oldu, bunlar bunlar yapıldı demek (gerçek ya da iddia beni bağlamaz) karakteri oturmamış insanın yapacağı iştir.
bu olayların başlıklar altında sürekli burada konuşulup, hortlatılıyor olması da sözlüğü yıpratmaktan başka bir şeye yaramayacaktır.
naçizane düşüncelerim idi.
devamını gör...
bu iftira ve fitne dolu başlık derhal silinmeli bu iftirayı atan yazar gerekli cezaya çarptırılmalıdır.

uludağ sözlük ten, dünya sözlüğe gelen yazarlar kendi özgür iradeleriyle sözlüğe iştirak etmiş, nokta kadar menfaatleri icin virgül kadar eğilmeyen asalet timsali yazarlardır.

ayrıca iftira atılan yazar kardeşimiz gerekli açıklamaları kanıtlar doğrultusun da yapmış, ve bir özrü hak etmiştir.

not: istenmiyorsak derhal gidebiliriz, ama iftira atmayın.
devamını gör...
ben geleli 2 ay oluyor, bu olaylardan çok önceydi. kendisini burda görünce çok mutlu oldum hatta ilk mesajı ben atıp kendimi tanıttım.

mecburiyi tanırım, belli ki birileri iftira atıp yıpratmaya çalışıyor. ama onu tanıyan, bilen kimse buna kanmaz.

bize böyle boş iftiralarla gelmeyin rica ederim. zatten asabım fazlasıyla bozuk...
devamını gör...
arkadaş biliyorum kabak tadı verdi bu konu, ama eminim hanginize böyle hayasızca saldırsalar cevap vermeden duramazdınız. affınıza sığınarak bir noktaya dikkat çekmek istiyorum.
bu başlığı açan arkadaş, acaba onu buraya ben mi davet ettim? önce bunun cevabını istiyorum.
üstelik bu şahıs bu başlığı gerçekten olayın iç yüzünü öğrenebilmek için açmadı. malum yerden birilerinin yönlendirmeleriyle sırf buradaki diğer yazarların aklına girebilmek buraya gelenleri kullanıldık diye düşündürerek malum mekana geri toplamak için yaptı. şayet gerçekten doğruluğun peşinde olsaydı benim bu başlıkta paylaştığım capsleri orada paylaşır taraf olmasa bile böyle böyle diyor derdi. amacı gerçeği öğrenmek falan değil, tamamen burayı karıştırmak amaçlıdır. sen git de seni tasmanla buraya salanlar gelsin. fitneci.
devamını gör...
onu bilmiyorum ama mecburi abi beni pul koleksiyonunu göstermek için getirdi buraya, günlerdir onu bekliyorum.
devamını gör...
mecburi istikamet uludan beni çağırdı. hatta gelirsen seni mod yaptıracağım falan dedi. yanı ortada büyük bir hata var, yazar getirince moderatör olacak kişi mecburi istikamet degil benim. niye hakkımı yemeye çalışıyorsunuz? yazıklar olsun size moderatör olmamı kimse engelleyemez.

birilerinin bir seyler yapması. asli astarı belli olmayan hadise.
devamını gör...
amma da büyüttünüz hacı abiler...
win win mantıklı. niye büyüttük ki?
dağılın şimdi bakıyım.
devamını gör...
ben de goygoy sanıp hemen eşlik ettiydim..
meğer ciddi bir iddia imiş..

gelgelelim bunda gocunacak bir şey yok..
derviş bu..
keyfi kimi istiyorsa onu mod yapar..
kim ne karışır??

ayrıca modluk dediğin kutsal bir paye değil ki
olununca olmayanlara üstünlük oluşturuversin..

teklif etmişse etmiştir
etmemişse etmemiştir!!

size ne??
bize ne??
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar