iran ve türk sinemasının iki önemli ailesi. kıyastan sonra bir miktar daha övmek için iran sineması başlığına geçilebilir.

feleğin çemberinden geçme hususunda at başı gitmesi muhtemel iki ailenin karakter seçkisinde elbetteki kırmızıgül ailesi daha potporik ve heterojen bir yapı ihtiva eder.

mecidi ailesi en fazla fakir bir baba ve çocuklarından oluşurken kırmızıgül ailesi'nde engelli birey olmazsa olmazdır. engellinin yanında homoseksüel erkek kardeş de joker olarak kullanılır.

mecidi ailesi ve karakterleri fıkaralıkla boğuşurken bir yandan mutlu olmayı bilir. bazen bir spor ayakkabı, bazen sevilen kızın çamurda bıraktığı ayak izi hayata tutunmak için yeter de artar. kırmızıgül ailesi acıdan manyağa bağladıktan sonra daha büyük ve mucizevi mutluluklarla acı cenderesinden sıyrılır. sıyrılırken de toplumsal mesajı ver eder. ailenin yaşadıkları en az 14 adet toplumsal, etnik ve içtimai probleme gönderme yapar. film boyunca toplumsal mesajlarla hasıl olan şişkinlik sadece mahsun'un kardeşlik türküsü izlenerek atlatılabilir.
devamını gör...
mecid mecidi'ye hakaret olan karşılaştırma.
new york'ta aldığı şey ** sonucunda kro türkücülüğü bırakıp kırk yıllık sinemacı gibi hayatımıza duhul eden özenti mahsun ile mecid mecidi nasıl nasıl aynı cümlede anılabilir ki ?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar