meclise lamborghini ile gelen milletvekili

kendi arabasının bir günlük harcadığı benzini bir haftada kazanamayan memurların olduğu ülkede çalışan (!) milletvekilidir. sahi ya? milletvekilliği bir meslek mi?
devamını gör...
tek sıkıntı bu adamin mecliste ne işinin olduğu.
onun harici arabasinin markasina takilmam herifin onca şampiyonluğu var.
devamını gör...
madem farklı olacaktı ve geldiğimi motorumun sesinden anlayacaklar diye bi laf söylemişti, keşke yarış kazandığı motosikletiyle gelseydi, sanki hem daha şık hem daha eğlenceli olurdu.
devamını gör...
spor bakanı olur umarım. kendisine makam aracı olarak temizinden beşinci el bir şahin tahsis edilsin, millet olarak muradımdır, yakışacaktır.
devamını gör...
bu adam sonuçta bu arabayı kazandığı yarışlarla aldı dolayısıyla bir yapmacıklık, şov göremiyorum Allah daha fazlasını versin.
devamını gör...
benim 3 farklı ülkede eğitim almış, 3 dil bilen ve iyi bir üniversite okumuş çağrı merkezinde çalışan arkadaşım vardı. kendisinin eğitimini merak ettim. bu eğitim düzeyi ile çağrı merkezinde çalışıldığına göre kendisi muhtemel 9 ayrı ülkenin eğitim sistemini görmüş ve 12 dil biliyordur.
devamını gör...
aynı zamanda milletvekili maaşını da bağışlayacağını söyleyen vekildir. çalışıp kazanmış, istediği arabayla gelir. kazandığı paranın hesabını vermek için üniversite diploması gösterecek değil. bunun etik olup olmadığını tartışabilmek için de evvela doğru bilgi sahibi olmak gerekir.
devamını gör...
anacığın öğretmedi mi kardeşim, gösteriş yapmak ayıptır diye. hem de milletin meclisinde seni oraya vekil yapanların meclisine böyle mi gelinir.
devamını gör...
tamam arabasını kabiliyeti ve çalışmasına borçlu olan vekil ki bu üç dil bilmekten daha aşağı bir durum değil. tamam helal parası ile almıştır ona da eyvallah.

lakin milleti temsil eden birinin böyle konularda daha duyarlı olması gerekir. ha makam arabası kullanmayacak benzin parasını da kendi verecekse makam arabasından inmeyenlere göre daha az eleştirilmesi gerekir.

ama bizde böyledir herşey tek bir kare üzerinden değerlendirilir. önü arkası düşünülmez.
devamını gör...
sebebi zengin olması olabilir mi acaba?
genel olarak dünyada sporcuların kazandığı astronomik rakamlar söz konusu iken bu arkadaşın arabasının mesela 60000 tl lika olması riyakarlik olurdu.
devamını gör...
diğer milletvekilleri tarafından özenilmez umarım. yoksa vay vergilerimizin haline.
devamını gör...
görgüsüzlüktür. tamam çok başarılı sporcu olabilirsin , dünya üzerinde başarıdan başarıya koştun ona da okay. ama sen birileri dedi diye spor kariyerini bıraktın. gel millet vekili yapalım dedi diye koşa koşa gittin. bu birileri zamanında sana , bunun tüm kardeşleri ölmemişmiydi yaa dediğinde bile sesini çıkaramamıştın . gurulandırdığın tüm zaferler için minnettarım. ancak komşusu açken tok yatan bizden değildir. millet patates alamazken , sen lamborghini ile meclise gelirsen , bu milletin vekili olamazsın.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar