medeni cesaret

cesaretin medenisi?

medeniyetin yerin dibine girdiğŸi zamanımızda, yüzbinlerin önünde göbek atabilmek, şŸaklabanlık yapmak, en uçuk, manyakça işŸlerle işŸtigal olmak, erkek olup pembe gömlek giyebilmektir.

devamını gör...
sosyal medya kullananlarda tersi yönde azalabilir zannındayım. zira yüksek uçarken, ciddi bir ortamda yüksek uçamayışın yerini uzunluğu müphem bir suskunluk alabilir.

çok kaptırmamak lazım vesselam.
devamını gör...
cahil cesareti ile karıştırılırsa insanın aklının ucuna gelmeyecek durumlara vesile olabilir. kelime cambazlığı yapacağım diye akışkan bir suyun içerisine zehir döküp , içinden saflığın palazlanacağını bekleyenler varken medeni cesaret hususunun hayat kavmi içerisinde konuşulması abesle iştigalden başka bir meziyet değildir.

medeni cesaret yürümek gibidir bir defa kazanırsan kaybedilmez. acılar hüzünler ve kelimelerde böyledir. topluluklar karşısına çıkıp, düzgün bir dille derdini anlatmak medeni cesarettir lakin bir topluluğun karşısına çıkıp "ey siz hergeleler tadında" konuşmak ambiyane tamirle tüccarlıktır. lakin bu topraklarda çok fazla esnaf vardır ve bazıları kalitesiz maldan iyi anlar..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar