medyanın gücü

sibel can'ın klasik diyet listesi açıklamaları dahilinde avakado fiyatlarını, bir anda tavan yaptırabildiği, okumayan araştırmayan toplumun cahilliğinden yararlanan, trolleriyle diriyi öldüren, öldürürken güldüren ya da güldürürken öldüren, üç medya maymunu ile bazen yalan, toz pembe bir dünya yaratan bazen enflasyon oranını değiştiren, imkb borsasını her daim etkileyen, hükümetin homojenleştirerek karşıt görüş asimilasyonu sayesinde çatlak sesler nedeniyle meydana gelen dalgalanmaları ve kaosu önlemeyi başardığı ve akıllı bir politika ile en büyük artılarından biri haline getirerek kullandığı güç.
(bkz: yüksek ökçeler)
en çok bilinen görsellerden bir örnek http://www.cogitosozluk.net...
devamını gör...
son zamanlarda oldukça abartılan bir güç. mesela ak parti'nin medya gücü çok yüksekmiş. o zaman imamoğlu nasıl pr yaptı bu kadar hiç düşündünüz mü? kafanız alıyor mu? zaten hiç izlemediğiniz bir medyayı nasıl bu kadar güçlü görebiliyorsunuz? tamam saçmalık olduğunu herkes kabul ediyor ama insan kendini göstermek isterse nasıl da gösteriyor. mesela ahmet davutoğlu köprüden atlamak üzere olan birini kurtarmış!!! bundan nasıl herkesin haberi oldu? yandaş medya mı destek verdi yoksa solun yandaşı mı destek verdi. binali yıldırım neden hiç konuşulmuyor da imamoğlu bu kadar fazla konuşuluyor. sosyal medya da mı yandaş.

boş boş yazıp vaktinizi öldürmeyin. ahabermiş c habermiş. kim takıyor ahaber'i Allah aşkına ak partililer bile izlemiyor artık.
devamını gör...
medya dediğiniz tek bir alandan oluşmaz bunun basın, yayın, sosyal gibi alanları vardır.
yayın dünyasında akp önde giderken sosyal medyada muhalif tayfa yüksektir orada da aktroller vardır ama o kadar başarılı değiller fakat tv gibi yerler monolog olarak yayın yaptığından cevap veren yani interaktif olmadığından anadolu halkına karşı hala net propaganda uygulayabiliyorlar ama sosyal medya öyle mi? aktroll bişey diyor diğer taraf zank diye karşısına arşivden bir paylaşımını yapıştırıyor.
devamını gör...
gazetede ve televizyonda her gördüğüne inanan insanlarımızın olduğunu düşünürsek kötüye kullanılan güçtür. yalan dolan haber yapılarak halkımızın beynini çok rahat yıkamaktadırlar. bu yalan dolan haberlere kanıp süper güç olduğumuzu ve gerçekten tanklar ve uçaklar yaptığımızı sanan yarım akıllılar var. güler misin ağlar mısın?
(bkz: süper güç türkiye)
devamını gör...
muhafazakar kitlenin küçümsemesi ayrı bi gariplik. 90'ları hatırlayın. yıllarca bu memlekette dindarlar silahlanıyor, şeriat geliyor, hizbullah, ibda-c, domuz bağı, ali kalkancı vs. denilerek insanların beyni turşuya döndürülmedi mi. yapmayın, etmeyin. medya ve iktidar her zaman organik bağlıdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar