mehdi ile hamaney görüşmesi

evet şu an olan hadise.

iran taklit mercilerinden ayetullah nasır mekarim şirazi yaptığı açıklamada mehdi'nin iran'ın dini lideri ayetullah ali hamaney ile irtibatta olduğunu söyledi.

"dini liderin başarılı olduğunun delillerinden biri de kendisinin imam mehdi'yle bu mescitteki (cemkeran mescidi yakın irtibatıdır.")

hayır anlamadığım hamaney ile adnan oktar ne ara görüştüler ki.
devamını gör...
whatsapp'tan birbirlerine mesaj falan mı gönderiyorlar acaba. ya da instagram da ''mehti bu fotoğrafı beğendi'' falan kalp işareti mi geliyor ?
şaka la şaka severim ayetullah ali hamaney'i.

devamını gör...
mehdi mağaradan çıkmış mı? dedirten görüşme. batıl oğlu batıllar. aldığınız nefes batıl. sözde ayağınızı denk alın Allah'ımız yeryüzüne indi demiş. ulu hakan yavuz'u rahmetle anıyorum. anladın sen onu.
devamını gör...
bir haber sitesinin olayla ilgili attığı başlık.

ufak bir nüans farkı meseleyi nerelere çekiyor. zaten maksatlı yapılır bu.

aynı haberi veren bakın aşağıya ne yazmış;

iran'daki caferiler, “mehdi”nin kıyametin kopmasına yakın bir zamanda ortaya çıkacağına inanıyor. dünyada kaos ve savaşların artması “mehdi”nin geliş alametleri olarak kabûl ediliyor. kum ile kaşan kenti arasındaki cemkeran köyüne yakın cemkeran mescidi, caferi mezhebine mensup bazı kişilerce “mehdi”yle irtibat kurulan yer olarak inanılıyor.

yani mesele bazı tarikatlarda olduğu gibi bir tür rabıta inancı olmalı. görüldüğü gibi zaten geçmişte de bir irtibattan bahsediliyor. ha bu hali doğru mu ? hayır, aynı çamurlarda yüzenler farklı yansıtarak sansasyon peşinde.

o mehdi'yi oraya indiriyor, sen şam'a indiriyorsun, diğeri istanbul'dan çıkarıyor...

( #5463188 )

kuran'da olmayan mehdi inancı hem şiilere, hem sünnilere nasıl da geçmiş. karşılıklı uydurma yarışına girmişler;

mehdi bizden çıkacak.

hayır bizden...

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar