mehmet aslantuğ

gelecegin musfik kenterâ´i. belene, iz pesinde, bir baska olur agalarin dugunu gibi zamani icin oldukca iyi sayilacak dizilerinden bugune takipcisiyiz. ailecek izliyoruz.
devamını gör...
"uyan turgut'um uyan burası terme'dir"i bilip bilmediğini çok merak ettiğim bir termelidir kendisi. şu anda cine 5 isimli ucube kanalda, 80'lerin sonlarında çekilmiş olduğunu tahmin ettiğim "karayar köprüsü" isimli filmden görmekteyiz kendisini. kafam kadar bir küpesi olan garip bir kadının karşısında sanat dersi veriyor şu an. ve tabii ki bir dağ evi gibi bir ev var. heykeller falan.
devamını gör...
kendisi samsunludur. belkide türk sanat aleminin gördüğü göreceği en efendi en aklı selim en adam gibi adamlarından biridir.
ne gençliğinde ne şimdi özel hayatı çarşaf çarşaf gözümüzün önüne serilmez zira sadece işini yapar akıllıca projelerede yer alır ne kendisine ne biricik eşine ne de çoluna çocuğuna en küçük bir laf en küçük bir leke getirir.

birde aklımda kalan bir büyüklüğü vardır ki bunu yapabilen başka birini tanımam.

öncelikle şunu hatırlatayım mehmet aslantuğ vatan ve millet gibi kavramlar konusunda gündemde ki bir çok kolpa milliyetçi sanatçıya nazaran çok daha vatansever bir insandır. zira yanlış bilmiyorsam gençliğinde sağ cenahta siyasi kavgalarada ister istemez bulaştığı söylenir tabi o zamanlar bulaşmak neredeyse imkansızdı. tabi bu bilgiyi ıspatlayamam sadece şehir sathında duyduklarımdır.

neyse meşhur ahmet kaya nın ödül aldığı ve "gün gelecek kürtçe şarkı söyleyeceğim" dediği günden bahsedicem. orada ki vatanseverliği kofitden 10. yıl marşı okumak zanneden bir çok zavallı güya yurdum sanatçısı ahmet kaya yı linç etmeye çalışırken bu gerçek vatansever ve efendi aklı selim abimiz mehmet aslantuğ ahmet kaya ile hiç bir yakınlığı olmadığı halde adaletli davranmış ve ahmet kaya yı korumaya çalışan nadir bir iki kişiden biri olmuştur. zaten görüntüleride bir çok yerde mevcuttur.

işte bu açından mehmet aslantuğ dendiği zaman akla gelen ilk kelim ilk tanım gerçekten de adamlıktır derim.
devamını gör...
antalya altın portakal film festivalinde 1992, 1993 ve 1994 yıllarında en iyi erkek oyuncu seçilen ünlü aktör. şu sıralar hanımın çiftliği adlı dizide izlemekteyiz kendisini.


devamını gör...
16.
1961 samsun doğumlu son derece karizmatik oyuncu. eski türkiye güzeli arzum onanla evlidir. inanılmaz naif bir ses tonuna ve delip geçen bakışlara sahiptir. en düz cümleleri bile şiirsel bir havayla söyler. bütün kadınlar ona hayran, erkeklerin çoğu**ise çıtayı ulaşılamaz bir yere taşıdığı için düşmandır. *

başrollerini eşi arzum onanla paylaştığı sıcak saatlerdizisindeki sedat karakteri çok sevilmiştir. sayesinde bir çok genç gazetecilik hayalleriyle gezmiştir. ***

aslantuğ keşke daha çok sinema filminde yer alsa. izlemeye doyulmayacak oyuncudur, bizi kendisinden mahrum bırakmasındır.
devamını gör...
çerkes asıllı ünlü yönetmen muhittin izzet kandur (mohydeen ızzat quandour)'un çerkez ethem'in hayatını konu alan filminde çerkez ethem'i canlandıracakmış. yönetmen "aslantuğ'un duruşunu, görüntüsünü, ses tonunu çok beğeniyorum. çerkez ethem'i de çok iyi temsil edeceğine inanıyorum." demiş. nacizane bende kendisine katılıyorum, iyi seçim.
devamını gör...
oyuncuğunu çok beğendiğim insan..sadece işine bakan nadir sanatçılardan birisi..arzum onanla da çok yakışıyorlar.allah ayırmasın ne diyelim..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar