mehmet aydın

devlet bakan?. izmir milletvekili, ilahiyat prof. bunlar? geçelim. son hükümet de??i??ikli??inde de yerini korumu??, bir ara ad? reisi cumhurluk içinde geçen bakan. bir kaç veciz sözünü vanderlevend yazm??? bakal?m, (#2034296)


--- al?nt? ---
''olusturdugumuz islam modeli, islamiyet ile uzlasan laik ve demokratik bir hukuk devleti yaratmayi hedefliyor. bu yeni bir insan yaratma projesi. puriten ahlaka sahip musluman bir sinif, turkiye'nin ekonomisinin buyumesini de sa??layacak.''


''mumin kadinin, hristiyan erkekle evlenemeyecegini soyleyen bir ayet, bati'da sikinti dogurur. bunu gidermek lazim.''
--- al?nt? ---
devamını gör...
hocalığı, filozofluğu, mütefekkirliği siyasi kimliği sebebiyle lekelenemeyecek kadar büyük olan insan.
devamını gör...
türkiye'de en az 10 bin kişinin taşıdığına emin olduğum isim ve soyisim ikilisi.

sadece yakın akrabalarımın içinde tanıdığım 3 adet var!!!
devamını gör...
dokuz eylül mezunu ev arkadaşımın dahi diye bahsettiği üstad
devamını gör...
tbmm 23. dönem (22 temmuz 2007 milletvekili genel seçimleri sonucu) ak parti izmir milletvekili.
devamını gör...
ilahiyat profesörü. meclisin gördüğü en entekektüel adamlardandı. bir dönem diyanetten sorumlu devlet bakanlığı da yapmıştı.

ak partinin "kendi çürüğümüzü kendimiz temizleriz" stratejisi mehmet aydın gibileri azaltıp egemenleri çoğaltmak gibi bir şey mi diye düşünmeden edemiyor insan.
devamını gör...
adnan menderes üniversitesi fen bilimleri enstitüsü toprak bilimi ve bitki besleme anabilim dalı başkanı.
devamını gör...
okul çıkışı tek başına cips yiye yiye eve giden beyaz tenli şişko lise bebesi gibi duran ancak "ummadığın taş baş yarar" sözünün tecellisi olmuş soyguncu. çiftlik bank'ın sahibiymiş.devamını gör...
görüntüsüne bakılırsa pek de zeki olmadığı anlaşılıyor. gözü aç türk insanını kandırmak kolay lan. sanırım geri plandaki zeka bu dallamayı milletin önüne attı ve vurgunu yaptı. jet fadıl yıllardır dolandırıyor. ama hala akıllanan yok..
devamını gör...
vay toraman vay dediğim şahıstır.
ne güzel dolandırmış milleti, küçük yaşta jet fadıl olma yolunda adım atmış.
tasoları takip edin, fazla uzağa kaçamaz.
devamını gör...
aldanma bebeksii yüzüne. ekşide ki bir başlığa göre olay aslında fetönün para aklamaya çalışmasından ibaret, üstelik işin içinde bazı siyasetçiler var. bakalım olay nerelere kadar gidecek.
devamını gör...
internette yumurtaya tıklayarak zengin olacağına inanan güzel insanları tokatlamış daha güzel insan.
devamını gör...
kuranla açılış yapmalar, batı bizi kıskanıyor, hayvancılığımız gelişsin istemiyor demeler hep birini hatırlatıyor. ama kimi hatırlayamadım.
devamını gör...
gerçek adı eren çakar'mış. rap müzik falan yapmış ‘egoman’ adıyla, rap videoları varmış.
devamını gör...
parti kursa, ülkenin %40'ı rahat oy verir bu dobalağa.

tanım: dolandırılıcılık konusunda aşmış olan şahıstır.
devamını gör...
millet değil para günahımı vermem diyor ama işin sırrı burda bence, herif mal görünüyor bu daha samimi geldi demekki millete. hani adam üç kağitçıya benzemiyor gibisinden.

bilmiyorum empati yapmaya çalışıyorum bu sığıra para veren sığırlar ile ilgili.
devamını gör...
ayrıca hakkında ek bilgi olarak da 'insanları çıplak gösteren gözlük'le bir ton kişiyi yine kandırmış ve daha önceden de arabesk rap yaptığı ortaya çıkmış.

böyle kekolara bile para kaptıranlar var ya; neyse, bir şey demiyorum...
devamını gör...
haberler haberler...
--- alıntı ---
yüksek kâr vaadiyle çiftçilerden hayvan alan ancak son günlerde ödeme yapmayan, daha sonra uruguay'a kaçtığı öne sürülen mehmet aydın'ın, bursa'da 2013 yılında iki eğlence mekanın ortak mutfağında bulaşıkçı olarak çalıştığı ortaya çıktı.

türkiye genelinde 500 bine yakın kişinin üye olduğu, yüksek kâr vaadiyle çiftçilerden hayvan alan ancak son günlerde ödeme yapmadığı ortaya çıkan ve piyasadan topladığı 511 milyon lira ile uruguay'a kaçtığı belirtilen çiftlik bank'ın sahibi mehmet aydın'ın, bursa'da, yusuf sabahyıldızı'nın sahibi olduğu kat3 malt night ile konser salonu bursa suare'nin ortak mutfağında bulaşıkçı olarak çalıştığı öne sürüldü.

terlikle işi gidip geliyormuş
mehmet aydın'ın buradaki işine 2013 yılının ekim ayında başlayıp, aynı yıl aralık ayında ise ayrıldığını söyleyen iş yeri sahibi yusuf sabahyıldızı, "çok gariban bir çocuktu. temiz ve güler yüzlüydü. ilk başladığında çorabının üzerine giydiği terliklerle işe gelip gidiyordu. onun bu durumuna çok üzüldük. yardım ettik.'' dedi.

içine kapanık gariban biriymiş
''kendisi, 'biz çok zenginiz ama babam ile küstük' diyordu. buna rağmen arkadaşları ona üzülüyordu. kaldığı evin kirasını da çalışan arkadaşları aralarında topladığı para ile ödedi.'' diyen iş yeri sahibi yusuf sabahyıldızı, ''hatta mesai saati dışındaki yemek ihtiyacını da biz karşılıyorduk. çiftlik bank ile ilgili haberleri okuyup izleyince inanamadım. sonra gerçekten o olduğunu anlayınca çok şaşırdım. içine kapanık gariban bir insanın böyle bir dolandırıcılık olayına girmesine akıl sır erdiremiyorum" diye konuştu.

--- alıntı ---
http://www.internethaber.com/
devamını gör...
--- alıntı ---

sunucu soruyor; - çiftlik bank'a neye güvendiniz? mağdure cevap veriyor; - üye sayısına baktık. tatmin edici düzeydeydi. bu kadar insanın aptal olamayacağını düşündük.

--- alıntı ---

https://static.59saniye.com...


adeta seçimlerin slogan cümlesi olmuş. oy sayısına bakıp bu kadar insan aptal olamaz demek lazım herhalde.

ne kadar çok benziyor ayetli kuranlı açılışlar, dış güçler bizi kıskanıyorlar, tarımın gelişmesini istemiyorlar, bunca insan destekliyorsa aptal değildirler herhalde lafları. adeta memleketin bulunduğu siyasi durumun özeti.
devamını gör...
bu adamın kurduğu tezgahın reklamına ben trt televizyonunda da denk gelmiştim. son bir sürü keĺli felli medya organı da bunun reklamını yapıyordu. bütün memleket kurulan tezgaha menfaat için alkış tutarken, buna kanan insanların olması bence normal.
devamını gör...
bu konuyla ilgili atalar şöyle demiş;
"sen eşek olduktan sonra semer vuran çok olur!"

bir kere olsun dinleyin la şu adamları...
devamını gör...
kendisinin çiftlikbank'ın vitrindeki yüzü olduğuna inanmak istiyorum. böyle bir sistem kurup para toplamak bir beceri gerektiriyor nihayetinde.
devamını gör...
çaldığı paraları internetten yayınlayarak dalga geçen dolandırıcı.

bence bu ahirete kalmadan ibretlik bir son ile ölür öteki taraf da malum.

haram para ile kimse huzur bulmaz.
devamını gör...
iddialara sesli bir videoyla yanıt vermiş tosuncuk. 8 dk dayanabilirseniz dileyiniz.

devamını gör...
bu olaylardan o ve ekibi zarar görmüş üyeler zarar görmediği gibi bir de onu suçlamışlar. bunu söyledikten sonra ödemeleri 2-3 yıl içinde yapacağını söylüyor çok delikanlı çocuk valla hani zarar görmemişti lan üyeler.
devamını gör...
yani bizim 2 yıldır çiftliğimiz var keçi yetiştiriciliği ve süt üretimi yapıyoruz, daha yeni yeni tesis kendini döndürmeye başladı o döndürmede %80'e %20 civarlarında yani hala %20'lik bir dışarıdan kaynak aktarımı var. bu işler o kadar zahmetli ve zor ki kar elde etmek için en az 2-3 yılınızı vermeniz lazım.

bu velete güvenenler birazcık piyasa araştırması yapsalar muhtemelen paralarını kaybetmezlerdi.
devamını gör...
paralı ezmekle meşgul olan tosuncuk.

aldığı ferrari ile urugay medyasına gündem olmuş.ekleme : videosu bile varmış. yakışır tosuna.

devamını gör...
yakalanması konusunda halen gelişme yaşanmadı. hoş biz kendi ülkemizde adam bıçaklayıp kaçan değnekçiyi aynı şehir içinde 17 günde yakaladık. haliyle bu zaman alacağa benziyor. *
neyse konu bu değil efenim. konu mehmet aydının peşine brezilya mafyasının düşmesi.
--- alıntı ---

kurduğu çiftlik bank sistemiyle binlerce kişiyi 1 milyar liradan fazla dolandırıp kaçan mehmet aydın, brezilya mafyasının da dikkatini çekti. aydın'ın can güvenliği nedeniyle brezilya'dan da kaçabileceği belirtiliyor. öte yandan aydın'ın son fotoğrafı da ortaya çıktı. çiftlik bank'ın kurucusu mehmet aydın'ın bolivya'da inşaat işine girip yatırım yaptığı öğrenildi. türk interpol'ü tarafından takibe alınan aydın'ın lüks hayatı nedeniyle acımasızlığıyla bilinen brezilya mafyasının da dikkatini çektiği bildirildi. aydın'ın can güvenliği nedeniyle brezilya'dan da kaçabileceği değerlendiriliyor. tosun halinden memnun mehmet aydın, ortaya çıkan son fotoğrafında, güneş gözlüğü ve bornozuyla halinden oldukça memnun görünüyor.

--- alıntı ---

bu da son fotosu imiş.
devamını gör...
reis'in şu an dubai'de olduğu haberleri geliyor.

ye reis sen bunu hakettin.

haber
devamını gör...
parayı yerken bile sempati toplayan kişi. vizyon var adamda. bence asıl buna para kaptıran adamları hapse atacaksın. suç da belli. kolay yoldan para kazanmaya teşebbüs suçu. hatta ne teşebbüsü direk icra etmiş adamlar. atacaksın içeri ki kimse cesaret edemesin böyle şeylere. cahili korumak da devletin görevi olmalı.
devamını gör...
parayı yerken bile sempati toplayan kişi. vizyon var adamda. bence asıl buna para kaptıran adamları hapse atacaksın. suç da belli. kolay yoldan para kazanmaya teşebbüs suçu. hatta ne teşebbüsü direk icra etmiş adamlar. atacaksın içeri ki kimse cesaret edemesin böyle şeylere. cahili korumak da devletin görevi olmalı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar