ses kayıtlarında akp tarafından kendisine peşkeş çekilen ihale sonrası "bu milletin ......na koyacağız" diyen 25 aralık soruşturması zanlısı, küfürcü işadamı mehmet cengiz'in ismi ilahiyat fakültesine verilmiş. hem de yunus emre ismi iptal edilerek.

ya bu sekilde tum gunah ve veballerin silineceğini düşünüyorlar, ya da "allah yok nasıl olsa, biz halkı kerizleyelim yeterdir" düşüncesindeler.
devamını gör...
"müslümansa!" bir sorun olmayacak durumdur.

ne yazılabilir ki bu kokuşmuşlukta? beyin sekmesi yaşayanların vicdanlarını temizlesin Allah...
bu millete küfür edip "yarabbi şükür" diyecek adam değilim. kulaklarını çınlatmaktan başka birşey gelmez elden. bu da bir partiye yaranmaktan iyidir, onurlu bir harekettir.
devamını gör...
fakültenin adına verilmemiştir. marmara ilahiyatın kampüsü yenilenmektedir. bu nedenle kendi yaptırdığı binaya ismi verilmiştir.
ayrıca eski dekanlık binasına da yunus emre ismi verilmiştir. binaya da mehmet cengiz isminin verilmesi hoş değil aslında; ancak ülkemizde yapılan hayratlara yaptıranın isminin verilmesi gibi bir moda var.
devamını gör...
böyle millete böyle fakülte...
bugün o binaya o isim verilirken kimse; "sen kime sövüyorsun lavuk!" demeye gitmedi.
ya da ne bileyim her hangi bir protesto dahi olmadı. günümüze aynen devam ediyoruz.
diyoruz ya bazen; ne zaman değişir bir şeyler diye. bizde asla değişmez bir şeyler, asla ama yani.
çünkü bir kesim var ülkede, kaypak bir kesim. iyi ekonomi ya da iyi yaşam şartları ona yetiyor.
yarın öbür gün işgal güçleri gelse ve iyi yaşam standardı sağlasa yine pembe gözlüğünü takıp gezecek.
böyle de bir anlı şanlı milletiz işte!
devamını gör...
olmayan fakülte. zira bizim fakültemizin ismi marmara üniversitesi ilahiyat fakültesi. mehmet cengiz binalarımızdan yalnızca birinin ismi. ona da 15 trilyonluk masraf yapan ve onu yaptıran kişi mehmet cengiz. aslen, binaya eskisi gibi yunus emre ismi verilmişti, fakat mehmet cengiz kendi isminin koyulması gerektiğini söyledi ve koyulmadığı için de alındı. dekan ve proje sorumlusu kişiler şu an 20 trilyona mal olan ve yine mehmet cengiz tarafından yapılan kültür merkezi projesini ve diğer eski binaların kaplanma projesini de tehlikeye atmamak için mehmet cengiz'i kırmayıp yunus emre ismini başka bir binaya verdiler. o çok bilip de konuşan herkes yaptırsın okulu da istediğimiz ismi koyalım, ama ancak laf işte.
devamını gör...
bunu evde denemeyin isimli yazar sayesinde 15 trilyonluk masraf yaptigini ogrendigimiz kisinin ilahiyat fakultesidir.
ses kayitlarinda tayyibin sabah/atv'nin alinmasi icin emrettigi 100 milyonu verirken dahi binbir turlu sikayeti kendi agzindan isittigimiz adam ilahiyat fakultesine 15 trilyon harcamis.
20 trilyona da kultur merkezi yaptirmis zati-i muhterem.
arkadas, 15 trilyona en az 30 tane ilahiyat fakultesi acarsin. 20 trilyona da turkiyenin tum illerinde bir kultur merkezi yaptirir uzerine de kremali cilek koyarsin esantiyon olarak.

yazik, bu haberleri nereden okuyorlar, kafalar nasil yikanip durulaniyorsa bu cocuklarin.
bosuna demiyoruz hayal dunyasinda yasiyorlar diye.

(bkz: mehmet cengiz uzay üssü)

bıraz daha gercekcı rakamlar için: "'mehmet abi' son 10 yılda ihale bırakmamış!" http://m.cumhuriyet.com.tr/...
devamını gör...
ben de bu mehmet cengiz kampüsü ana binasında ''itinayla dama nasıl kiremit konur'' 'un eğitimini almak istiyorum. bu kadar sene asosyal, fakir ve amaçsız yaşadım. ahir ömrümde ben de dama koymak istiyorum. kiremiti....
devamını gör...
damına mehmet cengiz koymuş da ondan onun adını vermişler meğer.. kiremitleri diyorum canım..

argüman da süper ha.. 15 milyon harcamış, diğer başka şeyleri de yaptıracakmış da, alınmasın, o projeler tehlikeye girmesin diye yunus emre adından vazgeçip bunun adını vermişler..

paşam, bu herif değil miydi 600 milyon vergi borcu silinen vatandaş? o parayla kaç bina parasını beleşe getirdi haberiniz var mı?

bu memleketin ilahiyat fakültesinde okuyan öğrencisi, onun hocası, dekani bile bu kadar koydurmaya meraklı olduktan sonra koyan çok olur damına.. kiremiti diyorum..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar