mehmet metiner

#siyaset  #özgürler 

star gazetesinin ak parti fanatiğŸi köşŸe yazarı. daha önce bugün'de yazıyordu, ayrılıkçı bir kürt'tür federatif yönetim biçimine sıcak bakmaktadır. küfür etmek istiyorum.
devamını gör...
kripto islamcı, neo-liberal yazar. gelecekte liberal-demokrat kıyafetin üzerine oturacağını, 'kardeşlik çağrısı' gibi kitapları unutulunca, türkiye'ye malolacağını düşündüğüm yazar.
devamını gör...
zamanını hızlı islamcısıdır. bembeyaz şeriat yemyeşil demokrasi adlı kitabında anılarını yazar. değişim çizgisini gözler önüne serer. bir dönem hadep başkalığı da yapmıştır.
devamını gör...
eger ev esyalarinizdan aspiaratorun, vantilatorun, mikserin, camasir makinasi ic haznesinin, kilit yuvasinin, mausun tekerleginin herhangi birisi bozulursa bu adami oraya monte edebilirsiniz. iyi doner.
devamını gör...
birikim sahibi biridir. gençliğinde yönettiği girişim dergisi önemli bir platform olmuştur. dünya görüşünde yalpa yaptığı doğrudur; çünkü insandır. insan arar. çevresinin, ailesinin, yaşadığı şehrin kendisine dikte ettirdiği görüşlere iman etmez.
devamını gör...
demokrasi, insan hakları, kürt, özgürlük gibi keywordleri olan ve bunları kullanarak eveleyip geveleyip manasız cümleler kuran insan. yani adama diyorsun ki mesela,

- abi naber nasılsın?

- özgürce yaşamak için çıktığım bu yolda marketten 2 ekmek bir sigara alacakken kürt mücadelesinde tanık olduğum insan hakları demokrasi ve geçen gün yolda gidiyordum o gün bugündür demokratım.

diye cevap veriyor.

bu arada ses tonu ve vurgularının değişmezliği gıcık ediyor beni.
devamını gör...
"devlet vatandaşlarını tanımlamaz" ile otokratik siyasal iktidarın varlığının nuray mert'in ifadesiyle fukara muhafazakarlığı söylemi olduğunu öteleyen yazar gibi algılatılsada kriterleri erkler üzerinden meşrulaştırılan yönetmelikler üzerinden gerçekleştirilen, dayatılan kararların varlığının ısrarla altını çizen yazar.
devamını gör...
hoşuma gitmeyen, samimi olmadığına inandığım kişi.

pkk ya terörist demekten çok fazla kaçıyor. sürekli bdp hareketini aklama çabası var gibime geliyor. bunun dışında ak partili olma gibi birçok fikirde kendisiyle aynı safta bulunsam bile samimi bulmuyor ve sevmiyorum.

ama daha kötüsü var:

(bkz: altan tan)
devamını gör...
ülkenin eski ayrılıkçısı, eski pkklısı, eski haini, yeni akp lisidir. metiner in kabul ettiği, methettiği herşey bu ülke insanı için biliniz ki şerdir. neyi işaret ediyorsa tam tersi yapılmalıdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar