mehmet selim kiraz

mağdur savcıdır. elvan çocuğunun davasıyla alakalı savcıdır. şerefsizlerin ilmek ilmek dokuduğu tezgahladığı ihanetin kurbanıdır.

bu şerefsizler, avukatlar aranamaz diye birkaç yıl evvel yaygara koparıp adliyeye giren çıkan herkesin bozuk parasına kadar aranmasını ama kendilerinin aranmamasını sağlamış, bugünler için hazırlık yapmışlar.

aynı alpaslan aslan olayında olduğu gibi baskın vermişler onların evlatları. aynı fehriye erdal mustafa duyar meselesi gibidir. nitekim duyar suriyeye kaçmıştır.
dhkp-c nin alevi bir terör örgütü olduğunu, sünni-alevi sürtüşmesi için her yolu denediğini, kullanışlı olduğunu bir kez daha gördük. lanet olasıcalar. geberdiler de iki mikroptan kurtulduk. tez zamanda domuz gribinden, kanserden filan böğüre böğüre gebermeleri dileğiyle.

not: alevilerle alıp veremediğim yok. yazıdan bu mana çıkmasın. ışid de sünni olduğunu iddia etmekte. aynı seviyede ahlaksızlığın öbür kefesidir.
devamını gör...
sırf "devlet memuru" olduğu için kendisine yapılan muamele bizim elit solcu tayfa tarafından umursanmayan şehit savcı. rabbim merhamet etsin.
yarın gene bilumum sosyal medya ortamında ağızlarından saçtıkları pislikleri seyredeceğiz. katil teröristlere eylemci dediklerine şahit olacağız. dillerinin terörist demeye varmayışını nefretle izleyeceğiz.
devamını gör...
allah rahmet eylesin.
neymiş eylem demokratik hakmış. buna eylem diyerek sahip çıkan gazetecilere ve diğer destekçilerine de yazıklar olsun..
devamını gör...
31 mart 2015'te çağlayan adliyesindeki odasında dhkpc'li teröristlerce rehin alınarak şehit edilen savcımız.

Allah'tan mehmet selim kiraz'a rahmet, acılı ailesine sabır vermesini diliyoruz.
devamını gör...
niçin övüldüğünü anlamadığım insan. diğer hiçbir savcı rehin alınmazken, davaya iki ay evvel atanmış, delillerin dosyaya girmemesi için çaba sarf etmiş bir kişi niçin rehin alınıyor? misal, bir yakınınız polis tarafından öldürülse, soruşturmaya bakan savcı da olayın görüntülerini deliller arasına almasa bunu kabullenebilir misiniz? kimin ne olduğu bilinmeden aşırı tepkiler vermekten kaçınmak gerekiyor...

bir de şehit denmiş, yahu Allah yolunda öldürülenlere şehit denir, bu kişi böyle amaçla mı öldürülmüş?..
devamını gör...
şehiddir.
"malını müdafaada öldürülen şehiddir, ırz ve nâmusunu müdafaa ederken öldürülen şehiddir, nefsini müdafaada öldürülen şehiddir..." h.ş.
devamını gör...
artık bu ülkede önüne gelen insanın önüne gelen kişiyi istediği gibi öldürdüğü kanıtlanmıştır. biri çeçenistan dan kalkar gelir konsolosluğu havaya uçurur diğer suriye'den gelir hatay da bomba patlatır diğeri gelir en korunaklı binada bir savcıyı öldürür işin çivisi çıkmıştır. rus ajanları bile elini kolunu sallayarak gelip burada insan öldürüp gidiyor. israil ajanlarını anlatmaya gerek yok. yakında Allah göstermesin gazeteciler öldürülür. en nefret ettiğim resmini görünce kustuğum bir gazetecinin öldürülmesini hiç istemem. buradan öldürülen savcıya Allah'tan rahmet diliyorum yakınlarına da baş sağlığı.
devamını gör...
teröristler tarafından öldürülmüştür, Allah rahmet eylesin.

berkin elvan soruşturmasındaki tavrını bilmem, önemli de değil, hiçbir şey bunu meşrulaştırmaz.

ama şunu da görelim, bu dosya bu savcıya 2 ay önce verilmiş. bu soruşturmanın çok daha evvel davaya dönüşmesi ve sonuçlanması gerekirdi.

geciken adalet zulüm getirir..
devamını gör...
pek tuhaf ve düşündürücü.

--- alıntı ---

Berkin Elvan soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet savcısı Mehmet Selim Kiraz, davaya atandığı dönemde İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne yazı yazarak, Ulusal Kriminal Büro’nun fotoğraflar üzerinden yaptığı incelemede 3 polisin eşgalinin tespit edildiğini ancak açık kimliklerinin tespit edilemediğini hatırlatmıştı. Savcı Kiraz, eşgalleri belirlenen ikisi ZET’çi (bibar gazı tabancası kullanan polisler), biri de muhimmatçı bu 3 polisin açık kimliğinin tespiti için olay günü olay yerinde görev yapan polislerin açık kimliklerinin fotoğrafları ile birlikte kendisine yollanmasını istemişti.
Sonrasında olaylar şu şekilde gelişti:

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Savcı Kiraz’ın talebi üzerine 21 polisin açık kimliklerini ve değişik açı ve boylardan çekilmiş fotoğraflarını soruşturma dosyasına yolladı. savcı kiraz, daha önce eşgalleri belirlenen ancak açık kimliklerine ulaşılamayan 3 polisin fotoğrafları ile emniyetin yolladığı 21 polisin fotoğraflarını ve kimlik bilgilerini adli tıp kurumu ses ve görüntü inceleme şube müdürlüğü’ne yolladı. savcı kiraz, eşgalleri tespit edilen ancak açık kimlikleri tespit edilemeyen bu 3 polisin, emniyetin gönderdiği 21 polis içinde olup olmadığının belirlenmesini istedi.
Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın Berkin Elvan dosyasında yaptığı son işlemlerden biri de, Elvan’ın ölümüne ilişkin görüntüleri Jandarma Kriminal’e göndermek oldu. Ulusal Kriminal Büro’ya gönderilen kamera görüntüleri üzerinden şüpheli polislerin kimlik tespiti yapılamayınca kayıtlar, Savcı Kiraz tarafından geçen günlerden Jandarma Kriminal’e gönderildi.
gezi parkı dosyası
Savcı Mehmet Selim Kiraz, geçen yıl ekim ayında Gezi Parkı dosyalarında bakmakla görevlendirildi. Berkin Elvan’ın öldürülmesinin yanı sıra Lobna Allami, Okan Özçelik, Volkan Kesanbilici, Edral Sarıkaya, Aydın Aydoğan ve Burak Ünveren’in de aralarında olduğu, Gezi Parkı gösterileri sırasında yaralananlar hakkındaki soruşturma dosyalarını yürütüyordu. savcı kiraz’ın yürüttüğü soruşturmalarda, şüpheli kamu görevlilerinin tespiti aşamasına gelinmişti. Kiraz’ın eşi de Çağlayan Adliyesi’nde hakim olarak görev yapıyor.

--- alıntı ---
devamını gör...
imam hatip lisesi mezunu olduğunu okuyunca içim bir kez daha burkuldu.tabi ki okuduğu lisenin hiç bir önemi yok lakin insan tuhaf olmuyor değil.

mekanı cennet olsun.
devamını gör...
müslüman olduğu söyleniyor. keşke şu ayeti okuyup ona göre hareket etseydi, o zaman (allahu alem) bu olay da meydana gelmezdi...

--- alıntı ---

Ey iman edenler, Allah için duran (gerekeni yapan) hakimler, adalet örneği şahitler olun! Sakın bir kavme olan kininiz sizi adaletsizliğe itmesin! Adaletli davranın! Takvaya en yakın olan odur. Allah'tan korkun! Çünkü Allah, bütün yaptıklarınızdan haberdardır.

--- alıntı ---
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar