mehmet yaşin

programıyla aynı adı taşıyan bir kitabı da olan adam. okurken dikkatli olkunmalıdır zira ağzınızın suları kitabın sayfalarına intikal edebilir.
devamını gör...
sürekli tahrik edici cümleler kurarak insanı deli eden adam. ''yemekleri görmeden size bir uyarım var.. ağızınız suları çevreye akmasın diye yanınızda peçete bulundurun..'' o ne demek yahu ?
devamını gör...
damak tadına güvendiğim, sempatik gurme. yalnız bir-iki itirazım var.

bu sene gözden geçirilmiş 3. baskısını yayımladığı lezzet durakları isimli kitabının önünde arkasında, iç kapak sayfalarında hep kötü bir hazır çorba firmasının reklamı var (gerçi hiçbir hazır çorba firması iyi değil; hepsine külliyen karşıyım, düşmanım; isterse ülker olsun farketmez). yahu doğan kitap'tan çıkıyor bu kitap, bedava değil. tamı tamına 25 tl. hem o kadar para ödüyorsun, hem de promosyon kitap alır hissine kapılıyorsun. kitabın önü arkası sağı solu sobe. ayıptır günahtır, saygısızlıktır. sonradan görmeliktir. tüketiciyi alaya almaktır.

ayrıca tatvan'daki bir lokantaya göz gezdirirken bir de ne göreyim? tatvan'ı van'a bağlamış. belki dizgi hatasıdır diye düşündüm ve fakat yanılmışım. birkaç yerde aynı hata: tatvan/van ibaresi. efendi ya sen tatvan'a gitmeden yemek yediğini iddia ediyorsun; ya da senin editörlerin inadına yanlış yapıyorlar.

ha bu önemli bir hata mı? değil. ama işin şöyle bir arkaplanı var: doğu'yu bilmiyorlar, tanımak istemiyorlar. bilmedikleri için de bu tür hataları sık sık yapıyorlar. aslında cehaletin tezahürüdür. bir nev'i türk oryantalizmi.
devamını gör...
*gurme
*hürriyet yemek yedikten sonra oturup yazarı.
*tam bir türk gibi yemek yer.
*yemek yanısıra küfürde yiyen gezici yiyici.
*tv de alkol almaz.
*sadece istanbul değil türkiyeyi bütün olarak gezer ve her yöreden bişeyler sunar.
*cnn de yol üstü lezzet durakları adlı programı sunar.
*aynı adı taşıyan birde kitabı vardır(fiyatı yaklaşık 23lira)
*çok iştahlı yemek yer.
*o yerken yediği şeyi canı çekmeyen insan yonktur.
*åžişmanca bir amcadır.
*net sitesi olmasa daha iyidir.
*sosyoloji mezunuymuş.
devamını gör...
cnntürk teki yol üstü lezzet duraklarını hazırlayıp , sunan yanına çırak olmak üzere müracaat ettiğim gurme.
ilk zamanlarda bu kadar şeyi yiyip nasıl kilo almıyor diye merak ederken son zamanlarda hacmini 1,5 katına çıkarmıştır.
programı izlerken zaman zaman not almakta büyük fayda vardır.
devamını gör...
dedemin izlemeye tahammül edemediği programcı. "bedavadan yiyip içip geziyor. bi' de üstüne para alıyor. geçin şu adamı." der ne zaman görsen. inceden kıskanıyor galiba.*
devamını gör...
kendisi bir içecek olsaydı, muhtemelen şalgam suyu olurdu yahut şıra.

yani o kadar bize aittir mehmet yaşin. çok güzel yemek yemenin birkaç adım ilerisindedir. etler konusunda vedat milor'dan iyidir, hamur işlerinde de. balıklar ve içeceklerde ise vedat milor iyi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar