#siyaset  #özgürler 

işte bu dedirten cinstendir. örnek olsun bağzılarına...
meksika'nın yeni solcu başkanı andrés manuel lópez obrador ''koruma istemiyorum, halk beni korur'' diyerek gündeme oturmuştur.
mitinglerinde ''korumalarla çevrelenmiş halde dolaşmak istemiyorum. istiyorum ki siz beni gözetin, istiyorum ki halk bana sahip çıksın'' diye konuşan 64 yaşındaki solcu lider, seçim zaferini takiben koltuktaki enrique peña nieto ile görüşmesinin ardından basına açıklama yaptı. ve yine ''koruma istemiyorum, yurttaşlar bana sahip çıkar, beni korur'' dedi.
bir kaç icraatı şu yönde olacak imiş...
başkanlık sarayı sanat merkezi olacak.
başkanlık uçağı satılacak.
devletin tepesindekilerin maaşları düşecek.

haber linki
devamını gör...
öyle solculuk mu olur kardeşim bizimkilere bak daha muhalefetken bile uçağa biniyor vatandaşı sahneden aşağı uçuruyor.

şaka bir yana tamamen tribünlere oynamaktır. vatandaşın elinde silah mı var koruma konusunda eğitimi mi var? yarın delinin biri gelip bağırsaklarını indirince görürüz. gerçekten koruma kullanılmadığına da inanmıyorum.
devamını gör...
meksikanın güvenliği konusunda bizden bile daha az bilgisi olan birini devlet başkanı yapmışlar dediğim karar. meksika orası iki uyuşturucu baronunun bir silah kaçakçısının ayağına bastığınız an kurşunlardan kurşun beğendirecek adamların ülkesine başkan olup korumasız dolaşmak tribünlere oynamak bile değil resmen delilik.
devamını gör...
şovdur.

ulan kartel adamın götünden kan alır kan.
görürüz iki güne kadar.
bunu diyen adamın ülkesinin polis gücü dünyanın en yolsuz polis güçlerinden birisi.
bunu diyen adamın ülkesinin ordusu kartel güçlerinin ordusu.
devamını gör...
güvenlik konusu biraz şey ama saray ve maaş konusundaki karar müthiş. bir ülkenin başına geçince yapılacak en iyi şey, itibar namına haksız yere sahiplenilmiş malları gözden çıkarmak bana kalırsa.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar