melek mosso'nun kadınlara yönelik çağrısı. mesaj belli aslında canınız nasıl istiyorsa öyle takılın, size sınırlar koyan insanları dikkate almayın demek istemiş. açmak istemeyenlere yönelik siz de açın, onlar da açsın, hepimiz açalım dememiş sonuçta. istiyorsanız yapın demek istemiş. bu konunun sözlüğe taşınmasına bile şaşırdım doğrusu, bu kadar kötü gözle bakmamalı insanlara; iyi yönden anlamaya çalışalım.

özgürlük gibi derya deniz bir konu orayı burayı açmaya indirgenecekse bu söylemin arkasında durulabilir de. bence, özgür insan istediği gibi yaşayabilen insandır ve açmak istediğinde açar kapatmak istediğinde kapatır. ona kimse hiçbir giyim tarzını dikte etmediğinde özgürleşir.
devamını gör...
şarkının ritmi girmeden önce hafif gazla yapılan tam türk tipi açıklama.

neyine bozuluyoruz anlamıyorum. açmak istiyorsanız açın demek aynı zamanda açmak istemiyorsanız açmayın demek değil mi? mesajı nasıl alacağımıza baştan karar verince gerçekte olanın bir anlamı kalmıyor ki? kimsenin korumasına muhtaç değilsiniz demiş, bunun nesi ile kavga edelim şimdi? doğru söylemiş. bunlar dışında mesajını beden dili ile kuvvetlendirmek istemiş, o duruş ve güç vurgusuyla ama bana sorarsanız hata etmiş, bu mimik ve beden diliyle verdiği mesajı kendisinden almam imkansız mesela, çünkü iticiliği mesajın kendisinin önüne geçmiş. geçmiş de tüm bunları bu kadar ciddiye alacak ne var?
devamını gör...
kadın ekmek yiyor işte. yolunda a.s.. surada ki burada ki pup larda çıkıyor. kitlesinin çoğu ya lezbiyen ya homo yada feminist. solcu desem oda devrimci ahlaktan yoksun yoz halk evi tayfasidir. bi maoist yada bi dhkp li bu kadını dinlemez. oda trubunlere oynuyor bu yuzden yolunda a.ş dedim
devamını gör...
açmanın özgürlük olduğunu sanan bir zihniyet. konuşmasıda, yaptığı el hareketide ahlaksızlığını gün yüzüne çıkarıyor.
devamını gör...
proje tıkır tıkır işliyor. kimse de demiyor ki bu kadının vasfı nedir, ciddiye almamız için sebep nedir, hatta yaşadığımız yer neresidir ve dahi biz kimiz?.. resmi ideolojiyi ikame eden seküler eğitim anlayışının varıp varabileceği yer tam da burasıdır: insanların nesneleşmesi, var edici unsurların a'razlarla perdelenmesi...
devamını gör...
kendisini ülkeye tanıttığı o ses türkiye programında ne kadar hanım hanımcık takılıyormuş oysa... biraz şöhret biraz para, bu kadar köklü bir karakter kayması. masumane bulmak isteyen ergen kız kardeşlerimizi de anlıyorum ancak açılım derken elbisesini afedersiniz şeyine kadar sıyırmasını da mı masum bulalım? mesaj net.

şu noktada kendisine katılırım. çevre baskısıyla uygulanan tesettür abuk bir örtünmeden beri olmuyor malesef. eğer kişi cinsiyetiyle kendini öne çıkarma gayesi taşıyorsa tesettürü ziyan edip laf getirmemesi en makulüdür.

katıldığım noktadan ayrılıp tekrar eleştiriye geçecek olursam soruyorum sizlere; bu özgürlük safsatası hangi boyutta duracak? sadece bayanlar için düşünmeyin. gençlerin aileye, değerlere ve dine karşı başkaldırıya yönlendirilmesinin sonucu ne olacak? bu vebal bile bu görüşü destekleyenlere yeter. hayrını görün.
devamını gör...
kadınları açması, açılması ve saçılması ne demek? erkeklerin hormon seviyelerinin artması demek, bu ne demek sapıklamış erkek, tecavüzcü erkek hadi kaliteli kişiliği var diyelim o zaman köleleşmiş erkek demek. bizim ülkede köleleşmiş kuzu gibi erkek istiyorlar olay bu diyemem ama sonuç bu diyebilirim. başka ülkelerde olsa dinlerinin gerekçelerinden bizlerden çok daha önce tam olarak uzaklaştıkları için problem oluşturmayacak mevzu neticede cinselliği herkes yaşıyor. ama burada donuçlar böyle işte.
devamını gör...
o halde açılanlar arasından en iyisini seçme hakkımız mahfuzdur. sonuçta açtığın yer karşı cinsin neyine hitap ediyorsa ona göre kıymetlenirsin. ha ben oramı buramı açmam kalbimi, aklımı açarım ve bedenin buna gölge olmasına müsaade etmem, açacağım kişi özelim olur gibi üst levele atlayıp, ortamlarda evvela hormonal hissiyat doğurmamak için hassasiyet gösteririm diyorsan onu aç.

neyi açtığın önemli. açar gibi yapma, aç hem. her şeyini aç ki özgürlük anlayışına zeval gelmesin. herkes açsın. babayı alırsınız. çıplak afrika kabilelerinde gözün alışmasıyla çıplaklığın da prim yapmadığı durumlar var. o hale gelince neyi açıp prim yapacak, özgür hissedeceksiniz? o kıvamı istiyorsan, tabulardan beslenip de açanlardan olarak prim yapamazsın. mesele açmak değil, mesele erkek egemenliğine kompleksle meze olmak, insan onurunu basitlikle yorumlamak. mesele açmanın erdemine inanarak huzur bulacağını sanmak. 50 yaşına gelince de genç açanlara odaklananlar nedeniyle gelsin depresyonlar, yıkmaya çalıştığın düzenin altında kalmalar.
devamını gör...
izlerken utandığım açıklama. atatürk işin bu boyutlara geleceğini öngörebilseydi kadınlara bu kadar özgürlük zehiri aşılamazdı bence. ülkenin hiçbir halta yaramayan özgürlükçü istediği gibi davranıp sıkışınca kadınlık sıfatına sığınan kanser kitlenin naçiz bir örneği olmuş.
devamını gör...
taaaa oraya kadar açmanın özgürlük değil teşhircilik olduğunu kocaları başkalarıyla çocuk yaptığında anlıyolar. tabi ar perdesi olmadığı için bunu da pek tabi sindirebiliyolar.
devamını gör...
bir şiir vardı * "hanımefendi- bağyan" madem şarkıcı, bir ara okursa belki şarkı yapar. efenim şiir şöyle bir şey idi:

medeniyet dediğin açmaksa bedeni
hayvanlar bizden daha medeni
nereden biliyorum dersen
gördüm senin gibi örneklerini

ışık getiren melek* mosso nisa taifesinin çobanlığını yapmaya çalışıyor ellaham ya da kadınları aydınlatıyor(!)

tanım: reklam kokan cümle. insanın ağzı çorba değil ki süzesin sözlükçüğüm, böyle cümleleri kurmanın temel amacı kendi reklamını yapmaktır. misal ben başlığın açılmasına neden şarkıcıyı tanımıyorken artık biliyorum, yani en azından haberdarım. tıpkı geçenlerde üzerinde cinsel içerikli sitenin ismi yazan mayo ile futbol maçı esnasında sahaya atlayan kadın gibi. kadının 3 milyona yakın takipçisi olmuş ve site 4 milyon reklam geliri elde etmiş.
devamını gör...
bir şeye dikkat çekmek istiyorum. kadının açmak istiyorsanız açın derken kapatmak istiyorsanız kapatın diye bir şey de demek istediğini zannetmiyorum. çünkü bu tipler açılmayı tercih eden tipler, kocaya posta koymayı ve gerekirse kapıyı vurup çıkmayı tavsiye eden tipler ve çocuk yapmayı külfet sayan tipler.

gerçi açılın derken de çok umursamıyorum ve bu kadar tepki vermenin gereği de yok. melek mosso kim lan?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar