memduh boydak

boydak holdingin ceo'su. tüsiad yönetimine giriyor. ülker'den sonra muhafazakar sermayenin 2 numarası olan boydak holdingden birisinin bu hamlesine ben şaşırdım ama sevindim bir taraftanda. melikşah üniversitesi mütevelli heyeti başkanıdır aynı zamanda. siyah bir audi a6'ya biniyor. bir kere melikşahdan çıkarken görmüştüm baya genç duruyor.
devamını gör...
yürek yemiş adamdır. bildiğim kadarıyla kayseride direk 13 bin kişiyi istihdam etmekte dolaylı olarakta 15 bin kişiyi istihtam etmektedir.

"egemen bagiş-lanma dilemeli, halktan da özür dilemeli. bekliyoruz vatandaş olarak" diyen boydak, bu kez de egemen bağış’tan kendisine mektup geldiğini belirterek şu tweeti attı: "egemen’den bana mektup geldi, diyor ki; bana komplo kuruldu, kumpasa geldim, montaj ve dublaj var diyor. çok inandık vatandaş olarak."

https://twitter.com/memboyd...

devamını gör...
kimse yok mu derneğinin gazze için ihtiyaç duyulan battaniye sayısını (20bin) açıklamasından sonra 3 bin battaniyeyi kendi adına bağışladığını duyuran iş adamı.

memduh boydak için 3 bin battaniyenin lafı bile olmaz da nerede durduğunu göstermesi açısından önemli. helal olsun.
devamını gör...
kayseri'de düzenlenen paralel yapı operasyonu kapsamında gözaltına alınıp serbest kalmış godaman şahıstır.

--- alıntı ---

boydak'ın gözaltına alınmasına tüsiad'dan sert tepki gelmişti. tüsiad dün konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada "yönetim kurulu üyemiz sayın memduh boydak’ın bu sabah gözaltına alındığı haberi karşısında yönetim kurulumuz derin bir üzüntü ve kaygı duymaktadır. memduh boydak iş dünyasının itibarlı, saygın ve değerli bir mensubudur, memduh boydak’ı, hakkındaki soruşturmadan aklanarak, bir an önce aramızda görmeyi umut ediyoruz. bu üzücü olay vesilesiyle, iş dünyasını ağır ithamlarla sürekli tedirgin eden kasvetli atmosfere dikkat çekmek ve bu gidişin son bulması gerektiğinin altını çizmek istiyoruz" ifadesi kullanılmıştı.

--- alıntı ---
devamını gör...
mağdur oldu..yani o da mağdur oldu ya...muhtemeldir ki polis içindeki paralel kalıntılarının haberli bi operasyonuydu..amaçlarına ulaştılar..

nitelikli ve örgütlü yağma..haha..

devamını gör...
geçenlerde, yargılandığı mahkemede fetö'nün kayseri imamı olan firari sıtkı baş'ı suçlamıştı. gerçi aynı davada yargılanan diğer iş adamları da firari imamı(!) suçluyor.

memduh boydak, bütün haltları sıtkı baş'ın yediğini belirtiyor ve ekliyor; devlet bu adam konusunda bizi neden uyarmadı?
tipik fetöcü çakallığı.
kurdukları üniversitenin mütevelli heyetine fetö'nün kayseri imamını koyarken devlete sormamışlar ama neden uyarmadı diye sitem ediyorlar.

sincan cezaevinde yapılan rutin arama sırasında havalandırma boşluğuna gizlenen bir mektup bulunmuş. mektup ankara'da görülen "mahrem imamlar" davasındaki şüphelilerden fatih mehmet yelen'e ait. memduh boydak'a hitaben yazılmış;

"geçen hafta birkaç günlük bile olsa olmayışınız bizi gerçekten etkiledi. abi tahliye olmadığınıza hem çok üzüldüm ama bir yönüyle de sevinmedim desem yalan olur. buralarda bizlere olan manevi desteğiniz sözle anlatılabilecek bir şey değil. inanın varlığınız bile yetiyor.
...
abi, geçen bir onur abidesi gibi 'tahliye mahliye istemiyorum' diyen hacı boydak abilerin olması efendimize kavuşabilmek için savunmasını yırtan iskilipli atıf hocaların ölmediği, aramızda gezdiğini hatırlattı."


bunlar, fetö'nün çözülmeleri önleme girişimleri.
işe yaramadığı da söylenemez.
en azından geciktiriyor.

bir bakıyorsunuz, fetö'den yargılananlar savunmalarında fetö'ye küfür ediyor. lakin topu çevirmekten başka bir şey yapmıyorlar. zaten onların fetö'ye yükledikleri anlam kamuoyununkinden farklı. haliyle fetö'ye sövüp günü kurtarmaya çalışmanın manevi(!) bir sakıncası da yok.

ama ne kadar direnirse dirensinler; yaklaşıyor yaklaşmakta olan.

buradan
devamını gör...
18 yıl hapis cezasına çarptırılan boydak holding eski sahibi.
devamını gör...
sen devlete artistlik yaparsan olacağı bu. masaya elini vura vura savcıya o yaptığım yardımlardan kat kat fazlasını yaptım, öyle yazın oraya dersen savcı da sana ona göre muamele yapar. kardeşlerinden kat kat fazlasını yedin hapis cezasının.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar