menfaat bitince muhabbetin de bitmesi

menfaat bitince muhabbet de biter demişler. bitermiş yani. işte o sözün eylem bulmuş hali.

en son seneler önce karşılaşıp az biraz muhabbet ettik. baktım koyu reisçi olmuş. malum ben de muhalifim... yalnız ben daha eskilerde radikal denecek bir islami görüşte iken bu adam ''o çarşaf giyenler elbise almaya para bulamıyor onu üzerine geçiriyorlar'' diyordu. tartışıyorduk, çok kızıyordum.
yukarıda bahsettiğim kişi amcam olur kendisi. sakalsız, bıyıklı, tipik muhafazakar. dedem * oğullarına istanbul'dan birer daire vermişti, bu oğlu o daireyi sattı iş kuracağım diye. bir ortakla girdiler, * sonra batırdılar falan. senin anlayacağın daire de para da yalan oldu. kendi mesleği vardı, maaş olarak iyi para da alıyordu her daim.

13 yaşlarımda falandım. o yıl 14'e girdim muhtemelen. okula 1 yıl ara vermiştim ve o arada işe girdim çalıştım. neyse bu amcam bize geldi, benden para istedi. o yaşta, evli barklı adam paraya sıkışmış ihtiyacı var demek ki dedim, bunu düşündüm ve bir aylık maaşım kadar bir tutarı borç verdim. anneme de söylemememi tembihliyor. söylemedim ama benim para gelmeyince annemin haberi oldu bir şekilde. uzun zaman geçti, para gelmedi. yerine tencere tabak mı getirmiş öyle bir şeyler oldu epey sonraları. daha sonraki seneler defalarca borç para verdim. doğru dürüst geri gelmedi. ömrümde tek bir defa sıkıntıya düştüm. kimseden borç istemem huyumdur. 10 sefer borç verdiklerim müstesna. bundan bir de yan komşum hacıdan istedim, yok dediler. borç dediğim benim için 3-5 günlüğüne. nakit döner genelde. ikisi de yok dedi... iyi, hallettim ben işimi. her zaman parası vardı aslında. parayı tutmuyordu yani. zaman geçti ve amcam yine geldi. para! hee, yok, kati, sert kesin... gidiş o gidiş. eskiden arada arar sorardı, şimdi hiç ne arar ne sorar. tabi borç istemeye de gelemiyor. çünkü menfaati bitti, yok burada. muhabbet de bitti. kendisi koyu reisçi muhafazakar partili ve de geleneksel islam anlayışında. sorsan vatanı kurtardık falan da diyordur.

çoğunluğu böyle modeller. hepsine tek bir yerden bağlantı vereceğim. bitmedi, daha çok. ayrıca, sanki koynumda yatıyormuş da ne yaşadığımı biliyormuşçasına senaryo yazıyor diyenler var. tamamıyle gerçek ve en ufak bir yalan katmam.
devamını gör...
sonuç odaklı insanın kurduğu muhabbet menfaat amaçlıdır. bundan daha doğal ne olabilir ki? sonuçta belirli bir gayemiz var her muhabbet için. evlilik amacıyla başlattığınız bir muhabbet de sadece adres sormak amacıyla başlattığınız bir muhabbet de menfaatleriniz sonucunda son bulur. menfaat sadece çıkar demek de değildir.
devamını gör...
iğreniyi hemen kendimize de batıralım belki bizde de vardır ama ben vefakar olduğumu düşünüyorum. birçok eski arkadaşım twitterdan geri takip etmedi bir yerleri kalkmış. ulan zamanında yüzümüze gülüyordunuz sahtekarlar.
devamını gör...
genelde sınav dönemi öncesi yaşanan ilişkimsilerdir... açıkçası hayatınızdaki belli başlı kişiler dışında zaten iletişimde olduğunuz hemen hemen herkesle bir işiniz olduğu için konuşuyorsunuzdur, çok da şaşırmamak lazım o yüzden, yanlış bir şey olarak da görmüyorum sonuç olarak ben işim düştüğünde arıyorum o işi düşünce arıyor, mutualist bir yaşam..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar