menzil tarikatı'nın gazetelere verdiği bir ilan duyurulan destek. peki şaşırdık mı? hayır tabiki.

devamını gör...
hayırlı bir haberdir.
menzil'den bu güne kadar vatan haini bir kişi bile çıkmamıştır.
edit: eksilemeniz bu gerçeği ďeğiştirmez.
devamını gör...
gereksiz bir açıklama. kime oy verdiklerini cümle alem biliyor. bunu deklare etme ihtiyacı hissetmeleri garip. beşir derneği gibi bir yardım kuruluşunun isminin olması da çok yanlış.
devamını gör...
dini siyasete alet etmek bu değilse nedir? oradaki insanların kendi aklı fikri yok mu acaba illa birilerinin yol göstermesi mi gerekiyor.
devamını gör...
bir dini cemaatin siyasetle bu kadar içli dışlı olması, kendini bu kadar belli etmesi, müritleri bu kadar yönlendirmesi sadece bana mı yanlış geliyor.

bunun en büyük örneğini fetö ile yaşadık ama bizden adam olmaz.
devamını gör...
nerdeeeen nereye siyasete bulaşmayan tarikatız diyorlardı akpartili çıktı. e bende işçi maaşını vermeyip harika hastane yapıp fiyattan geçirseydim, adıyamanda termal yapsaydım bende akpye oy verirdim...
neyse dei'nin dediği gibi ay ben şok.
devamını gör...
arkadaşlar biz nasılsak öyle yönetiliriz, biz nasılsak tarikatlarda, cemaatlerde, partilerde, topluluklarda, sınıflarda, halk evleride, cem evleride öyle olur. bu dini görüşten, siyasi kimlikten, ırkdan, particilik bilmemnecilikten başka birsey bu ahlak ve tamamen kişilik meselesi. eğri oturup doğru konuşalım; dondurma çubuğunun bile sahtesini yapan milletiz. elimizdeki malı iyi tanıyalım diye söylüyorum. tabi ki de insanlar doğuştan karaktersiz doğmaz. dini inanışlar ve çevre gibi faktörler sekillendirir kişiliği. örnek olarak bir havuzun dibinde yıllarca duran taşın içine su işlemeyeceği gibi -son iki yüz yıl için söylüyorum- islam gibi mükemmel ahlak ilkelerine sahip bir din bu toplumun içine tam işleyemedi daha doğrusu insanlar işletemedi içlerine. bu kadar şeyi yazmanın sebebi insanımızın sırası geldiğinde çıkarını herseyin önüne koymasıdır. dini bir oluşum siyasete talip olursa kendi adamını yetkin ve kabiliyetli olmasa bile göreve getirmek zorunda. bu da zaten belli başlı kıyamet alameti. velhasıl dini oluşumlar tabiki oy kullanabilir hatta tavsiye de edebilir. ama hükümete “ bak sana oy vercem bunu bil haa” demek farklı bir şey.
devamını gör...
yerinde bir açıklamadır.
şaşırıyorlar. niye yahu? milli görüş gibi islamın son kalesi(!) bir oluşum varken dini bir cemaatin siyasi bir görüş beyan etmesi niye şaşırtıyor. direk parti kurmuş olanı var.

onu da geçtim dini cemaatler niye siyasi görüş beyan edemiyor? bu ne menem saçma sapan bir fikirdir. kim yazdı olum bunu kafanıza? olm doymadınız mı lan kemalizmin kazıklarını yemeye? dindarlar oy da vermesin madem. sıkıldım yeminle. olsun bitsin şu seçim de işimize baksak.
devamını gör...
hiç mi akıllanmazlar hiç mi ders almazlar yaşadıklarından anlamıyorum.
sırf oy için yine başka bir cemaate makamları mevkileri arsaları ihaleleri peşkeş çekecekler.
olan yine bu millete olacak.
devamını gör...
menzil tarikatı zaten şu an sağlık bakanlığ'nda oldukça etkin durumda recep akdağ kendi adamları olur bilenler bilir bunu . tarikatların da yozlaştığının resmi belgesi olarak bir kenarda dursun. yarın bir gün rüzgar tersine dönerse ağlarken delil olarak sunarlar görürüz hep beraber .adamlara bak holding kurmuşlar fakir fukaradan toplanan himmetlerle oluyor bunlar ne sanmıştınız ? fethullahçıların yöntemleri birebir izleniyor . yardım derneği , iş adamları derneği , kolejleri var , hastaneleri var siyasi temsilcileri var yeni bir kandırıldık vakasına hazırlanmak lazım .
devamını gör...
tam 17 tane imla hatası tespit ettiğim açıklama. eğer cumhurbaşkanımız ifadesini ayrı yazsalardı yeni türkiye'nin ruhuna daha uygun olurdu ama bu da gayet yeterli. evet imla nazisiyim, elitistim ve gen faşizmine inanıyorum.
devamını gör...
menzil tarikatı diye bir tarikat yoktur. aslı nakşibendi tarikatıdır. tarikat ehlinden de siyasetle uğraşan birileri illaki olacaktır. siyasetle uğraşmak demek ahireti bir kenara koymak demek değildir. bir tarikata mensup olmak demek te dünyadan elini eteğini çekmek inzivaya çekilmek anlamına gelmez.

bu ülkedeki herhangi dini bir grup asla ve asla gidip chp ve onunla işbirliğine giren, demirtaş serbest bırakılmalı diyen veya bizzat terörden beslenen partilere asla oy vermez. bu yüzden cumhur ittifakını destekleyen tarikat ehli kişi ve gruplar fitratlarina aykırı bir hareket yapmamıştır. gayet normal.

muharrem inceyi destekleseler iste o zaman garip olurdu biraz mantıklı olun lütfen.

birileri sizinle ayni fikirde değil diye "kötü insan, kötü tarikat, kötü cemiyet" olmuyor. hemen otekilestirmenin anlamı yok.

bu ülkenin vatandaşlarının oy kullanmaya hakları var. tarikatçı diye oy vermesinler mi bu mu demokrasi anlayışınız. yerim sizin demokrasinizi.
devamını gör...
aleviler banko chp 'ye verince nedense kimsenin zoruna gitmiyor.

kemalistlerin gerici yobaz örümcek kafalı diye nitelediği cemaatin oy tercihini belirttiği açıklaması. hayır erdoğan a verdiğine değil chp 'ye vermediğine ay hiç şaşırmadım diye tepki vermeniz lazım.
devamını gör...
tasavvufu nefis terbiyesinin nasılına dair yol yöntemidir diye tanımlarsak,tarikatlarda bunun çeşitleridir. metotsal bakalım yani.nasıl ki her ilmin bir kaynağı varsa, nakşibendi tarikatının kaynakları vardır. mürşid kimdir? hakiki mürşid ile sahte mürşid nasıl ayırt edilir? mürid nasıl olmalıdır? nefis terbiyesinin aşamaları nelerdir? vb bir çok konunun ele alındığı kaynaklar. mektubat (imam rabbani), halidiye (
halidi bagdadi) kutsiye (ismet garibullah) bu uç kaynağı birebir tercüme edilmemiş, bizzat tasavvuf ehli hocaların dizinde talim etmiş biri olarak, orada murid-murşide dair verilen bilgilerle şunu söyleyebilirim ki;
tarikat ehli siyasete karışmaz!
mürşid, müritlerini siyasette yönlendirmez!
mürid devlet kapısından uzak durur.
devlet adamların övgüsünden boburlenmez, üzüntü duyar. bu onun için kayıptır.
tarikat ehli, devletinin başında kim olursa olsun, beddua etmez hayır dua eder, kapısına gelen kim olursa olsun, kovmaz,en güzel şekile ağırlar, dualarla uğurlar.
simdi, nasıl ki ibadete dair uygulamalar da hangi mezheptensen o mezhep imamının çıkarımlarıyla ibadetlerini yerine getiriyorsan, nefis terbiyesinde de aynı şey geçerli değil midir? bir mühendis gidip, tıp kaynaklarından faydalanarak iş yurutmuyorsa? nakşibendiyseniz neden o zaman tarikat kurucularının koyduğu kurallara uymuyorsunuz?
biri bana gelip, menzil,ismailaga chp'ye oy verin dediler bilgisiyle gelse, o bilgiye itimat etmem. niçin? kurallar belli de onun için. eğer bu ornek verdiğimiz iki cemaati tasavvuf da geçerli sayıyorsak, o zaman da ya bilgiyi getiren ya da tarikat problemlidir. kontrol etmek gerekir.

gerçi bu belge, resmi kurumlar eşliğinde bir yönlendirme, bunu bağdaştır(a)mayabilirizde.

18 ay mahkum olan, 14 ay mahkumiyetten sonra mahkemeye çıkartılan, suçu tanımlanmayan ve buna rağmen aday olabilen bir sistemi sorgulamak yerine, bunu vurgulamaya çalışanları anlamamakta acayip kronik.
devamını gör...
mesele bir tarikatın bir partiye oy vermesi değil, vatandaşlık görevi zaten vermeleri gerekiyor. mesele "bakın biz size oy veriyoruz" şeklindeki açıklamaları, bir tarikatın siyasi bir mesele için gündeme gelmesi ne kadar doğru?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar